Między ulicą Traugutta a Walońską powstaje nowy budynek mieszkalny z częścią handlowo-usługową – Angel City. Prace trwają od grudnia 2018 roku za sprawą krakowskiej spółki deweloperskiej Angel Poland Group.

Co będzie oferować Angel City?

Projekt, który stworzyła pracownia EPR Architects z Londynu zakłada stworzenie 9-piętrowego budynku oferującego zarówno standardowe mieszkania, jak i przestronne, funkcjonalne apartamenty. Metraż mieszkań waha się od 27 do 112m2. W ofercie znajduje się najwięcej kawalerek oraz mieszkań 2-pokojowych. Przewidziano znacznie mniej przestrzeni dla mieszkań z trzema pokojami, jednak trzeba przyznać, że jeśli już się takie mieszkanie pojawia – nie ma mniej niż 60m2 i posiada także garderobę. Jest to zdecydowanie na plus, biorąc pod uwagę aktualne trendy upychania jak największej liczby pomieszczeń na możliwie jak najmniejszym metrażu.Na każdym piętrze inwestor przewidział około 40 lokali, z czego niemal połowa posiada dostęp do balkonów, które wychodzą od strony podwórka. Wszystkie mieszkania znajdujące się od strony ulicy będą wyposażone natomiast w balkony francuskie, czyli same barierki.Wisienką na torcie oferty przygotowanej przez Angel Poland Group są jednak ponad 100-metrowe apartamenty. Oprócz rozkładowych i przestronnych pomieszczeń posiadają ponad 50-metrowe tarasy. Dzięki temu przyszli najemcy będą mogli komfortowo wypoczywać nie tylko wewnątrz ale także na zewnątrz swojego apartamentu. Projektanci duży nacisk postawili na duże nasłonecznienie pomieszczeń przez zastosowanie dużych okien. To, czy mieszkanie jest dostatecznie widne ma bardzo duży wpływ na ostateczną decyzję przyszłych najemców. Kto chciałby wydać masę pieniędzy i mieszkać w ponurym, ciemnym mieszkaniu?Angel City na wizualizacjach prezentuje się bardzo ciekawie. Projektanci zrezygnowali z popularnych ostatnio ostrych narożnych części budynków na rzecz zaokrąglonej, eleganckiej bryły. Jasnoszara elewacja nadaje ponadczasowości i świeżości a także jest uniwersalna. Ani nie odrzuca swoim wyglądem ani nie rzuca się bardzo w oczy, co tylko można zaliczyć na plus dla projektantów.

Udogodnienia Angel City

Według prognoz, realizacja projektu ma zakończyć się w 2021 roku. Z tego powodu deweloperzy muszą nieco spojrzeć w przyszłość i przewidzieć standardy jakie będą obowiązywać za kilka lat. Zaglądając do projektu można być jednak spokojnym. Mieszkańców w lobby będzie rozpieszczać m.in. strefa SPA oraz centrum fitness, natomiast o bezpieczeństwo będzie dbać całodobowa ochrona. Standardem powoli staje się stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Swoją drogą zajrzyjcie do mojego tekstu o elektrycznej komunikacji miejskiej. Czym najbardziej opłaca się poruszać się po mieście? Najemców, którzy planują wprowadzić się w więcej niż dwie osoby ucieszy fakt, że na terenie Angel City znajdzie się specjalnie wydzielony plac zabaw dla dzieci. Na parterze będą znajdowały się natomiast punkty handlowo-usługowe, co dodatkowo ułatwi przyszłym mieszkańcom codzienne funkcjonowanie. Jeśli nie znajdą interesujących ich sklepów – nic straconego. W pobliżu znajduje się wiele przydatnych lokacji.

Angel City to bardzo dobra lokalizacja

Powstający budynek przy Traugutta i Walońskiej mieści się niemal tuż przy samej rzece Oława oraz w niedalekim sąsiedztwie Odry. Docenią to szczególnie Ci, którzy na co dzień muszą przebywać w biurach. Nic tak bowiem nie relaksuje jak spokojny spacer wzdłuż rzeki lub spacer w rodzinnym gronie. W pobliżu znajduje się także Most Grunwaldzki oraz Kampus Politechniki Wrocławskiej. Rzut beretem mieszkańcy będą mieli także do jednej z największych wystaw o wodzie w Europie – Hydropolis czy Panoramy Racławickiej. Wspominałem wcześniej o punktach handlowo-usługowych na parterze Angel City. Jeśli będzie ich wystarczająco mało, w razie potrzeby najemcy będą mogli udać się do Galerii Dominikańskiej. Oddalona jest jedynie o kilometr, więc spacerem będzie można dojść w około kwadrans.Angel City wydaje się dobrą inwestycją na lata również ze względu na bliskość wielu placówek edukacyjnych. W pobliżu znajduje się przedszkole (100m), prywatny żłobek (300m) oraz szkoła podstawowa.

Angel City – jakie ceny?

Ceny mieszkań kształtują się od 295 302 zł do 1 432 191 zł, co daje ceny za metr kwadratowy na poziomie 8 550 – 13 300zł. Na początku lutego ruszyła sprzedaż mieszkań, których w ofercie było 370.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności