Strona główna » B Urban – inwestycja pod inwestycje

B Urban – inwestycja pod inwestycje

30 sierpnia 2020
Rynek nieruchomości pomimo panującej pandemii nie zanotował drastycznego załamania. Zainteresowanie zakupem nowego mieszkania wciąż jest bardzo wysokie po dwóch stronach. Zarówno z perspektywy osób szukających dla siebie miejsca do zamieszkania na wiele lat, a także tych, którzy upatrują w mieszkaniu sposobu na ulokowanie swojego kapitału i zakupu lokalu stricte pod wynajem. Z ciekawą inicjatywą wychodzą pomysłodawcy inwestycji B Urban, którzy przyciągną swoim projektem drugą grupę nabywców.

Choć lockdown spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa zahamował działalność niemal każdej branży, wszystko wskazuje na to, że nie należy spodziewać się większych załamań na rynku nieruchomości. Z pewnością sytuacja spowodowana COVID-19 nie wpłynie znacząco na stale rosnący trend polegający na zakupie mieszkań pod wynajem. Pomimo obaw inwestorów o nowych najemców spowodowanych zawieszeniem stacjonarnego nauczania studentów, którzy są siłą napędową rynku wynajmowanych lokali, zainteresowanie na tym obszarze nieruchomości wciąż jest bardzo duże.

Osoby dysponujący swoim kapitałem coraz częściej decydują się na inwestycję w postaci zakupu mieszkania specjalnie pod wynajem. W tak dużym i prężnie rozwijającym się mieście jak Wrocław, poszukujących mieszkań do tymczasowego zamieszkania jest bardzo wielu. Grupę tę stanowią przecież nie tylko studenci. W stolicy Dolnego Śląska istnieje bowiem masa międzynarodowych korporacji zatrudniających pracowników z zagranicy. Decydują się oni zazwyczaj na wynajem mieszkań o wysokim standardzie. Często ich decyzja pada właśnie na lokal z rynku pierwotnego.

 

B Urban - inwestycja pod inwestycje

Naprzeciw osobom, które planują zainwestować swoje fundusze w tego typu nieruchomości, wychodzi wrocławska Inwestgrupa realizująca projekt B Urban. Inwestycja, która wystartowała w marcu tego roku zakłada wybudowanie obiektu mieszkalnego, w którym znajdzie się aż 419 kawalerek i 33 lokali dwupokojowych. Ideą całego przedsięwzięcia jest stworzenie mieszkań stricte pod wynajem.

B Urban to budynek, który zostanie wzniesiony przy ulicy Jaworskiej 4, w okolicy głównych arterii Wrocławia – Strzegomskiej, Legnickiej i Klecińskiej. 13-kondygnacyjny obiekt tworzony jest więc głównie z myślą o pracownikach okolicznych firm oraz osobach, które dopiero rozpoczynają życie na własny rachunek w dużym mieście. W pobliżu działają również duże, wrocławskie uczelnie - m.in. Dolnośląska Szkoła Wyższa i Wyższa Szkoła Bankowa. Przyszli właściciele lokali będą liczyć więc również na zainteresowanie studentów, którzy w momencie zakończenia budowy i oddania mieszkań do użytku (planowo 2021 rok) z pewnością wrócą już do standardowego trybu nauczania. Wtedy, nowe i atrakcyjnie położone kawalerki zapewne znajdą się na celowniku niejednego studenta.

To, co wyróżnia tę inwestycję od innych, które opisywałem dla Was na naszym blogu to fakt, iż w budynku powstanie wiele miejsc wspólnych. Najemcy będą dzielić zarówno typowe przestrzenie jak restauracje czy kawiarnie oraz te, których próżno szukać w typowych inwestycjach. W obiekcie pojawi się bowiem… wspólna pralnia oraz miejsce do coworkingu. Miejsca znane wcześniej tylko z amerykańskich filmów i seriali, na stałe zagoszczą w przestrzeniach wspólnych najemców lokali B Urban.

Biorąc pod uwagę innowacyjność oraz target projektu, którym są głównie osoby młode, nie mogło w planach B Urban zabraknąć także miejsca dla wypożyczalni samochodów elektrycznych oraz siłowni. O ile budowa stacji do ładowania pojazdów elektrycznych staje się powoli standardem, o tyle cała wypożyczalnia jest rozwiązaniem dość innowacyjnym. Jednocześnie zdecydowanie trafionym biorąc pod uwagę stale rosnące zainteresowanie car sharingiem we Wrocławiu.

 

Konkrety dla inwestorów - B Urban

Przechodząc jednak do meritum, czas na konkrety dla przyszłych inwestorów, którzy wkrótce ulokują swój kapitał w jednym z mieszkań B Urban. Wśród korzyści, którymi zachęca potencjalnych nabywców deweloper, znajduje się możliwość zwrotu podatku VAT z tytułu zakupu nieruchomości. Drugim aspektem, który ma skłonić inwestorów jest stopa zwrotu zainwestowanej kwoty netto, która – według prognoz – ma wynieść 7%.Inwestorzy otrzymają lokal użytkowy wraz z księgą wieczystą oraz nie będą musieli przejmować się zarządzaniem nieruchomością. Ten obowiązek przejmie profesjonalny operator, który będzie odpowiedzialny za wszelkie kwestie związane z obiektem. Co ciekawe, do dyspozycji zostanie oddana także specjalna aplikacja z osobnym panelem zarówno dla właściciela, jak i najemcy, która ma ułatwić zarządzanie lokalem oraz – jak można się domyślać – kwestie rozliczeń.

 

Gdzie wprowadzą się Twoi najemcy? - B Urban

Jak wcześniej wspomniałem, lwią część obiekt stanowić będą kawalerki, których w sumie będzie aż 419. Średni metraż lokali ma wynieść około 27 metrów kwadratowych. Wszystkie będą oddane pod przysłowiowy klucz. Będą więc w pełni wykończone i umeblowane. Właściciele otrzymają mieszkania z pełnym wyposażeniem kuchni w sprzęt AGD. Na wyposażeniu znajdzie się lodówka, miejsce na pralkę (gdy jednak ktoś wolał korzystać ze swojej własnej), kuchenkę mikrofalową oraz płytę elektryczną. Na wizualizacjach można zauważyć również piekarnik wbudowany w część meblową.

W innych pomieszczeniach nie zabraknie miejsc do przechowywania, co stanowi dość spory problem w mieszkaniach o tak małych metrażach. Tutaj ma być on rozwiązany obecnością szaf i szafek oraz wykorzystaniem przestrzeni pod łóżkiem. A jeśli o spaniu mowa – rozkładana sofa znajdująca się w salonie pozwoli na przenocowanie gości. Żeby jednak zachować odrobinę prywatności w takiej sytuacji, będzie można użyć zasłony oddzielającej część dzienną od sypialni, co z pewnością choć trochę poprawi komfort obydwu par.

 

Lokalizacja

Nieodłącznym aspektem przy wyborze zarówno mieszkania dla siebie, jak i stricte pod wynajem jest zdecydowanie lokalizacja. O atrakcyjność B Urban pod tym względem nie muszą się jednak martwić przyszli inwestorzy. Okolicę ulic Strzegomskiej Legnickiej i Klecińskiej stanowią głównie biurowce, które tworzą swojego rodzaju biznesową dzielnicę miasta. Przykładowo, po sąsiedzku działa już opisywany jakiś czas temu przeze mnie Carbon Tower.

Twórcy projektu zwracają również uwagę nie tylko na to, co już działa w okolicy. Wskazują również na dużą ilość powstających nowych miejsc pracy. Aktualnie, w pobliżu realizowanych jest aż 7 dużych inwestycji, które mogą wygenerować około 40 tysięcy potencjalnych miejsc pracy.

Dookoła znajduje się także masa obiektów, które są istotne w codziennym funkcjonowaniu. Tuż obok znajduje się przecież galeria Magnolia Park, prywatne przychodnie medyczne, restauracje i– co istotne dla przemieszczających się pociągami – stacja kolejowa Wrocław Mikołajów. Potencjalnymi mieszkańcami kawalerek mogą być także pracownicy Wrocławskich Parków Biznesu znajdujących się nieopodal Jaworskiej 4.

Przyszli właściciele lokali pod wynajem nie muszą także się martwić o kwestie związane z komunikacją miejską swoich najemców. Deweloper wzniesie B Urban między Legnicką a Strzegomską i Robotniczą. Są to bardzo dobrze skomunikowane ulice oferujące kilkanaście połączeń niemal w każdą stronę Wrocławia. Dużym plusem jest także trwająca modernizacja, dzięki której powstanie nowa trasa tramwajowa prowadząca przez tę część miasta. Wpłynie to pozytywnie na kwestie związane z przemieszczaniem się nowych najemców.

 

Dla kogo B Urban?

B Ubran wydaje się być więc zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zrobić swój pierwszy krok w stronę inwestowania w nieruchomości. Przyszli inwestorzy będą mogli łatwiej podjąć decyzję zmniejszając ryzyko potencjalnego niepowodzenia. A to wszystko dzięki wsparciu pod kątem zarządzania oraz otrzymaniu w pełni wykończonego i umeblowanego mieszkania. Jak będzie to jednak funkcjonowało w praktyce? Tego dowiemy się w grudniu 2021, kiedy to wrocławska Inwestgrupa ma zakończyć pracę nad B Urban.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności