Strona główna » Skanska wybuduje obwodnicę Leśnicy. Prace ruszą jeszcze w tym roku

Skanska wybuduje obwodnicę Leśnicy. Prace ruszą jeszcze w tym roku

20 marca 2015
Najniższą ofertę w przetargu, do którego stanęło łącznie pięć firm, zaproponowała Skanska. Swoje usługi wyceniła na nieco ponad 130 mln zł. W porównaniu do najdroższej należącej do konsorcjum spółek Bickhardt Bau Polska, Bickhardt Bau AG i Filar (196 mln zł) to ponad 65 mln złotych mniej.

30 miesięcy ciężkiej pracy

Skanska, podobnie jak inne firmy biorące udział w przetargu, czas realizacji rozpatrywanej inwestycji oszacowała na 30 miesięcy. W tym czasie zobowiązuje się oddać obwodnicę Leśnicy do użytku, za którą bierze odpowiedzialność na 10 lat – tyle wynosi okres gwarancyjny.Jeśli chodzi o szczegóły inwestycji, obwodnica będzie drogą jednojezdniową liczącą sumarycznie 7,1 km. Łączyć będzie ulicę Średzką z Graniczną, po drodze zostawiając między innymi most nad Bystrzycą (335,6 m) oraz dwa wiadukty nad linią kolejową, która dopiero ma powstać. W kwestii budowy, inwestycja podzielona będzie na cztery etapy – pierwszy obejmie odcinek od ul. Granicznej do ul. Osinieckiej, drugi łączyć będzie ul. Osiniecką z ul. Średzką, trzeci polegać będzie na przebudowie ul. Piołunowej, zaś czwarty, ostatni, roboty na terenach jednostki wojskowej. Prace według planów inwestor zakończy w czerwcu 2017 roku. Wtedy obwodnica zostanie oddana kierowcom do użytku.Aktualnie, prace nad obwodnicą Leśnicy obejmą fazę projektowania, która zakończy się we wrześniu bieżącego roku. Wtedy ruszy budowa, w którą zaangażowane będą całe zespoły robotników. Nasza firma to wrocławski lider pod względem udostępniania pracownikom budowlanym miejsc noclegowych. Proponuje osobom zaangażowanym w powstawanie drogi skorzystanie z niezwykle atrakcyjnej oferty. Doskonałą przystanią na czas budowy będą Kwatery Dla Firm usytuowane przy ul. Objazdowej, oddalone od przyszłej obwodnicy Leśnicy o zaledwie 6 km, lub mieszkanie w bloku położonym przy ul. Lotniczej, 7 km od miejsca docelowego. Obie możliwości zapewnią wygodny dojazd, wysoki komfort mieszkania oraz niskie opłaty za wynajem.

Łatwiejszy dojazd do Wrocławia od strony Środy Śląskiej

Przetarg na budowę obwodnicy Leśnicy rozstrzygnięto 27 listopada ubiegłego roku, kiedy to wygrała najtańsza oferta firmy Skanska. Jak mogliśmy usłyszeć od prezesa spółki Wrocławskie Inwestycje, kwota ta była niższa o 80 mln złotych od planowanej. Możliwe, że pozwoli to na realizację zadania uzupełniającego, którym w tym przypadku będzie łącznik obwodnicy Leśnicy z ul. Kosmonautów. Nam, jako kierowcom, pozostaje poczekać 30 miesięcy. Licząc od dnia podpisania umowy, w którym to Skanska zobowiązała się oddać trasę do użytku i dopiero wówczas sprawdzić jakość realizacji zadania.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności