Na terenie stolicy Dolnego Śląska niezmiennie od wielu lat realizowanych jest wiele inwestycji. Deweloperzy wznoszą nowe biurowce generując kolejne miejsca pracy, a także tworzą nowe osiedla mieszkaniowe. Te cieszą się nadal dużym zainteresowaniem, a przyszli właściciele mogą wybierać spośród wielu lokalizacji. To, z czym zmagają się inwestorzy to kurczące się miejsce na inwestycje we Wrocławiu zlokalizowane w pobliżu centrum. Jednym z rozwiązań jest rozbudowa istniejących już budynków. Tak jest w przypadku Sienkiewicza Residence, które powstanie w miejscu zamkniętej już Wyższej Szkoły Filologicznej mieszczącej się vis-a-vis Ogrodu Botanicznego.
W wakacje tego roku ruszyła budowa kompleksu Sienkiewicza Residence, który powstanie dzięki rozbudowie budynku Wyższej Szkoły Filologicznej. Naprzeciwko Ogrodu Botanicznego (o którym więcej informacji znajdziecie na blogu naszego Vanilla Hostel&Apartments) powstaje zespół budynków mieszkaniowych z inicjatywy polskiego oddziału francuskiej firmy Bouygues Immobilier.Deweloper zdążył już się zadomowić w naszym kraju za sprawą kilku projektów. W Warszawie odpowiada za budynki mieszkalne na Mokotowie, Bemowie czy Tarchominie. Z kolei w Poznaniu tworzy nowe osiedla na Nowym Mieście i Wildze. W Gdyni rozpoczął budowę na Śródmieściu, a we Wrocławiu drugim projektem po pilczyckim Le Vert jest właśnie Sienkiewicza Residence.
Miejscem upatrzonym przez dewelopera pod nową inwestycję jest budynek Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu. Niepubliczna uczelnia działała w tym miejscu od 2002 roku i kształciła m.in. w anglistyce, amerykanistyce, germanistyce czy italianistyce. W 2020 roku została jednak wcielona do wrocławskiej Wyższej Szkoły Bankowej, a budynek przy Sienkiewicza stał niezagospodarowany. Dostrzegając duży potencjał zarówno pod kątem lokalizacji, jak i architektury budynku, deweloper po sfinalizowaniu niezbędnych kwestii formalnych, w wakacje tego roku rozpoczął budowę Sienkiewicza Residence. Co będzie oferowała przyszłym mieszkańcom?
Budowa kompleksu mieszkaniowego rozpoczęła się w te wakacje i ma potrwać do zimy 2024 roku. Osiedle ma składać się z nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej, a także lokali usługowych. Deweloper zaplanował w sumie 114 mieszkań, które będą różniły się od siebie układem oraz powierzchnią. W ofercie znaleźć się mają lokale od 50 do 79 metrów kwadratowych. Na obszarze inwestycji projektanci wygospodarowali również 108 miejsc parkingowych w hali podziemnej, a także 15 miejsc przed budynkiem. Kontynuując powszechny trend planowania również części usługowej, na parterze Sienkiewicza Residence powstanie 10 lokali usługowych. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddany dostępny dla wszystkich taras widokowy, a także sala bilardowa urządzona w stylu pasującym do reszty wystroju. A jeśli o nim mowa, to w kwestii architektury czeka nas ciekawe rozwiązanie.
Problemem powstających nowych budynków mieszkalnych jest często zbyt nowoczesny styl, który nie zawsze w odpowiedni sposób komponuje się z architekturą okolicy. Wizja projektantów i deweloperów czasami bywa inna niż opinii publicznej, która potrafi skrytykować wygląd powstających budowli.Inaczej może być jednak w przypadku Sienkiewicza Residence. Wszystko za sprawą koncepcji architektonicznej opracowanej przez pracownię Pro Art Konopka, która ma połączyć historię z nowoczesnym podejściem do projektowania. Kompleks będzie posiadał dwa oblicza – classic i modern.
Classic to zrewitalizowana część, której zadaniem jest zachowanie ducha oryginalnej architektury. Ma nawiązywać do powstałego pod koniec XIX wieku projektu niemieckiego architekta Felixa Gustava Otto Henry’ego. W tej części dostępnych będzie 38 apartamentów, których metraż wynosi od 28 do 76 metrów kwadratowych. Architekci zachowają w nienaruszonym stanie stare elewacje wraz z ich wystrojem. W dotychczasowych lokalizacjach mają pozostać klatki schodowe. We wnętrzach mają pojawić się elementy jodełki francuskiej, kasetonowe sufity czy gipsowe rozety.
Modern, jak sama nazwa wskazuje, ma być nowoczesną interpretacją charakteru tego miejsca. Tutaj biuro projektowe pozwoliło sobie na nieco więcej – m.in. elegancką elewację z przeszklonymi balkonami. Wnętrza mają zostać utrzymane w stonowanej kolorystyce szarości oraz bieli, która skomponuje się z elewacją. Dopełnieniem wszystkiego ma być sztuka współczesna, a także obrazy przedstawiające wizerunki postaci związanych z lokalną historią. Deweloper na generalnego wykonawcę wyznaczył Alfa-Dach, czyli firmę, z którą podejmował już wcześniej współpracę przy inwestycji Centreville na ul. Drobnera.
Niewątpliwym atutem jest doskonała lokalizacja nowej rezydencji na ul. Sienkiewicza. Oprócz wielu sklepów, punktów usługowych, w sąsiedztwie lokatorów znajduje się wiele terenów zielonych. Na czele z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, który pozwoli poznać niemal wszystkie gatunki i okazy roślin, jakie mogą rosnąć w naszych warunkach. Dodatkowo właściciele jednego z wymarzonych „M” mogą regularnie odwiedzać jeden z najładniejszych wrocławskich parków – im. Stanisława Tołpy.Aktualnie trwają prace związane z ogrodzeniem oraz porządkowaniem działki przed startem budowy.
Nie przegap najciekawszych wiadomości
03 października 2024
Wszystko zaczyna się od wody… bo właśnie tymi słowami MPWiK, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji opisuje swoją historię. A mają się […]
30 lipca 2024
Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście wolnych dni na sierpień to spieszymy z informacją jak ten czas będzie można spędzić we Wrocławiu. […]
19 czerwca 2024
Tradycyjne w naszej kulturze przywitanie lata, czyli najkrótsza noc w roku przypadająca na noc z 20 na 21 czerwca znana jest pod różnymi nazwami. Prócz […]
04 czerwca 2024
FONTANNA MULTIMEDIALNA Działająca od 2009 roku, wciąż zachwyca i przyciąga rzesze turystów. Niektórych tylko po to aby odpocząć w cieniu Pergoli, patrząc […]
Zaufali nam