Strona główna » Rzeźnicza 16 – nowy biurowiec przy Krześle

Rzeźnicza 16 – nowy biurowiec przy Krześle

17 kwietnia 2019

Naprzeciwko Teatru Współczesnego dobiega końca realizacja projektu o nazwie Rzeźnicza 16, która jest jednocześnie adresem nowego obiektu o charakterze biurowym. Wrocławski inwestor Dreamriver Development rozpoczął budowę - z lekkim poślizgiem niż planowano - w sierpniu 2015 roku. Aktualnie trwają prace wykończeniowe i aranżacyjne wewnątrz. Co oferuje Rzeźnicza 16?

Rzeźnicza 16 oferuje przyszłym najemcom 3 700 metrów kwadratowych powierzchni biurowej klasy A na 4 kondygnacjach naziemnych. Każde z pięter zawiera około 850 metrów kwadratowych, które najemca może sam zaaranżować pod własne potrzeby. Co ciekawe, budynek oferuje uchylne okna w częściach biurowych – nie jest to standard, ponieważ wiele budynków nie umożliwia otwierania okien ze względów bezpieczeństwa. Minusem jest zdecydowanie zbyt mało miejsc parkingowych na kondygnacji podziemnej. Miejsc starczy tylko dla 25 aut, co jest słabym wynikiem jak na centrum miasta. Reszta pracowników może mieć niemały problem z zaparkowaniem, ponieważ w okolicy znajduje się niewiele miejsc do zostawienia auta. A jeśli już są to z pewnością będą płatne.

rzeźnicza-16-wrocław

Na plus można zaliczyć dość praktyczne rozwiązanie, jakim jest zastosowanie indywidualnych liczników mediów dla każdego najemcy. Dzięki temu każde piętro działa i rozlicza się samodzielnie. Biurowiec oczywiście przystosowany jest do przemieszczania się osób niepełnosprawnych – nie wyobrażam sobie, by w 2019 roku do użytku został obiekt w centrum Wrocławia, który nie spełnia takich wymogów. Teraz jest to standard, a najczęściej punkt, który należy spełnić w danym projekcie.

Jak przystało na nowy obiekt biurowy – możemy znaleźć w nim kilka nowoczesnych rozwiązań. Tak też jest w przypadku budynku Rzeźnicza 16. Do poruszania się między piętrami posłużą pracownikom trzy szybkobieżne windy. Choć budynek ma tylko 4 kondygnacje i należy do zabudowy średniowysokiej – pomieszczenia mają nawet 3,3 metra wysokości. Oczywiście zastosowano oświetlenie LED-owe, by zmniejszyć zużycie energii. Rzeźnicza 16 będzie wyposażona także w kilka technologicznych rozwiązań, takich jak system wykrywania i sygnalizacji pożaru a także system kontroli dostępu do pomieszczeń.

rzeźnicza-16-wrocław

Za projekt odpowiada Panda Studio – wrocławski zespół architektów, który na swoim koncie ma miedzy innymi pracę przy wyglądzie Rezydencji Szczytnickiej czy odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy przy Marcinkowskiego 8. Trzeba przyznać, że wizualny aspekt powstającego biurowca jest jego mocną stroną. Przez to, że należy do zabudowy średniowysokiej idealnie komponuje się z otoczeniem. Dobrym ruchem wydaje się być także zastosowanie jasnej, pastelowej elewacji, która pasuje do stojącego naprzeciwko Teatru Współczesnego.

Ładny projekt. Widać, że dopasowany do istniejącej zabudowy i charakteru Starego Miasta! – pisze jeden z Internautów.

rzeźnicza-16-wrocław

To tylko jedna z ciekawszych lokalizacji znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie nowego biurowca. Przyszli pracownicy z pewnością nie będą się nudzić w przerwie obiadowej. Wokół znajduje się masa restauracji m.in. Przedwojenna, Bar Ambasada czy Restauracja Patio. Nie zabraknie również miejsc do wspólnej integracji – ogromna ilość kawiarenek i barów umili wolny czas pracownikom biurowca.Rzeźnicza 16 jest oddalona zaledwie o 300m od Rynku, 400m od Uniwersytetu Wrocławskiego i 1km od Ostrowa Tumskiego.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności