Strona główna » Zbudowali Sky Tower i Arkady. Teraz czas na projekt Nowa Racławicka

Zbudowali Sky Tower i Arkady. Teraz czas na projekt Nowa Racławicka

24 marca 2020
We Wrocławiu na każdym osiedlu realizuje się masa inwestycji. Za niektóre z nich odpowiadają początkujący deweloperzy, a część tworzą grupy specjalizujące się stricte w projektach mieszkaniowych. Wszystko to uzupełniają wielkie spółki, które na swoim koncie mają wiele realizacji, a w śród nich znajdują się są ogromne przedsięwzięcia. Jedną z nich jest Develia – wcześniej LC Corp. – która rusza z projektem Nowa Racławicka.
 

Największy budynek w Polsce

sky-tower-wroclaw 

Develia – możliwe, że ta nazwa niewiele Wam mówi. Jednak jeśli przywoła się poprzednią nazwę spółki – LC Corp. – u większości z Was z pewnością zaświeci się żarówka. We wrześniu ubiegłego roku spółka zmieniła nazwę z powodu zmian, jakie nastąpiły w strukturach właścicielskich. Nic dziwnego, że poprzednia nazwa może wam coś mówić, ponieważ firma ta odpowiada za realizację największego budynku (mierząc wysokość do dachu) w Polsce.

 

W 2012, w miejscu dawnego Poltegoru stanął bowiem Sky Tower. Kontrowersyjna budowla, która - chcąc nie chcąc – jest jedną z wizytówek współczesnego Wrocławia. Szacuje się, że łączny koszt budowy wyniósł niewyobrażalną sumę około 1,2 miliarda złotych. Szczegółowe informacje wraz z relacją z wyprawy na punkt widokowy znajdziecie we wpisie na blogu naszego Vanilla Hostel. 

 

Popularna galeria

Myśląc o galerii handlowej również większość z Was pomyśli o Arkadach Wrocławskich. Jeden z najpopularniejszych tego typu obiektów w stolicy Dolnego Śląska powstał w 2007 roku również za sprawą LC Corp., które było również pierwszym właścicielem budowli. Spółka zbudowała wówczas obiekt składający się z 13 kondygnacji, z czego 3 piętra zajmowała część handlowa, a 11 poziomów część biurowa. Co ciekawe, w Arkadach znajduje się aż 7 pięter parkingów, które w sumie dysponują pokaźną liczbą miejsc parkingowych – aż 1100.

Inne inwestycje

Spółka Develia nie działa jednak tylko na terenie stolicy Dolnego Śląska, gdzie zrealizowała kilka projektów mieszkaniowych – m.in. Małe Wojszyce. Firma realizuje na terenie największych polskich miast – w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Katowicach. Oprócz galerii handlowych i biurowców, specjalizuje się w inwestycjach mieszkaniowych.

 

Nowa Racławicka

nowa-racławicka-wrocław

 

Zarówno Arkady, jak i Sky Tower powstały przy Powstańców Śląskich. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tej sprawdzonej lokalizacji deweloper postanowił rozpocząć budowę nowego osiedla. Nowa Racławicka to kolejna z inwestycji realizowanych na wrocławskich Krzykach. Wcześniej pisaliśmy m.in. o projektach takich jak Wille Miejskie Krzycka 73-75  czy Innova Concept.

 

Teraz przyszła kolej na nowe osiedle. Budowa projektu Nowa Racławicka prowadzona jest w ramach jednego etapu. W katalogu dewelopera ma w ramach tej inwestycji pojawić się aż 231 mieszkań. Lokale będą rozdzielone między dwa, pięciokondygnacyjne budynki. Jak zapowiedział inwestor – takie rozwiązanie zostało wprowadzone, aby budowle dobrze wkomponowały się w niską, okoliczną zabudowę. Przyszli lokatorzy będą mieli w czym wybierać. Nowa Racławicka oferuje bowiem szeroki wachlarz mieszkań.

 

W katalogu znajdują się:

  • kawalerki
  • mieszkania 2-pokojowe
  • mieszkania 3-pokojowe
  • lokale 4 pokojowe
  • mieszkania z dodatkowym piętrem i tarasem na dachu.
 Lokale dostępne są w zróżnicowanym metrażu – od 29 do ponad 100 metrów kwadratowych. Aktualnie w ofercie Nowa Racławicka znajduje się około 150 mieszkań. Największe z nich to 4-pokojowe lokum o 88,46 m2.

 wrocław-nowa-racławicka 

Na uwagę zasługuje szczególnie ostania opcja, która – choć powoli wprowadzana do ofert nowych mieszkań, to póki co – jest rzadko spotykana. Z pewnością ten wariant przykuje osoby o zasobniejszym portfelu, którym zależy na dodatkowej przestrzeni. Ta przyda się szczególnie latem, kiedy podczas upałów ciężko wytrzymać w czterech ścianach. W tym przypadku, przyszli właściciele nowego „M” będą mieli lekką przewagę nad innymi mieszkańcami i będą mogli zaznać mniej skrępowanych kąpieli słonecznych.

 

Nowa Racławicka to jednak nie tylko osiedle składające się z dwóch budynków mieszkaniowych. Dla nowych lokatorów nie zabraknie również zielonej przestrzeni. Projektanci zagospodarują tereny zarówno dla starszych, jak i najmłodszych. Oczywistym jest więc, że tuż przy bloku inwestor stworzy place zabaw dla dzieci.

 

Lokalizacja

Nie bez powodu deweloper na swoje inwestycje upatrzył sobie wrocławskie Krzyki. Mnogość wielu przydatnych miejsc podczas codziennego funkcjonowania, a co za tym idzie bardzo dobrze rozwinięta komunikacja daje niemal gwarantowaną satysfakcję pod względem lokalizacji nowej inwestycji. Tak będzie i tym razem. Mieszkańcy z pewnością nie będą mogli narzekać na brak istotnych punktów usługowych.

 

Z uwagi na to, że w większości o nowe mieszkania starają się młodzi lub przyszli rodzice, wybór nowego „M” pada na blok mieszkalny znajdujący się w pobliżu szkoły. Deweloper z pewnością odrobił lekcje pod tym kątem i nie bez powodu prowadzi budowę niemal naprzeciwko Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16.

 

Drugim aspektem, który zaważa nad wyborem nowego lokum na wiele lat jest także odległość od miejsc, w których można nieco odetchnąć od miejskiego zgiełki. Pod tym względem lokalizacja projektu Nowa Racławicka również się sprawdzi. A to za sprawą Parku Południowego – jednego z najpopularniejszych wrocławskich ogrodów miejskich. Rowerowa wycieczka? Chwila – moment.

Z pewnością przyszli mieszkańcy dostrzegą wiele zalet płynących z lokalizacji samego osiedla. Jednym z nich jest bez wątpienia bliskość autostrady A4 i Bielan Wrocławskich.

 

Nowa Racławicka – trwa budowa

nowe-mieszkania-wroclaw 

Prace na placu budowy ruszyły w maju ubiegłego roku. Jednocześnie deweloper uruchomił przedsprzedaż dla klientów, którzy chcą mieć pierwszeństwo wyboru odpowiedniej konfiguracji mieszkania pod swoje potrzeby. W listopadzie, firma budowlana Opex realizująca założenia projektu Nowa Racławicka wykonała „stan 0” oraz ukończyła strop nad drugim piętrem. Na początku marca stanęły obydwa budynki i rozpoczęły się prace związane z elewacją budynku, którą wykonuje wrocławska firma budowlana FBJ Jacożyński.

 Według planów, osiedle ma zostać ukończone w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności