W marcu tego roku ruszyła budowa nowego kompleksu mieszkaniowego przy ulicy Braniborskiej. Projekt krakowskiego dewelopera – Activ Investment - zakłada zbudowanie w sumie 319 mieszkań oraz 6 lokali komercyjnych. Co zaoferuje kompleks znajdujący się kilometr od wrocławskiego Rynku?Braniborska 44 ma być prestiżowym adresem na wrocławskiej mapie nieruchomości. Budynek powstający na Starym Mieście będzie dysponował 7 kondygnacjami nadziemnymi z przeznaczeniem na nowe mieszkania. W I etapie budowy, nowi lokatorzy będą mogli wybrać swoje lokum spośród 177 dostępnych mieszkań. Ich metraż w zależności od dokonanego wyboru wynosi od 26 do 66 metrów kwadratowych. Są to więc nieduże mieszkania – próżno tu szukać dużych apartamentów z przestronnymi tarasami. Znajdujące się w ofercie M w większości posiadają jedynie małe loggia, które mają zastąpić nowym lokatorom  balkony i tarasy. Te dostępne są w głównej mierze w kawalerkach lub małych mieszkaniach 2-pokojowych. braniborska-44-wroclawTo dość dziwne, ponieważ wybierając największe mieszkanie z oferty – powiedzmy 4-pokojowe mieszkanie o 65m2 – dostajemy jedynie 3-metrową loggię. Opisywałem dla was już wiele inwestycji, jednak takie rozwiązanie spotykam chyba po raz pierwszy.  Jak dla mnie to duży minus, ponieważ płacąc 550 tysięcy PLN za mieszkanie 65-metrowe, oczekiwałbym także dodatkowej przestrzeni na zewnątrz. Niestety deweloper takiej nie przewidział. I to nie tylko w I etapie. Na stronie dostępnych jest ponad 300 mieszkań z obydwu etapów i problem występuje we wszystkich mieszkaniach z 4 pokojami. Chcecie wybrać mieszkanie 3-pokojowe? Tutaj też może pojawić się problem, dlatego, że aktualnie zostały w ofercie 3 mieszkania z balkonami oraz 1 z tarasem. Reszta, czyli około 60 mieszkań posiada również tylko kilkumetrową loggię. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze mieszkania, w którym spędzi się w najczęstszych przypadkach kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Co oferuje Activ Investments?

braniborska-44-wroclawRzućmy okiem na to, co oferuje deweloper. Standardowo w nowym budynku mieszkaniowym nie może zabraknąć parkingu podziemnego. Projektanci przewidzieli miejsca dla aut osobowych, motocykli, rowerów oraz komórek lokatorskich. Inwestorzy w swoich planach uwzględnili powstanie również dwóch nowych ulic, które mają prowadzić do nowych budynków. Activ Investments wykorzystuje w swojej promocji również plany przywrócenia Dworca Świebodzkiego. Dzięki temu ma powstać Nowe Śródmieście Świebodzkie. Ma ciągnąć się ono od Promenady Staromiejskiej aż do placu Strzegomskiego. Przed wejściem do nowego kompleksu mieszkaniowego stanie dwupoziomowy, złoty portal. Będzie pełnił on funkcję głównego wejścia do budynku a także części wspólnych. O elewację projektanci zadbają także przy budowie fasady budynku.

Braniborska 44 - Lokalizacja

To czym broni się inwestycja to z pewnością jej położenie. Lokatorzy, którzy otrzymają już klucze do swojego M, nie będą raczej narzekać na problemy związane z komunikacją miejską. W kilka minut można dojść do obsługującego zarówno tramwaje jak i autobusy przystanku pl. Strzegomski. Stamtąd można dotrzeć praktycznie w każdą część Miasta Stu Mostów. Podobnie sytuacja wygląda pod względem sklepów i punktów usługowych. Tych na ulicy Braniborskiej nie brakuje. W odległości kilkuset metrów mieszczą się sklepy – Lidl, Biedronka oraz wiele przydatnych punktów. W pobliżu znajduje się Galeria Wnętrz Domar. Kilka minut spacerem dzieli nowy obiekt od Fosy Miejskiej, przy której mieści się najstarszy dworzec kolejowy – Dworzec Świebodzki oraz największą makietę w Polsce – Kolejkowo.braniborska-44-wroclawDobra wiadomość dla obecnych lub przyszłych rodziców jest taka, że nieopodal znajduje się zarówno Szkoła Podstawowa nr 97 im. Jana Brzechwy, jak i XII LO im. Bolesława Chrobrego.To, co jest jednak największą wartością dodaną w przypadku tej inwestycji to z pewnością odległość od wrocławskiego Rynku. Z Braniborskiej na pieszo można dotrzeć tam w niecałe 20 minut. Brak pomysłu na wieczór? Chwila, moment i oczom ukazuje się mnóstwo barów, restauracji, czy miejsc kulturalnych. Activ Investments działa na rynku od 1996 roku. Od tamtej pory działa na rynku we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Deweloper upatrzył w tych miejscach ogromny potencjał ekonomiczny. W stolicy Dolnego Śląska prowadzi w tej chwili tylko inwestycje przy Braniborskiej 44. Według prognoz projekt ma zostać ukończony w grudniu przyszłego roku.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności