Strona główna » Biurowiec na rogu Ziębickiej i Armii Krajowej dla Kauflandu

Biurowiec na rogu Ziębickiej i Armii Krajowej dla Kauflandu

16 czerwca 2015

Główne wejście do budynku będzie znajdować się od strony al. Armii Krajowej. Jego charakterystyczną cechą ma być wysoka na dwie kondygnacje, przeszklona wnęka. Nowoczesnego wyglądu siedzibie firmy Kaufland dodawać mają symetrycznie ułożone po obydwu stronach kolumny, które będą stanowić element konstrukcji nośnej budynku. Frontowa elewacja, którą tworzą przemian poziome pasy okien aluminiowych oraz pasy międzyokienne, zaakcentowana ma być znakiem firmowym Kaufland umieszczonym nad wejściem.

Budynek zaprojektowano w taki sposób, aby podstawowe elementy jego bryły były podporządkowane kierunkom skrzyżowania. Elewacja wschodnia będzie równoległa do ul. Ziębickiej, wzdłuż al. Armii Krajowej jej kierunek wyznacza obowiązująca linia zabudowy. Obie strony łączy łagodny łuk, który akcentuje narożnik ulic.Dotychczasowa główna siedziba sieci sklepów Kaufland znajduje się przy ul. Szybkiej. Wiadomo, że po zakończeniu budowy zostanie ona przeniesiona w nowe miejsce. Coraz więcej wrocławskich firm decyduje się na przeprowadzkę do nowoczesnych budynków, które symbolizować mają ich markę. Dwa lata temu przeniesienia dokonała firma Netia - z aktualnie wyburzanego budynku Curprum do West Forum przy ul. Strzegomskiej.Cieszy nas, że Wrocław pięknieje w oczach. Teraz turyści odwiedzający miasto mogą podziwiać zarówno zabytkową architekturę, jak i pełne klasy oraz wdzięku nowoczesne wieżowce i biurowce.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności