Strona główna » Browary Wrocławskie – nowe mieszkania z piwną historią

Browary Wrocławskie – nowe mieszkania z piwną historią

04 czerwca 2019

W miejscu, gdzie jeszcze kilkanaście lat temu odbywała się produkcja wrocławskiego piwa znajduje się wielki plac budowy. Teren ten zakupił inwestor Archicom, który postanowił zbudować ogromną przestrzeń mieszkalną. Inwestycja z uwagi na swoją skalę potrwa dobrych kilka lat, jednak już teraz wiemy o niej całkiem sporo. Czym będą Browary Wrocławskie?

Przy ulicy Jedności Narodowej na wrocławskim Ołbinie deweloper realizuje projekt, który zakłada stworzenie aż około tysiąca mieszkań. Od standardowych przestrzeni mieszkalnych, po lofty i luksusowe apartamenty. Projektanci planują wykorzystać zrewitalizowane obiekty z XIX wieku po starym browarze i właśnie w nich umieścić nowe mieszkania. Oczywiście niezbędne będzie dobudowanie również nowych przestrzeni. Archicom swoją inwestycję podzielił na II etapy. W pierwszym z nich ma zostać ukończonych 150 lokali w Nowej Beczkowni oraz Formierni. Druga część projektu zakłada powstanie trzech budynków: Wiatrowni, Wozowni i Warzelni. Nazwy nawiązują oczywiście do poszczególnych etapów produkcji piwa i pierwotnych zastosowań budynku.

Jakie metraże we Wrocławskim Browarze?

browary-wroclawskie

W Wiatrowni, czyli części wybudowanej w pasie nadrzecznym znajduje się 97 mieszkań o powierzchni 37 – 94 metrów kwadratowych w cenach od 7 600 zł za metr. Wozownia to część Browarów, która zaoferuje nowym najemcom 60 mieszkań o różnych wielkościach – od 38 do 75 metrów. W Warzelni zainteresowani najemcy będą mogli wybrać jedno spośród 80 mieszkań a ich ceny za metr będą zaczynać się od 7 300zł. Jak zapowiada deweloper, Browary Wrocławskie będą wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym we Wrocławiu.

Wszystko to za sprawą idei mix-used, która oznacza, że na terenie znajdą się zarówno mieszkania, lokale usługowe, jak i przestrzenie biurowe oraz kulturalne. Aby zaspokoić potrzeby przyszłych najemców deweloperzy muszą zapewnić jak najwięcej udogodnień na miejscu. Z jednej strony społeczeństwo stało się bardziej wygodne i chce mieć wszystko pod nosem.  drugiej strony wszystko rozchodzi się tutaj o czas, którego nowi najemcy nie chcą tracić niepotrzebnie na dojazdy do sklepów czy szkół.

Ciekawe udogodnienia

browary-wroclawskie

Jeżeli inwestycja jest oddalona od centrum i znajduje się na obrzeżach miasta, deweloperzy decydują się na stworzenie całego kompleksu na miejscu. W przypadku, gdy inwestycja powstaje blisko centrum, wiele z tych problemów rozwiązuje lokalizacja. Wydaje się, że Browary Wrocławskie połączą oba rozwiązania i stworzą własną przestrzeń w dobrze już rozwiniętej lokalizacji. Archicom wybuduje w sumie 4 500m2 powierzchni handlowo-usługowej – w tym supermarket i placówkę medyczną.

Inwestorzy planują także rozpieścić podniebienia swoich przyszłych najemców. Na placu Browarów Wrocławskich mają powstać bowiem kawiarnie oraz restauracje. Gdyby tego było mało, projektanci pomyśleli także o specjalnej strefie wypoczynku dla swoich mieszkańców. Chillout room będzie przestrzenią do wspólnej pracy oraz rozrywki. Co ciekawe, projektanci zapowiadają, że mieszkańcy będą mogli organizować w nim wspólne seanse. Jest to idealne rozwiązanie na rozładowanie sztywnej atmosfery, które ułatwi zapoznanie się z nowymi sąsiadami.

Wszystko wokół Browaru

browary-wroclawskie

Dużą zaletą inwestycji jest lokalizacja, dzięki której deweloper do swojej oferty może wprowadzić mieszkania z widokiem na Odrę. Spacery przy Mostach Warszawskich czy jogging wzdłuż rzeki z pewnością przyciągną entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu.Skoro już o Mostach mowa, to właśnie przy nim znajduje się przystanek tramwajowy obsługujący 3 linie tramwajowe a nieopodal znajduje się przystanek autobusowy, z którego odjeżdża 7 autobusów. To całkiem pokaźna liczba i nowi najemcy powinni bezproblemowo poruszać się po Wrocławiu komunikacją miejską. Bardzo blisko, bo niemalże po drugiej stronie ulicy znajduje się Szkoła Podstawowa nr 78 im. M. Kopernika.

browary-wroclawskie

Biorąc pod uwagę fakt, że do nowych mieszkań wprowadzają się głównie młodzi rodzice – jest to jeden z największych plusów lokalizacji Browarów Wrocławskich. Tym bardziej, że Szkoła Podstawowa to teraz „problem z głowy” na 9 lat. Kto wie, być może na terenach Browaru Wrocławskiego deweloperzy zdecydują się na umieszczenie piwiarni z lokalnymi browarami? Jak na razie informacji na ten temat brak, jednak nowy kompleks aż się prosi o wdrożenie piwnej działalności.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności