Strona główna » Nowe miasto Różanka – inwestycja z rozmachem

Nowe miasto Różanka – inwestycja z rozmachem

25 lutego 2020
Do tej pory opisywałem dla Was mniejsze inwestycje składające się przeważnie z od jednego do trzech budynków. Przykładem może być opisywany niedawno projekt Wille Miejskie Krzycka 73-75 . Na blogu pojawiały się głównie pojedyncze bloki mieszkalne lub kompleksy oferujące kilkadziesiąt mieszkań o różnych konfiguracjach pod względem metrażu. Niektóre z nich miały w nazwie „osiedle”, co miało sugerować większy rozmach danej inwestycji. To jednak nic w porównaniu z tym, co od pewnego czasu przygotowuje firma deweloperska ATAL S.A. Nowe miasto Różanka to inwestycja, która w sumie będzie zawierać niespełna 800 mieszkań.
 

Etap I - Nowe Miasto Różanka

Prace przy Obornickiej 79 rozpoczęły się już w grudniu 2016 roku. Kilka miesięcy później ruszyła natomiast sprzedaż I etapu inwestycji, która powstała przy zbiegu ulicy Obornickiej i Młynarskiej. Pierwsza część projektu obejmowała wybudowanie dwóch obiektów mieszkaniowych, w których znalazło się miejsce dla 152 lokali. Mieszkania były dostosowane do różnych potrzeb przyszłych właścicieli. W ofercie pojawiły się opcje z dwoma, trzema i czterema pokojami o metrażach od 42 do 101 metrów kwadratowych. Firma ATAL zakończyła prace przy tych obiektach.

W ramach drugiej części pierwszego etapu, powstaje tak zwana Rożanka 1B. Jest to jeden, 9-kondygnacyjny budynek, który dysponuje 40 mieszkaniami. W tej części inwestycji przyszli właściciele mogą znaleźć lokale o metrażu od niespełna 30 metrów do nieco ponad 100 metrów kwadratowych. Co ciekawe, na siódmym piętrze znalazły się mieszkania dwu- i trzypoziomowe, co zdarza się niezwykle rzadko w ofertach deweloperów.

W grudniu wykonawca zakończył montaż konstrukcji balkonów a takża prace elewacyjne ściany południowej. Pod koniec roku sfinalizował również prace związane z posadzkami.Aktualnie trwają prace związane z renowacją ściany północnej oraz roboty wykończeniowe w piwnicy. Pod koniec stycznia prowadzono także prace wykończeniowe klatek schodowych oraz roboty wokół okien.

 

Etap II - Nowe Miasto Różanka

Kolejna część inwestycji obejmowała wybudowanie dwóch obiektów, które w sumie dysponowały 250 mieszkaniami. W ofercie znalazły się wówczas lokale o metrażu od 41 metrów do 96 metrów kwadratowych. Konfiguracje pod kątem ilości pokoi były takie same jak w przypadku etapu I. Analogicznie do tamtych budynków inwestor postąpił również odnośnie komórek lokatorskich i miejsc parkingowych w garażu podziemnym, które pojawiły się także tutaj. Deweloper ukończył prace w ramach II etapu.

 

Etap III - Nowe Miasto Różanka

Trzeci etap projektu Nowe Miasto Różanka zakładał budowę jednego budynku dysponującego 95 mieszkaniami. Tak samo jak w przypadku wyżej opisywanych etapów – próżno w nim szukać kawalerek. Deweloper postawił ponownie na mieszkania z dwoma, trzema lub czterema pokojami. Przyszli właściciele nowego M mieli do wyboru mieszkania o metrażach od 42 metrów do niespełna 94 metrów kwadratowych. Do dyspozycji mieszkańców inwestor odda także 77 komórek lokatorskich. 69 z nich znajduje się w garażu podziemnym, natomiast pozostałe 8 – na piętrach.

W lipcu wykonawca ocieplił klatki schodowe oraz postawił ścianę szczytową klatki. Miesiąc później firma ociepliła garaż a także wykonała podłoża pod posadzkę. Następnie wykonawca zakończył prace hydroizolacyjne na dachu a także zamontował dźwigi windowe. Pod koniec września na klatkach schodowych pojawiły się płytki. W grudniu natomiast wykonano posadzkę techniczną garażu.

Aktualnie trwają ostatnie szlify nad ukończeniem trzeciego etapu.

 

Etap IV - Nowe Miasto Różanka

Kolejny etap tego dużego przedsięwzięcia rozpoczął się pod koniec 2018 roku. Pół roku później, ekipa budowlana wykonała betonowanie płyty fundamentowej. Do końca ubiegłego roku trwały natomiast prace konstrukcyjne przy czwartym etapie projektu. W tym miesiącu inwestor rozpoczął roboty związane z elewacją budynku.

Projekt zakłada wzniesienie jednego budynku, w którym znajdzie się miejsce dla 135 lokali. W odróżnieniu od poprzednich etapów, w czwartej części projektu znajdą się również kawalerki. Oferta zawiera mieszkania o metrażu od 33 do 109 metrów kwadratowych. Ten etap od pozostały odróżnia również pojawienie się dużych mieszkań, które zawierają aż pięć pokoi.Inwestor zaplanował w tym budynku 61 komórek lokatorskich – 18 na piętrach, a pozostałe w garażu.

 

Villa "Rosa" - Nowe Miasto Różanka

 

Nowe Miasto Różanka to także budynek nieco różniący się od opisanych powyżej. Villa „Rosa” to dwukondygnacyjny obiekt, w którym znajdzie się jedynie 8 lokali. Deweloper postawił w tym przypadku na kameralność. W ofercie dewelopera znalazły się mieszkania o metrażu od niespełna 50 do 88 metrów kwadratowych. W przypadku tego budynku, projektanci zadbali o osoby niepełnosprawne stosując specjalną platformę. Będzie służyć do niwelowania różnicy wysokości między spocznikiem kondygnacji a wysokością wejścia do budynku. Co ciekawe, lokale należące do Villa „Rosa” będą mieścić się w budynku zabytkowego „Młyna Różanka”.

 

W listopadzie 2018 roku rozpoczęły się roboty rozbiórkowe, w ramach których wykonawca robót rozebrał stare kominy. Miesiąc później skuł podłogi w piwnicy, a wiosną 2019 roku rozpoczął prace przy fundamentach budynku. Wyburzono wówczas m.in. stare schody. Pod koniec ubiegłego roku inwestor rozpoczął prace elewacyjne.

 

Nowe Miasto Młyn Różanka

Ostatni etap prac przy projekcie Nowe Miasto Różanka to odrestaurowanie budynku dawnej „Kaszarni”, gdzie znajdzie się miejsce dla 112 mieszkań. Lokale będą miały od 25 do 126 metrów kwadratowych. W ofercie znajdą się lokale z liczbą pokoi od 1 do 5. Zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli odetchnąć z ulgą, ponieważ pod chmurką projektanci przewidzieli aż 143 miejsca parkingowe. Choć budynek będzie utrzymany w stylu retro, nie zabraknie nowoczesnych rozwiązań. Na placu znajdzie się bowiem miejsce dla stacji ładowania aut elektrycznych.

 

Standard wykończenia - Nowe Miasto Różanka

 

Nowe Miasto Różanka ma zamiar połączyć elegancki styl retro z nowoczesnymi rozwiązaniami pod względem wykończenia. A wszystko to za sprawą wysokiej jakości elewacji, która dzięki estetycznym okładzinom ma sprawić, że Nowe Miasto Różanka będzie cieszyć oko z zewnątrz. Niektóre z budynków będą utrzymane w ceglanej kolorystyce, jednak wszystko przełamią szklane balustrady. Dzięki nim budynki zyskają nieco „lekkości” i przejrzystości.

Zgodnie z panującymi trendami i wymogami bezpieczeństwa, Nowe Miasto Różanka będzie pod stałym nadzorem monitoringu oraz ochrony. Z uwagi na tak ogromną liczbę mieszkań – inwestor rozbuduje dookoła całą infrastrukturę. Na terenie pojawią się place zabaw oraz alejki i ławki, które umożliwią odpoczynek i integrację z sąsiadami.

Za projekt czterech etapów odpowiada grupa TH Architekci z Wrocławia, które działa na rynku przeszło 30 lat. Etap 1B oraz Villa „Rosa” jest natomiast pomysłem działu projektowego firmy Atal.Planowo inwestycja ma dobiec końca w grudniu 2021 roku.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności