Strona główna » Street Point – nowy biurowiec na mapie Nowego Dworu

Street Point – nowy biurowiec na mapie Nowego Dworu

08 stycznia 2019

Na ulicy Strzegomskiej istnieje dużo biurowców oraz lokali usługowych, jednak umieszczone są one głównie w rejonie Muzeum Współczesnego. Spectrum Deweloper słusznie zauważył lukę w tej kwestii na osiedlu Nowy Dwór. Postanowił wybudować biurowiec Street Point tuż przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu stanowiącym węzeł komunikacyjny w tej części miasta.

Budowa ruszyła w 2017 roku na rogu ulicy Strzegomskiej oraz Gubińskiej. Najpierw ekipa musiała wyburzyć sklep monopolowy oraz chińską restaurację, która stała na dzisiejszym placu budowy. Proces ten trwał kilka tygodni, po czym rozpoczęły się prace związane z postawieniem budynku Street Point.

Street Point – patrząc z zewnątrz

biurowiec-street-point-wrocław

Biurowiec należy do niskich budowli – dysponuje trzema kondygnacjami nadziemnymi oraz jedną podziemną. Głównym przeznaczeniem budynku będzie wynajem powierzchni do celów biurowych. Strefa ta będzie mieścić się na II oraz III piętrze i zajmie w sumie 2962m2. Aranżacja wnętrza pozwoli na stworzenie zarówno popularnych dzisiaj open space’ów, jak i podziału korytarzowego. Tę decyzję deweloperzy pozostawiają swoim najemcom.

Pozostałe piętra będą konstruowane z myślą o lokalach handlowo-usługowych a ich powierzchnia to 1490m2. Kondygnacja podziemna będzie pełniła funkcję parkingu. W nim zaparkować będzie mogło 66 aut.Street Point sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Jest dość kompaktowe – przez swoje niewielkie gabaryty oraz w większości przeszklone ściany wydaje się lekkim i nowoczesnym biurowcem. Mam wrażenie, że delikatnie „rozweseli” i unowocześni nieco okolicę, której – nie ma co się oszukiwać – nie należy do najweselszych.

Nowy Dwór idealny dla Street Point

biurowiec-nowy-dwór

Bardzo mocną stroną obiektu z pewnością jest jego położenie. Realizowany w południowo-zachodniej części miasta Street Point doskonale wpisze się w charakterystykę okolicy. Dzielnica Fabryczna skupia na swoim terenie liczne biurowce z wielu różnych branż – od finansów po IT. Ulokowanie strefy lokalno-usługowej przyciągnie natomiast tłumy, które codziennie przechodzą obok skrzyżowania. Choć w okolicy istnieje wiele sklepów za sprawą centrum handlowego Viktor oraz Hali Strzegomskiej, to lokalizacja Street Point wydaje się bardziej przystępna. Jest od niej bliżej na przystanku autobusowe, które na Nowym Dworze obsługują ponad 13 linii autobusowych. W bliskim sąsiedztwie Street Point ulokowane są liczne punkty usługowe – banki, bankomaty, stacja benzynowa oraz markety – Lidl, Biedronka, Żabka.Aktualnie ekipa budowlana kończy pracę na zewnątrz budynku. Teraz rozpoczęły się prace wykończeniowe w środku Street Point.

Spectrum Developer - wrocławski inwestor

street-point-wrocław

Za realizację tego projektu odpowiada wrocławski deweloper Spectrum. Jest to firma deweloperska, która od 20 lat prowadzi różne inwestycje. Od nowoczesnych osiedli mieszkaniowych (około 1000 mieszkań we Wrocławiu), apartamentów aż po domy w nadmorskich i górskich miejscowościach. Firma należy do renomowanej grupy holdingowej Spectrum, która w swoim pokaźnym portfolio skupia ponad 10 spółek o kapitale zakładowym przekraczającym 130 milionów PLN. Poza działalnością deweloperską firma zajmuje się także wynajmem własnych obiektów magazynowych i produkcyjnych na terenie województwa dolnośląskiego a także w okolicach stolicy Polski.

 Tekst, zdjęcia: Ernest Marczyński
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności