Strona główna » Nowa galeria handlowa w Długołęce – kolejny projekt Shopp.City

Nowa galeria handlowa w Długołęce – kolejny projekt Shopp.City

31 października 2022

Czasy, w których duże parki handlowe były budowane jedynie w dużych aglomeracjach minęły bezpowrotnie. Na przestrzeni ostatnich lat można wyraźnie zauważyć, że wraz z rozbudową osiedli mieszkaniowych w mniejszych miejscowościach, zmieniło się zapotrzebowanie na punkty usługowe i handlowe. Budowa dużych galerii jest nie tylko odpowiedzią na stale rosnący popyt produktów i usług, ale wpływa często na podjęcie decyzji o zamieszkaniu w okolicy. Potencjalni nabywcy nadal w swoim wyborze uwzględniają nie tylko bliskość do miejsc pracy czy szkół, ale również do miejsc jak to, które wybudowane zostanie na obrzeżach Wrocławia. Nowa galeria handlowa w Długołęce to kolejny projekt poznańskiego dewelopera. Co tym razem powstanie w ramach sieci parków handlowych?

Nowa galeria handlowa w Długołęce – kolejna inwestycja poznańskiego dewelopera

O ile budową ogromnych parków handlowych w największych miastach w Polsce zajmują się duże międzynarodowe firmy, o tyle w mniejszych miejscowościach z powodzeniem tworzy je poznańskie Shopp.City.Głównym zadaniem firmy z Wielkopolski jest przygotowywanie projektów, które obejmują pozyskiwanie nieruchomości o atrakcyjnych lokalizacjach, prowadzenie procesu deweloperskiego, aż w końcu budowę obiektów handlowych i ich wynajem bądź sprzedaż.

Firma działa w oparciu o dokładną analizę lokalnego rynku i uwzględnienie strategii rozwoju, które są preferowane przez lokalne władze. Niezwykle ważne są również potrzeby mieszkańców, więc najczęściej realizowane przez poznańską firmę obiekty powstają w miejscach, w których próżno szukać w okolicy podobnych. Shopp.City działa samodzielnie bądź podejmuje współpracę z dużymi operatorami sieci handlowych, co gwarantuje profesjonalną obsługę dla późniejszych najemców. Deweloper zajmuje się tworzeniem nowoczesnych parków handlowych, które stanowią później miejsca codziennych zakupów i spotkań.

Do tej pory firma dostrzegła potencjał w niedużych miejscowościach, w których zapotrzebowanie na tego typu obiekt było bardzo duże:

  • Lubin,
  • Mysłowice,
  • Grudziądz,
  • Gorzów Wielkopolski,
  • Koszalin,
  • Siedlce,
  • Słupsk,
  • Włocławek.
Do powyższej listy niedługo dołączy galeria handlowa w Długołęce, której mieszkańcy do tej pory na większe zakupy udawali się do pobliskiego Wrocławia.

Czym będzie Shopp.City Długołęka?

Na lokalizację parku handlowego tworzonego przez poznańskiego dewelopera wybrano ulicę Wrocławską, czyli wylotówkę łączącą z Długołęką oddaloną zaledwie o kilka kilometrów stolicę Dolnego Śląska. Obiekt uzupełni znajdujące się po sąsiedzku dwa bardzo dobrze znane i chętnie odwiedzane przez klientów punkty – Selgros i McDonald’s.

Nowa galeria handlowa w Długołęce zajmie ponad 28 tysięcy merów kwadratowych powierzchni, która objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Uwzględnia on możliwość budowy wielkopowierzchniowego centrum handlowego o powierzchni 6,5 tysiąca metrów kwadratowych. Jak przystało na tego typu realizację, dużą część powierzchni zajmie parking dla klientów, który pomieści 192 auta.galeria-handlowa-długołęka

Koncepcja Shopp.City Długołęka wpisze się w nowoczesną koncepcję zagospodarowania wykorzystującą formułę „power centers”. Polega ona na tworzeniu nowatorskich parków handlowych na przedmieściach dużych miejscowości lub w centrach miast. To, co łączy wszystkie tworzone przez Shopp.City projekty to bliskość dużych skupisk ludzi – dużych osiedli mieszkaniowych, a także węzłów komunikacyjnych obsługujących mieszkańców z danej miejscowości oraz okolicznych powiatów.

Galeria handlowa w Długołęce – odpowiedź na zapotrzebowanie klientów

Do tej pory mieszkańcy Długołęki planując duże zakupy w różnych sklepach musieli wybierać parki handlowe we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska nie tylko bowiem obsługuje mieszkańców dużych osiedli, ale również mieszkańców okolicznych miasteczek. Deweloperzy dostrzegli jednak potencjał w pobliskich miasteczkach dookoła Długołęki, która może stać się od teraz prawdziym centrum handlowym dla okolicy.

Długołęka jest według statystyk najludniejszą gminą wiejską w kraju. 2 lata temu zamieszkiwało ją ponad 34 tysiące osób.

Nowa galeria zapewni więc wielu mieszkańcom dostęp do nowoczesnej oraz wszechstronnej oferty handlowej bez konieczności dojeżdżania do Wrocławia.

Wykonawcy Shopp.City Długołęka

Poznański deweloper na komercjalizację projektu wybrał wiodącą firmę, która doradza klientom na rynku nieruchomości komercyjnych – Nuvalu Retail. Przedsiębiorstwo zajmuje się najmem powierzchni handlowych, które powstaną w obiekcie.

Za projekt architektoniczny odpowiada z kolei warszawskie przedsiębiorstwo BULAK. W swoim portfolio biuro posiada realizację m.in. takich obiektów jak N-Park w Piasecznie, Galeria Jurowiecka w Białymstoku czy Galeria Siedlce.

Poznański deweloper zarządzanie inwestycją w formule project management powierzył KKBUD. Firma pełni rolę również inżyniera kontraktu, a także inwestora zastępczego. Realizacja ruszyła w tym roku, a plan zakłada oddanie pierwszej fazy do eksploatacji na początek 2023 . Na ten moment nie są znane nazwy najemców nowej galerii w Długołęce.

Noclegi dla pracowników w Długołęce

Nowa galeria handlowa w Długołęce to odpowiedź nie tylko na zapotrzebowanie lokalnych mieszkańców. Z punktów usługowych i handlowych korzysta również wiele pracowników zakwaterowanych w podwrocławskiej miejscowości. Jako wiodąca firma oferująca noclegi pracownicze posiadamy m.in. pokoje dla pracowników w Długołęce. Zobacz naszą ofertę.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności