Strona główna » Sienkiewicza Residence – ciekawy pomysł na inwestycje we Wrocławiu

Sienkiewicza Residence – ciekawy pomysł na inwestycje we Wrocławiu

31 sierpnia 2022

Na terenie stolicy Dolnego Śląska niezmiennie od wielu lat realizowanych jest wiele inwestycji. Deweloperzy wznoszą nowe biurowce generując kolejne miejsca pracy, a także tworzą nowe osiedla mieszkaniowe. Te cieszą się nadal dużym zainteresowaniem, a przyszli właściciele mogą wybierać spośród wielu lokalizacji. To, z czym zmagają się inwestorzy to kurczące się miejsce na inwestycje we Wrocławiu zlokalizowane w pobliżu centrum. Jednym z rozwiązań jest rozbudowa istniejących już budynków. Tak jest w przypadku Sienkiewicza Residence, które powstanie w miejscu zamkniętej już Wyższej Szkoły Filologicznej mieszczącej się vis-a-vis Ogrodu Botanicznego.

Inwestycja francuskiego dewelopera

W wakacje tego roku ruszyła budowa kompleksu Sienkiewicza Residence, który powstanie dzięki rozbudowie budynku Wyższej Szkoły Filologicznej. Naprzeciwko Ogrodu Botanicznego (o którym więcej informacji znajdziecie na blogu naszego Vanilla Hostel&Apartments) powstaje zespół budynków mieszkaniowych z inicjatywy polskiego oddziału francuskiej firmy Bouygues Immobilier.Deweloper zdążył już się zadomowić w naszym kraju za sprawą kilku projektów. W Warszawie odpowiada za budynki mieszkalne na Mokotowie, Bemowie czy Tarchominie. Z kolei w Poznaniu tworzy nowe osiedla na Nowym Mieście i Wildze. W Gdyni rozpoczął budowę na Śródmieściu, a we Wrocławiu drugim projektem po pilczyckim Le Vert jest właśnie Sienkiewicza Residence.

sienkiewicza residence - inwestycje we wrocławiu

Budynek Wyższej Szkoły Filologicznej – inwestycje we Wrocławiu

Miejscem upatrzonym przez dewelopera pod nową inwestycję jest budynek Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu. Niepubliczna uczelnia działała w tym miejscu od 2002 roku i kształciła m.in. w anglistyce, amerykanistyce, germanistyce czy italianistyce. W 2020 roku została jednak wcielona do wrocławskiej Wyższej Szkoły Bankowej, a budynek przy Sienkiewicza stał niezagospodarowany. Dostrzegając duży potencjał zarówno pod kątem lokalizacji, jak i architektury budynku, deweloper po sfinalizowaniu niezbędnych kwestii formalnych, w wakacje tego roku rozpoczął budowę Sienkiewicza Residence. Co będzie oferowała przyszłym mieszkańcom?

Mieszkania naprzeciwko Ogrodu Botanicznego

Inwestycje we Wrocławiu - naprzeciwko Ogrodu Botanicznego

Budowa kompleksu mieszkaniowego rozpoczęła się w te wakacje i ma potrwać do zimy 2024 roku. Osiedle ma składać się z nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej, a także lokali usługowych. Deweloper zaplanował w sumie 114 mieszkań, które będą różniły się od siebie układem oraz powierzchnią. W ofercie znaleźć się mają lokale od 50 do 79 metrów kwadratowych. Na obszarze inwestycji projektanci wygospodarowali również 108 miejsc parkingowych w hali podziemnej, a także 15 miejsc przed budynkiem. Kontynuując powszechny trend planowania również części usługowej, na parterze Sienkiewicza Residence powstanie 10 lokali usługowych. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddany dostępny dla wszystkich taras widokowy, a także sala bilardowa urządzona w stylu pasującym do reszty wystroju. A jeśli o nim mowa, to w kwestii architektury czeka nas ciekawe rozwiązanie.

Sienkiewicza Residence – w dwóch wydaniach

Problemem powstających nowych budynków mieszkalnych jest często zbyt nowoczesny styl, który nie zawsze w odpowiedni sposób komponuje się z architekturą okolicy. Wizja projektantów i deweloperów czasami bywa inna niż opinii publicznej, która potrafi skrytykować wygląd powstających budowli.Inaczej może być jednak w przypadku Sienkiewicza Residence. Wszystko za sprawą koncepcji architektonicznej opracowanej przez pracownię Pro Art Konopka, która ma połączyć historię z nowoczesnym podejściem do projektowania. Kompleks będzie posiadał dwa oblicza – classic i modern.

Klasyka

Classic to zrewitalizowana część, której zadaniem jest zachowanie ducha oryginalnej architektury. Ma nawiązywać do powstałego pod koniec XIX wieku projektu niemieckiego architekta Felixa Gustava Otto Henry’ego. W tej części dostępnych będzie 38 apartamentów, których metraż wynosi od 28 do 76 metrów kwadratowych. Architekci zachowają w nienaruszonym stanie stare elewacje wraz z ich wystrojem. W dotychczasowych lokalizacjach mają pozostać klatki schodowe. We wnętrzach mają pojawić się elementy jodełki francuskiej, kasetonowe sufity czy gipsowe rozety.

Nowoczesność

Sienkiewicza Residence - inwestycje we wrocławiu

Modern, jak sama nazwa wskazuje, ma być nowoczesną interpretacją charakteru tego miejsca. Tutaj biuro projektowe pozwoliło sobie na nieco więcej – m.in. elegancką elewację z przeszklonymi balkonami. Wnętrza mają zostać utrzymane w stonowanej kolorystyce szarości oraz bieli, która skomponuje się z elewacją. Dopełnieniem wszystkiego ma być sztuka współczesna, a także obrazy przedstawiające wizerunki postaci związanych z lokalną historią. Deweloper na generalnego wykonawcę wyznaczył Alfa-Dach, czyli firmę, z którą podejmował już wcześniej współpracę przy inwestycji Centreville na ul. Drobnera.

Pośród zieleni – inwestycje we Wrocławiu

Niewątpliwym atutem jest doskonała lokalizacja nowej rezydencji na ul. Sienkiewicza. Oprócz wielu sklepów, punktów usługowych, w sąsiedztwie lokatorów znajduje się wiele terenów zielonych. Na czele z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, który pozwoli poznać niemal wszystkie gatunki i okazy roślin, jakie mogą rosnąć w naszych warunkach. Dodatkowo właściciele jednego z wymarzonych „M” mogą regularnie odwiedzać jeden z najładniejszych wrocławskich parków – im. Stanisława Tołpy.Aktualnie trwają prace związane z ogrodzeniem oraz porządkowaniem działki przed startem budowy.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności