Wuwa Niemiecka

Na Nowych Żernikach pną się w górę budynki mieszkalne. Kolejne zdecydowała się postawić spółka deweloperska Vantage Development. Wszystko odbywa się w ramach Wuwy. Wuwa2 to bezpośrednie nawiązanie do przedwojennej imienniczki. W 1929 śląski związki Deutscher Werkbund postanowił zorganizować wystawę mieszkaniową. W jej ramach, na terenie osiedla Dąbie opodal parku Szczytnickiego, powstał szereg niezwykle nowoczesnych - jak na tamte czasy - budynków mieszkalnych. Projekt miał być odpowiedzią na wielkie aspiracje miasta. Breslau chciało być stolicą architektury dla całej Rzeszy. Większość z powstałych wtedy budowli stoi po dziś dzień, przeważnie pozostają one w rękach prywatnych i służą mieszkańcom jako domy rodzinne.

Wuwa Polska

Swojego czasu władze polskiego już Wrocławia wpadły na pomysł, że warto byłoby nawiązać do tej tradycji i tak narodziła się idea Wuwa2. Całość inwestycji ma powstać na Nowych Żernikach, po drugiej stronie Wrocławia względem oryginalnej Wuwy. Co czyni to osiedle wyjątkowym, to fakt, że w przeciwieństwie do innych tego typu przedsięwzięć miasto uprzednio przygotowało gruntowny plan zabudowy całej tej inwestycji, a dopiero potem wystawiło na sprzedaż poszczególne działki. Te są następnie nabywane przez deweloperów w drodze przetargu. Jednym z warunków zakupu ziemi jest zobowiązanie do niegrodzenia osiedla żadnego rodzaju płotami czy murami. Jak dobrze wiemy jest to w ostatnich latach nagminną praktyką.

Każdą inwestycję inwestorzy wydzielają z okolicy poprzez różnego rodzaju płoty i szlabany, a przestrzeń za nimi przeznaczają wyłącznie dla mieszkańców, którzy dokonali zakupu na ogrodzonym terenie. Ideą Wuwy2 jest natomiast to, żeby powstające osiedle było otwarte i spójne. Ma się składać nie z poszczególnych inwestycji, oddzielonych od siebie płotami, ale stanowić swojego rodzaju organizm żyjący w zgodnej kooperatywie. Stąd na Nowych Żernikach powstaną nie tylko budynki jako takie, ale również dom kultury, tereny wypoczynkowe czy targowisko.

Dobre wyniki sprzedaży

Oczywiście tego typu podejście może być niewygodne dla niektórych deweloperów. Stąd na zakup działek w Wuwa2 decydują się raczej znani deweloperzy o ugruntowanej na rynku pozycji. Wspomniana na początku wpisu Vantage Development chwali się, że tylko w pierwszym kwartale tego roku udało się jej sprzedać na Nowych Żernikach już 250 mieszkań (w zeszłym roku 93 - widać więc znaczny przyrost). Zachęcona tak dobrymi wynikami spółka informuje, że w bieżącym roku chce postawić blisko 1100 mieszkań, a sprzedać co najmniej 700 z nich. Vantage Development jest zadowolona ze współpracy z miastem. Ustami swojej rzecznik przekonuje, że model, w którym miasto tworzy odpowiednią infrastrukturę. Deweloperzy stawiają budynki mieszkalne jest odpowiedzią na współczesne wyzwania i powinien być kontynuowany w przeszłości. Z zyskiem dla obu stron, a przede wszystkim na przyszłych mieszkańców Wuwy2.

Pośród śliw

Obecnie rusza budowa dwóch pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Mają one pomieścić 60 mieszkań o kubaturach od 47 do 64 metrów. Największe zainteresowanie wzbudzają lokale dwupokojowe i ich też zaprojektowano najwięcej. Mieszkańcy parterów będą mieli do swojej dyspozycji 50 metrowe ogródki, a Ci którzy zamieszkają na piętrach 6 metrowe balkony. Podziemny garaż pomieści 72 pojazdy. Całość projektu jest wykonana z materiałów zatrzymujących ciepło, a więc przynoszących oszczędność potencjalnym kupcom. Na elewacji pojawić się mają zdobienia wykonane z drewna. Plac między jednym a drugim budynkiem inwestorzy zagospodarują jako przestrzeń zieloną, oddzieloną od ulicy ażurową pergolą. Inwestor posadzi tam różne gatunki roślin. W tym drzewa owocowe jak śliwa, z których dobrodziejstw będą mogli korzystać zamieszkujący.Całość inwestycji rozpoczynającej się w tym miesiącu inwestorzy zakończą w pierwszym kwartale przyszłego roku. Mieszkania oddadzą  w stanie deweloperskim, a na życzenie kupców pod klucz. Cena za metr mieszkania na Nowych Żernikach to koło 5500 zł. Kwatery dla Firm zachęcają do zakupu mieszkań w tej lokalizacji.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności