Strona główna » Dorzecze Legnickiej – inwestycja cumuje przy III etapie

Dorzecze Legnickiej – inwestycja cumuje przy III etapie

26 czerwca 2019
Ulica Legnicka to jedna z głównych arterii Wrocławia. Nic więc dziwnego, że przejeżdżając przez nią można co chwile napotkać żurawie wystające z wielu placów budowy. W okolicy buduje się wiele biurowców, m.in. opisywany przeze mnie jakiś czas temu Business Garden. W pobliżu realizuje się także wiele inwestycji mieszkaniowych, co również jest zrozumiałe. Bardzo dobra lokalizacja z rozbudowaną komunikacją miejską oraz duża liczba punktów usługowych a także pobliska galeria Magnolia to atuty przeważające na korzyść nowych lokali na Legnickiej. Te powstają także w ramach projektu Dorzecze Legnickiej na ulicy Małopanewskiej, który wkroczył w III etap.

W sierpniu 2017 roku wrocławski inwestor Vantage Development rozpoczął pracę na terenie przy ulicy Małopanewskiej. Na wykonawcę prac budowlanych wybrano firmę Erbud, która w maju ubiegłego roku została wyznaczona również do ukończenia kolejnego, trzeciego etapu prac nad projektem Dorzecze Legnickiej. Podpisana umowa opiewała na kwotę ponad 47 milionów złotych. Co oferuje przedsięwzięcie, które zdobyło III miejsce w rankingu na najciekawsze inwestycje według użytkowników strony rynekpierwotny.pl?

Nowe mieszkania Wrocław

dorzecze-legnickiej-wroclaw

Mieszkania przy Małopanewskiej to sześciokondygnacyjne, nowoczesne kompleksy mieszkaniowe oferujące szeroką gamę lokali pod względem metrażu. Do wyboru nowi najemcy maj mieszkania:6 mieszkań 1-pokojowych o powierzchni od 25 do 31 m2 43 mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 32 do 56 m234 mieszkania 3-pokojowe o powierzchni od 51 do 73 m2 24 mieszkania4-pokojowe o powierzchni od 73 do 91 m2 2 mieszkania 5-pokojowe o powierzchni od 95 m2Ceny za metr kwadratowy oscylują w granicach 8500zł/m2 w przypadku mieszkania dwupokojowego o metrażu 41 metrów.

dorzecze-legnickiej-wroclaw

W sumie projekt będzie dysponował aż 640 nowymi mieszkaniami, do których będą przypisane miejsca na parkingu naziemnym lub podziemnym. Do dyspozycji nowi lokatorzy będą mieli także komórki lokatorskie oraz rowerownie.Inwestor postanowił nawiązać do nazwy projektu, dlatego też architektura ma przypominać spokojnie płynącą rzekę oraz przyrodę kojarzącą się z dopływami Odry. Motyw ma przewijać się także na holach głównych oraz na piętrach. Tam również pojawią się dekoracje przypominające o tym, że znajdujemy się w Dorzeczu Legnickiej.

Osiedle pełną parą

Dorzecze Legnickiej spokojnie można nazwać osiedlem. Podczas mojej wizyty na placu budowy przeszedłem obok bloków już wykończonych. Moją uwagę zwrócił duży i nietypowy plac zabaw w centrum terenu wspólnego między eleganckimi blokami. On też nawiązuje do nazwy projektu, ponieważ wszystkie elementy placu zabaw przypominają tartaki zwyczajne. Jest to wodna roślina, którą można spotkać najczęściej przy brzegu okolicznych stawów czy rzek. Trzeba przyznać, że projektanci postawili na połączenie nowoczesności z elegancją. Uwagę przykuwają oszklenia na klatkach schodowych, które ładnie wpasowują się w białą elewację. To, co nadaje bardziej prestiżowego charakteru to jednak części budynku wykończone ceglanymi elementami. W połączeniu z ciemnobrązowymi oknami i balkonami daje to bardzo elegancki efekt.

dorzecze-legnickiej-wroclawCiekawym i dość nietypowym rozwiązaniem będzie oddzielenie budynków zielonymi skwerami z bujną, wodną roślinnością. Ponadto, na placu osiedla znajdzie się edukacyjna ścieżka nawiązująca do regionalnej flory i fauny. Oznacza to, że projektanci również i w tym aspekcie zdecydują się o nawiązanie do charakterystycznej nazwy projektu. I dobrze – na rynku pojawia się mnóstwo bardzo podobnych do siebie kompleksów, które nie różnią się od siebie niczym szczególnym. Tu sprawa wygląda nieco inaczej, co zdecydowanie można zapisać na plus.

Lokalizacja

Trudno przyczepić się do lokalizacji mieszkań znajdujących się przy tak ruchliwej i rozwiniętej ulicy jak Legnicka. Nowi lokatorzy z pewnością nie będą mogli narzekać, ponieważ znajdą w okolicy wszystko to, czego potrzeba do codziennego funkcjonowania. Również spokój i ciszę, ponieważ Dorzecze Legnickiej mieści się kilkaset metrów od tej ulicy. Dzięki temu lokatorom nie powinny przeszkadzać hałasy związane z ruchem drogowym.

dorzecze-legnickiej-wroclaw

Najbliżej mieszkańcy będą mieli do jednej z najpopularniejszych galerii handlowych we Wrocławiu, czyli Magnolii. Jest to ogromny atut, ponieważ w tym obiekcie znajdują się chyba wszystkie punkty usługowe od banków, poczty, apteki, fryzjera po oczywiście sklepy z odzieżą i duży market. Przed Magnolią znajduje się duża siłownia oraz stacja benzynowa. W pobliżu ulicy Popowickiej znajduje się natomiast Szkoła Podstawowa, dzięki czemu lokatorzy będą mogli zaoszczędzić na codziennych dojazdach swoich dzieci.   Jak już o Popowickiej mowa, należy także wspomnieć o pobliskim Parku Popowickim. Będzie to idealne miejsce, by odpocząć od otaczającego zgiełku i wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerem.Vantage Development odpowiada za wiele inwestycji realizowanych na terenie Wrocławia. Wszystkie z nich to projekty typowo mieszkaniowe. Z inicjatywy dewelopera powstają nowe lokale na Popowiach, Śródmieściu, Jagodnie, Krzykach czy Sadkowie.Dorzecze Legnickiej według prognoz ma zostać oddane do użytku w listopadzie tego roku. W ofercie znajduje się duża liczba dostępnych mieszkań, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą dewelopera.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności