Strona główna » Wille Miejskie Krzycka 73-75 – tylko dla bogatych?

Wille Miejskie Krzycka 73-75 – tylko dla bogatych?

16 stycznia 2020

W ostatnim artykule zabrałem Was na wrocławskie Krzyki, gdzie Fadesa Polnord Polska wznosi duży kompleks mieszkaniowy Innova Concept. Dziś zostaniemy na popularnym pod względem inwestycji osiedlu, jednak w tym artykule przedstawię Wam projekt o zupełnie innej charakterystyce. Równo rok temu, na ulicy Krzyckiej, rozpoczęła się bowiem budowa kompleksu mieszkaniowego Wille Miejskie Krzycka 73-75. Ile w projekcie realizowanym przez wrocławskiego dewelopera Euro-Dom jest tytułowej „Willi”?

 

Euro-Dom to wrocławski deweloper, który działa na rynku od 2002 roku, a swoje projekty realizuje głównie w stolicy Dolnego Śląska. Firma znana jest z takich inwestycji jak Osiedle Śliczne, Apartamenty Silesia przy ulicy Władysława Jagiełły czy Apartamenty i Mieszkania Odra House przy ulicy Długiej. W styczniu ubiegłego roku, Euro-Dom zrobiło pierwszy krok do tego, by wydłużyć tę listę o dość nietypową inwestycję, jaką są Wille Miejskie Krzycka 73-75.

W przeciwieństwie do rozległego i wysokiego Innova Concept powstającego po sąsiedzku, projekt Euro-Domu przedstawia zupełnie inną wizję. Od roku na placu budowy powstają bowiem cztery kameralne budynki o niskiej zabudowie. Najwyższy punkt w Willach to drugie piętro, co jest nietypowym rozwiązaniem na rynku nieruchomości. Aktualnie w ofertach deweloperów można znaleźć przynajmniej czteropiętrowe zabudowy, a na parterze sklepy i inne punkty usługowe. Idąc „kameralną” wizją inwestycji, projektanci postanowili poziom 0 zagospodarować na parking.

wille-miejskie-krzycka-wrocław

Na każdy obiekt przydzielone zostanie po 7 miejsc postojowych, co – biorąc pod uwagę ilość mieszkańców – powinno wystarczyć. Oprócz miejsc na cztery kółka, deweloper oddaje do dyspozycji również komórkę lokatorską, która może posłużyć do przechowywania zimowych opon albo rowerów. Niestety, za taką przyjemność oraz miejsce parkingowe należy dopłacić 45 tysięcy złotych brutto.

 

Wille Miejskie Krzycka 73-75 - co w ofercie?

 

Na każdym z dwóch pięter znajdują się po trzy mieszkania. Co ciekawe, każdy z budynków posiada różny zestaw metraży, dzięki czemu odpowie na inne potrzeby różnych mieszkańców. I tak, w ofercie dewelopera znajduje się:

 
  • 6 lokali 4-pokojowych o metrażu od 88,6m2 do 94,2m2
  • 14 lokali 3-pokojowych o metrażu od 57m2 do 77m2
 

Mieszkania, które mają gwarantować za sprawą swojej kameralności spokój, wybiorą jednak osoby, które cenią sobie również spokój finansowy. Najtańsze z mieszkań kosztuje bowiem 710 tysięcy złotych brutto za najmniejszy, 57-metrowy lokal. Daje to cenę około 12450 złotych za metr kwadratowy. Na największe – niespełna stumetrowe mieszkanie pozwoli sobie milioner. Cena lokum o największym metrażu w Wille Miejskie Krzycka 73-75 wynosi 1 100 000 złotych. Warto zaznaczyć, że dysponuje on dwoma balkonami – jednym 12-metrowym a drugim o powierzchni 5,4m2. Trzeba przyznać, że ceny z pewnością nawiązują do tytułowych „Willi”.

 mieszkania-wroclaw-krzyki

Za co w takim razie zapłacą przyszli właściciele nowego „M”? Z pewnością za ciszę i spokój, ponieważ budynki powstają w drugiej linii zabudowy. Dzięki temu przez okna nie powinno przedostawać się tyle ulicznego hałasu i zgiełku miejskiego. Warto nadmienić również o kilku udogodnieniach przygotowanych dla nowych lokatorów.

Choć Wille Miejskie posiadają jedynie 3 poziomy – każda z nich dysponuje windą transportującą jednocześnie 8 osób. O bezpieczeństwo mieszkańców ma zadbać ogrodzony teren, który będzie pod stałym nadzorem monitoringu. Przy każdej furtce oraz przy drzwiach wejściowych znajdą się natomiast wideodomofony, które stają się już standardem przy wyposażeniach nowych inwestycji.

Deweloper zwraca uwagę na energooszczędność oraz komfort cieplny budynków. Ma być on zapewniony nie tylko przez ściany ocieplone z materiałów wysokiej jakości, lecz również dzięki siedmiokomorowym oknom PCV. Będą wyposażone w trzy szyby ze środkową uszczelką, co jest cechą charakterystyczną dla tak zwanego ciepłego montażu. W takim montażu oprócz piany, stosuje się również paroprzepuszczalne i paroszczelne taśmy.

 

Wrażenia wizualnekrzyki-wroclaw-mieszkania

 

Projekt Wille Miejskie Krzycka 73-75 podążają za trendem budowania modernistycznych budynków o nowoczesnej architekturze. Przy tej inwestycji, firma Euro-Dom postawiła na wykończenie płytami elewacyjnymi TRESPA. Dzięki dużym przeszkleniom okiennym oraz aluminiowym witrynom klatek schodowych, inwestycja wygląda świeżo i „lekko”. Szczególnie widać to w przypadku pierwszego i ostatniego budynku w szeregu, gdzie największe wrażenie robią właśnie przeszklone elementy części wspólnych. Niestety takiego rozwiązania nie doczekały się dwa budynki w środku szeregu. O ile od strony ulicy budynki wyglądają jakby stworzone były z myślą „na bogato”, tak od strony podwórka wyglądają zupełnie zwyczajnie. Może to i lepiej, że projektanci nie chcieli na siłę wymyślić czegoś, co mogłoby zepsuć finalny efekt. A tak, mamy niemal jednolitą kolorystykę ścian i eleganckie balkony.

 

Lokalizacja

Krzyki to bardzo popularna lokalizacja pod kątem wyboru nowego mieszkania na lata. I ciężko się temu dziwić, ponieważ jest to dobrze skomunikowana część Wrocławia. Dodatkowo, jest w pełni rozwinięta pod względem infrastruktury usługowej a zarazem posiada wiele terenów rekreacyjnych. W pobliżu inwestycji na Krzyckiej, znajduje się m.in. Park Kleciński, Park Południowym oraz Park Grabiszyński. Stanowi to idealne rozwiązanie dla aktywnych lokatorów, którzy wolny czas lubią spędzać w terenie. Okolica bogata jest również w masę sklepów – sieciówek supermarketów i punktów usługowych jak poczta czy apteka. Niedaleko znajduje się także dogodny dojazd na autostradę, co może mieć spory wpływ na wybór mieszkania przez osoby, które często wyjeżdżają.

Wille Miejskie Krzycka 73-75 to nietypowa inwestycja z drogimi mieszkaniami w dobrej lokalizacji. Patrząc na oferty innych deweloperów, projekt ma szanse zdobyć jedynie uznanie mieszkańców, którzy będą za wszelką cenę chcieli postawić na podkreślaną wszędzie „kameralność” kompleksu.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności