Strona główna » Nowy Targ – nowoczesny biurowiec ze stacją ładowania aut elektrycznych

Nowy Targ – nowoczesny biurowiec ze stacją ładowania aut elektrycznych

25 stycznia 2019

Nie od dziś wiadomo, że większość inwestycji, które realizowane są na terenie Wrocławia to głównie obiekty biurowe. Takie jest zapotrzebowanie – lokalne firmy się rozwijają a zagraniczni giganci upatrują na tym terenie bardzo dobre miejsce na swoją siedzibę. Biurowce coraz częściej budowane są z myślą o  ekologii i ochronie środowiska. Przykładem jest powstający Nowy Targ.

Nowy Targ w liczbach

Budowa rozpoczęła się w maju 2017 roku za sprawą firmy Skanska Property Poland, która jest głównym inwestorem. Projekt całego gmachu jest dziełem architektów Maćków Pracownia Projektowa. Będzie to sześciopiętrowy biurowiec z dwoma podziemnymi kondygnacjami, które będzie pełniło funkcję parkingu podziemnego na 195 aut. Budynek będzie dysponował 21 766m2 powierzchni najmu na 7 kondygnacjach naziemnych. Obiekt przewiduje 10 lokali usługowych na 1638m2.

Nowoczesność z każdej strony

nowy-targ-wrocław

Nowy Targ stawia na nowoczesność. Nie będzie on składał się tylko z klasycznych, sztywnych biur lecz również będzie dysponował 3 wewnętrznymi patiami. Nie zabraknie także strefy relaksu, którego będą mogli zażyć pracownicy zarówno w środku jak i na zewnątrz – za sprawą 5 zielonych tarasów. Stamtąd będą mogli zobaczyć bogatą okolicę, która – trzeb przyznać – jest bardzo mocnym punktem inwestycji. Spacer po Wyspie Słodowej podczas przerwy? Smaczny obiad w Restauracji Marina? A może seans po pracy w pobliskim kinie plenerowym? Na te wszystkie pytania twierdząco odpowiada lokalizacja Nowego Targu.

Nowe rozwiązania

Oprócz nowego obiektu, zmianom ulegnie także infrastruktura naokoło biurowca. W odpowiedzi na potrzeby spacerowiczów, inwestorzy postanowili zaaranżować w formie butikowej pierzeję rozciągającą się wzdłuż budynków. Deweloperzy chcą więc zachować ideę projektowania i nawiązać do okolicy. Biurowiec będzie przyciągał więc także przechodniów za sprawą ulokowanych na parterze witryn sklepowych oferujących różne usługi.

Ekologiczny Nowy Targ

Nowy obiekt znajdujący się przy pl. Nowy Targ promuje ekologiczny tryb życia. Na największą uwagę zasługuje punkt ładowania samochodów elektrycznych. Czy można wyobrazić sobie większe udogodnienie, niż ładowanie auta w godzinach pracy?Budynek zachęca również do przesiadki na rower za sprawą specjalnie wydzielonej strefy. Na poziomie 0 będzie znajdować się bowiem specjalna infrastruktura dla rowerzystów zawierająca szatnie, stojaki na rowery a nawet punkt naprawy rowerów.

Sam biurowiec również będzie przyjazny środowisku – wszystko to za sprawą belek chłodzących posiadających wiele zalet: energooszczędność dla najemcy, niższe koszty eksploatacji, nie występuje uczucie przeciągu, zmiana temperatury w pomieszczeniach następuje w ciągu 10-15 minut.

Projektanci zdecydowali się również na wyposażenie każdego z pomieszczeń w oświetlenie LED. Dzięki temu ilość zużywanej energii elektrycznej będzie mniejsza o około 50% a także zapewniają dłuższą żywotność (10-15 lat) bez potrzeby konserwacji.Planowane zakończenie budowy przewidziane jest na sierpień tego roku. Aktualnie budynek otoczony jest rusztowaniami i trwają prace związane z elewacją.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności