Wrocławski rynek nieruchomości w głównej mierze opiera się na obiektach handlowo-usługowych oraz biurowcach. Jedną z największych inwestycji jest kompleks budynków Business Garden przy ulicy Legnickiej w bliskim sąsiedztwie stacji PKP Mikołajów oraz centrum handlowego Magnolia.

Biurowce przyjazne naturze

nowy-biurowiec-wroclawNa ponad stu tysiącach metrów kwadratowych znajdzie się miejsce dla powierzchni biurowej oraz usługowej. Będzie to aż dziewięć budynków, które będą dysponowały przestrzenią restauracyjną a także ogrodem otaczającym nowoczesne miejsca pracy. Łącznie, cała powierzchnia na której powstanie Business Garden to aż siedem hektarów.Projektanci postawili szczególny nacisk na zieleń, która rozpościera się praktycznie na całym placu przed wejściem do budynków. Nie będzie ona tylko dodatkiem estetycznym. Jak tłumaczą właściciele – to żywa i funkcjonalna część całego terenu. Pracownicy podczas przerwy będą czuli się niemal jak w parku.Biurowce są przyjazne środowisku nie tylko dzięki otaczającym ogrodom, ale również przez ekologiczne rozwiązania na jakie zdecydowano się już na początku pracy, czyli na etapie budowy. Nad oszczędnością wody oraz energii czuwa system HVAC, który wspomagany jest przez inteligentny system zarządzania budynkiem.

Wszystko na miejscu

wroclaw-nowy-biurowiecNa przerwę pracownicy wychodzą jednak nie tylko na spacer. Większość z nich ze swoich biur udaje się prosto na obiad. Projektanci pomyśleli również o tym, by w pobliżu nie brakowało przytulnej i dobrej restauracji. I tak o to na terenie Business Garden otworzył się kolejny z lokali Meat and Eat. Serwuje zarówno klasyczne dania z kuchni polskiej, jak i potrawy wegańskie oraz wegetariańskie. Menu tworzone jest osobno na każdy dzień.Co więcej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pracowników przyszłości inwestorzy planują zamienić Business Garden w małe osiedle – chcą otworzyć przedszkole i placówkę medyczną. Pracownicy więc będą mogli wszystkie najpilniejsze potrzeby zaspokoić nie ruszając się poza teren nowego kompleksu.

Dużo się dzieje

business-garden-wroclaw-inwestycja

Business Garden dba o swoich pracowników nie tylko fizycznie ale również wspiera ich mentalnie. Co chwilę w biurowcach odbywają się różnego rodzaju eventy – przykładowo w sierpniu na Legnicką zawitał Jurek Owsiak, który poprowadził wykład motywacyjny. Oprócz tego organizowane są różne warsztaty i rozgrywki sportowe. W październiku Business Garden przeprowadziło nawet zbiórkę elektronarzędzi a z tej okazji został przeprowadzony wykład otwarty pt. „ABC segregacji śmieci”.

Prace trwają

wroclaw-business-gardenMimo, iż część kompleksu już działa i ma się bardzo dobrze, by zobaczyć Business Garden w całej okazałości będzie trzeba jeszcze poczekać. Aktualnie trwa II etap budowy, który realizuje istniejący od 1992 roku deweloper Vastint Poland. Firma w przeszłości głównie zajmowała się rozwojem projektów komercyjnych a także realizacją projektów biurowych oraz innowacyjnych parków biznesowych w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Łotwie i Litwie.W lipcu 2017 roku deweloper na generalnego wykonawcę II etapu wybrał firmę HOCHTIEF Polska. Kontrakt obowiązuje budowę sześciu budynków o łącznej powierzchni około 80 tysięcy metrów kwadratowych. Do projektu, który obejmuje jeden 15-kondygnacyjny i pięć 7- kondygnacyjnych budowli zaangażowano oddziały z Warszawy oraz Poznania. Na terenie parkingowym ma znaleźć się miejsce dla 962 aut. Kompleks Firma według umowy powinna oddać budynki w listopadzie 2019 roku.

Credit Agricole hegemonem

Rok temu bank podpisał z Vastint Poland umowę najmu na 15 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Jak się okazało niespełna dwa tygodnie temu, Credit Agricole powiększył swoje miejsce pracy o kolejne 10 tysięcy. Ustanowił tym samym rekord firmy jeżeli chodzi o wielkość umowy najmu. Jest to tym samym jedna z największych inwestycji na wrocławskim rynku nieruchomości. Nic dziwnego – bank planuje otworzyć w Business Garden swoją główną siedzibę. Z uwagi na planowaną konsolidację – biurowiec użytkować będzie także Europejski Fundusz Leasingowy oraz CA Ubezpieczenia.Dotychczas swoje biuro otworzyła między innymi grupa DEKRA będąca światowym liderem w dziedzinie rzeczoznawstwa i certyfikacji systemów. Polski oddział firmy składa się z 200 pracowników obsługujących 4 tysiące klientów. Powierzchnia jaką zajmie DEKRA jest jednak nieporównywalnie mniejsza – jest to „tylko” 981 metrów kwadratowych. Ponadto, najemcami Business Garden są firmy: Actrius, BD, Capgemini, Ceneo.pl, Comatec, DaVita, Dolby Laboratories, Etteplan, Vastint, Vorwerk.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności