Strona główna » Wrocław Campus 39 – nowy park magazynowo-przemysłowy na Dolnym Śląsku

Wrocław Campus 39 – nowy park magazynowo-przemysłowy na Dolnym Śląsku

29 września 2022
Dolny Śląsk to wyjątkowy obszar na mapie całego kraju. Od wielu lat przyciąga turystów zarówno z Polski i zagranicy, którzy chcą zobaczyć najpiękniejsze miejsca w regionie. Województwo, którego stolicą jest Wrocław atrakcyjne jest nie tylko pod względem malowniczych krajobrazów, ale przede wszystkim pod kątem bardzo dogodnej lokalizacji. Ten aspekt jest szczególnie doceniany przez firmy logistyczno-przemysłowe, które coraz chętniej decydują się na stworzenie swojej siedziby właśnie na Dolnym Śląsku. Zauważając takie zapotrzebowanie, firma Panattoni zdecydowała się na realizację swojej największej inwestycji w tym regionie. Wrocław Campus 39 to nowy park magazynowo-przemysłowy stworzony głównie dla firm z sektora elektromobilności oraz branży e-commerce.

Wrocław Campus 39 – Panattoni z największą inwestycją w regionie

Panattoni to największy deweloper nieruchomości przemysłowych zarówno w Polsce, jak i Europie. Przedsiębiorstwo od 2005 roku zajmuje się na Starym Kontynencie budową zaawansowanych technologicznie obiektów. Dodatkowo firma zapewnia inwestorom połączone z inwestycjami usługi zarządzania.Europejska filia amerykańskiego koncernu w trakcie ostatnich 4 lat stała się wiodącym specjalistą w zakresie nieruchomości przemysłowych. Każdego roku dostarcza 2 miliony metrów kwadratowych angażując ponad 5 miliardów kapitału. Budowę powierzchni magazynowych, a także ich zarządzanie realizuje m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Do głównych klientów firmy należą tak znane marki, jak m.in. Amazon, Leroy Merlin, Selgros, Tesco czy Intermarche.W naszym kraju tylko w ubiegłym roku Panattoni podpisało ponad 300 umów najmu na łączną powierzchnię 3,2 miliona metrów kwadratowych. Lider branży działa na terenie całej Polski posiadając parki magazynowe w okolicach Poznania, Bydgoszczy, Lublina czy Wrocławia.

Panattoni na Dolnym Śląsku – Campus 39 największy

Świetna lokalizacja Wrocławia oraz sąsiednich miejscowości przyciągnęła amerykańskiego giganta już wiele lat temu. Firma Panattoni dostrzegając ogromny potencjał Dolnego Śląska pod względem świetnego skomunikowania, postawiła na inwestycje w takich miejscowościach, jak:
 • Bolesławiec,
 • Głogów,
 • Wałbrzych,
 • Wrocław,
 • Legnica,
 • Zgorzelec.wroclaw-campus-39
Deweloper zdążył zaznaczyć swoją obecność na mapie Wrocławia i okolic za sprawą m.in.:
 • Panattoni Park Wrocław East,
 • City Logistics Wrocław North,
 • Panattoni Park Wrocław S8 South.
Teraz przyszedł czas na Wrocław CAMPUS 39, czyli ogromny kompleks logistyczno-przemysłowy. Na terenie ponad 180 tysięcy metrów kwadratowych mają powstać w sumie cztery obiekty przystosowane do magazynowania, a także lekkiej produkcji. Około 14 tysięcy metrów kwadratowych ma z kolei być wydzielone na przestrzeń biurową.

Wrocław Campus 39 – po pierwsze lokalizacja

Nowa inwestycja firmy Panattoni będzie świetnym rozwiązaniem dla firm branży e-commerce, a także sektora elektromiblności. Wszystko za sprawą sąsiednich wielkich hal firmy Amazon, a także LG Chem Wrocław Energy specjalizującego się w produkcji m.in. baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Deweloperzy dostrzegają także niezwykle duży potencjał pobliskich dróg szybkiego ruchu – autostrady A4 oraz ekspresowej S8. Umożliwi to świetną komunikację z innymi regionami kraju, a także ważnymi miejscami w Europie, np. Berlinem czy Pragą. Dodatkowo, 15 minut od kompleksu hal znajduje się lotnisko międzynarodowe, które dodatkowo usprawni komunikację.

Atlas Ward – wykonawca Wrocław Campus 39

Na generalnego wykonawcę wyznaczono Atlas Ward, czyli firmę budowlaną o ogólnopolskim zasięgu. Działa od ponad 20 lat i zrealizowała ponad 700 inwestycji, których łączna powierzchnia wynosi niespełna 5 milionów metrów kwadratowych. Najwyższe standardy pracy pozwalają uzyskać realizowanym projektom ocenę Excellent w restrykcyjnym systemie oceniania budynków BREEAM, co ma miejsce w przypadku Wrocław Campus 39.Firma specjalizuje się głównie w budowie hal produkcyjnych i magazynowych, a także przestrzeni biurowych, handlowo-usługowych czy ekologicznych. Wrocław Campus 39 ma być wizytówką firmy również pod kątem rozwiązań związanych z bezpieczeństwem i zastosowaną technologią.

Kwatery dla firm – tanie noclegi pracownicze na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku realizowanych jest wiele wysokobudżetowych inwestycji, które zapewniają wiele miejsc pracy nie tylko po ukończeniu budowy, ale również w trakcie realizacji projektów związanych z powstawaniem nowych hal produkcyjnych czy kompleksów przemysłowych. Duże inwestycje wymagają nie tylko dużego nakładu finansowego, ale również dużego zespołu, który potrzebuje komfortowego zakwaterowania na czas realizowanych inwestycji.Jeśli potrzebujesz zakwaterować swoich pracowników na Dolnym Śląsku, Kwatery Dla Firm to miejsce dla Ciebie. Dzięki naszej bogatej ofercie możemy zakwaterować Twoich pracowników we Wrocławiu, a także w:
 • Siechnicach,
 • Długołęce,
 • Kiełczowie,
 • Wrocławiu,
 • Legnicy,
 • Jelczu-Laskowice.
Bogaty wybór pod względem lokalizacji kwater umożliwia nam znalezienie idealnej opcji dla twojej firmy i pracowników. Aby zapoznać się z naszą ofertą, kliknij tutaj.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności