Strona główna » Przy Strzegomskiej powstaje nowy 4* Condo Hotel

Przy Strzegomskiej powstaje nowy 4* Condo Hotel

17 stycznia 2019

Ostatnio pisaliśmy o nowym biurowcu przy ulicy Strzegomskiej na osiedlu Nowy Dwór. Tym razem pod lupę wzięliśmy inwestycję realizowaną przez Grupę DOMEX-BUD przy placu Strzegomskim. Będzie to czterogwiazdkowy hotel typu condo. Czym różni się od typowego hotelu i jak przebiega realizacja budowy?

Co to jest condo hotel?

Condo hotel to inwestycja dewelopersko-hotelarska dotycząca przeważnie obiektów klasy premium: cztero- lub pięciogwiazdkowych.  Różni się od standardowego hotelu sposobem użytkowania poszczególnych pokoi. Deweloper buduje obiekt i sprzedaje je pojedynczo osobom fizycznym, przedsiębiorcom lub innym podmiotom. Każdy z właścicieli może korzystać z nich zupełnie w inny, niezależny od reszty hotelu sposób.

Może je użytkować samemu lub wynajmować turystom bądź zewnętrznemu pośrednikowi.  Pokoje często wyglądają jak klasyczne mieszkania – są większe od standardowych pomieszczeń w hotelu i posiadają zazwyczaj przyłącza lub aneksy kuchenne.

Nowy hotel - Wrocław

condo-hotel-wrocław

Realizacja inwestycji czterogwiazdkowego hotelu przy Strzegomskiej rozpoczęła się w II kwartale 2016 roku. Nowy hotel miał zakończyć się w ostatniej części minionego roku, jednak wygląda na to, że terminy ulegną znacznemu przedłużeniu.Hotel będzie dysponował siedmioma kondygnacjami, na których znajdzie się 128 pokoi o powierzchni 22-32m2 oraz 13 apartamentów o powierzchni 34-50m2. Pozostała część będzie przeznaczona dla restauracji, fitness klubu oraz Centrum Kongresowego.

Hotel oczywiście będzie udostępniał swoim gościom podziemny garaż.Deweloper jako główną zaletę obiektu wskazuje alternatywę dla lokat bankowych a także generowanie zysków przy małym nakładzie własnego czasu. Za zarządzanie oraz marketing odpowiada bowiem operator hotelowy. Jest to ciekawa propozycja dla początkujących inwestorów oraz unikatowa z tego względu, że we Wrocławiu nie jest dużo obiektów tego typu.

Dzielnica Fabryczna rośnie w siłę

condo-hotel-strzegomska-wrocław

Kolejną zaletą jest lokalizacja – nowy hotel Wrocław będzie znajdował się w handlowym i komunikacyjnym centrum miasta. Jak przystało na dzielnicę Fabryczna, w pobliżu znajduje się szeroka gama biurowców oraz lokali usługowych, która może przyciągnąć potencjalnych gości. Obok mieści się Muzeum Współczesne a także Pociąg do nieba, który jest wizytówką tej części miasta.  Łatwy dojazd do Starego Miasta (1,7km), Dworca PKP (2,5km) oraz do Portu Lotniczego (9km) sprawiają, że może stanowić nie lada kąsek dla inwestorów.

W lutym 2018 roku zakończono konstrukcję budynku i przystąpiono do prac związanych z wykończeniem dachu. Obecnie obiekt otoczony jest rusztowaniami i trwa proces wykończenia budynku z zewnątrz.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności