Strona główna » Inwestycja Wroclaw101 dla Warbudu

Inwestycja Wroclaw101 dla Warbudu

21 maja 2015
Jedna z wielu aktualnych inwestycji we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego, wroclaw 101.

Doskonała lokalizacja w centrum

Jakiś czas temu na działce, o której mowa pojawił się ciężki sprzęt, robotnicy i całe zaplecze budowlane. Ruszyła budowa nowego biurowca. Wrocław 101 - bo takie będzie nosił imię - powstać ma do kwietnia 2016 roku. Wielkim plusem tej inwestycji jest jej lokalizacja. Położony między ulicą Peronową, a Piłsudskiego, w bezpośredniej bliskości dopiero co wyremontowanego dworca głównego, w samym centrum miasta i doskonale skomunikowany z resztą naszej metropolii.

Nowoczesny i funkcjonalny Wrocław

Sam budynek ma być cudem nowoczesnej architektury. W pełni klimatyzowany, z wszystkimi możliwymi udogodnieniami w pakiecie. Architektonicznie ma nawiązywać do kamienic z lat 30 - stych XX w. - choć wygląd będzie miał futurystyczny. Projekt przygotowała pracownia PM Group Polska w kooperacji z RKD Architect. Do dyspozycji pracujących w nim i goszczących oddany zostanie podziemny parking na 28 miejsc. Nie licząc piętra garażowego wzniesie się na 6 kondygnacji wzwyż. Całkowita kubatura budynku, to 5 900 m2 (w tym 5758 m2 powierzchni użytkowej), z czego około 4 243 m2 przeznaczonych będzie pod powierzchnię najmu. Każde z 6 pięter liczy sobie w okolicach 860 m2. Inwestorami są spółki Crownway Investments oraz Bariela Investments. Ta pierwsza, specjalizująca się w dziedzinie deweloperskiej, swoje projekty (są to przede wszystkim hotele, ale i budynki banków, biurowców, galerii handlowych) realizuje głównie na terenie Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA oraz Polski właśnie. We Wrocławiu posiada jeszcze jedną nieruchomość, którą jest, zlokalizowany w Rynku, Pasaż Pod Błękitnym Słońcem.

Przed wojną w miejscu powstającego właśnie biurowca, stał hotel Germania. Niestety, nie przetrwał on działań wojennych. Tuż obok zlokalizowane były inne tego typu budowle. Te istnieją po dzień dzisiejszy, jak chociażby hotel Piast, który po generalnym remoncie został ponownie oddany do użytku, zupełnie niedawno. Zagęszczenie podobnych obiektów w tej lokalizacji nie jest niczym zaskakującym. Jak wylicza inwestor, w odległości nie większej niż 500 metrów, pracujący w biurowcu znajdą - 25 restauracji, 18 barów, 2 centra handlowe, 11 kawiarni, 3 postoje taksówek, 28 przystanków autobusowych, 13 przystanków tramwajowych i last but not least 1 dworzec kolejowy. Mnogość i bliskość usług wszelkiego rodzaju, świadczy o potencjalnych możliwościach (dostępnych przyszłym najemcom) powierzchni w biurowcu Wrocław 101.

Inwestycje we Wrocławiu

Jako Kwatery dla Firm cieszymy się z kolejnej inwestycji, poszerzającej wrocławskie portfolio obiektów biurowych. Już teraz jest bogate, ale nigdy za wiele miejsc, mogących służyć nowo powstającym przedsięwzięciom. Wrocław to dynamiczne miasto, pełne ludzi z pasją i nowymi pomysłami na biznes. Branża IT, nowych technologii, przemysłu lekkiego i ciężkiego, wszystkie możliwe gałęzie gospodarki potrzebują powierzchni, w których mogą zlokalizować swoje zaplecze biurowe. Dla prędkiego rozwoju gospodarki, tego typu budynki są konieczne. Jesteśmy dumni, że goszcząc pracujących nad ich powstawaniem pracowników, przyczynami się do nieustannego zwiększania biznesowej atrakcyjności stolicy Dolnego Śląska. Nasza bogata oferta noclegowa na obszarze całego miasta, korzystna propozycja cenowa, pewna i wyrobiona marka sprawiają, iż stajemy się wiarygodnym oraz kluczowym partnerem większości firm pragnących pracować we Wrocławiu i dla Wrocławia. Oby biurowiec Wrocław 101 powstał prędko i bez żadnych przeszkód, służył dobrze miastu oraz pracującym w nim ludziom, a mieszkańcy wraz z turystami mogli cieszyć oczy nowoczesnym, pięknym i funkcjonalnym przykładem nowoczesnej architektury zamiast pustej działki w tak kluczowej lokalizacji, tuż przy głównym dworcu miasta nad Odrą.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności