Strona główna » Kolejne mieszkania na Kępie Mieszczańskiej

Kolejne mieszkania na Kępie Mieszczańskiej

21 kwietnia 2016

Atrakcyjna okolica

Nie tak dawno pisaliśmy o nowych budynkach mieszkalnych na Kępie Mieszczańskiej (tekst znajduje się tutaj). I miło nam poinformować o kolejnych. Inwestor jest inny, profil inwestycji nieco się różni, projekt także, ale wspólna jest lokalizacja. I wcale nas to nie dziwi. Kępa Mieszczańska to bardzo atrakcyjna okolica. Stosunkowo blisko centrum, na tyle jednak od niego oddalona, że pozwala zażyć ciszy i spokoju. Otoczona malowniczą Odrą (de facto Kępa jest wyspą którą ze wszystkich stron opływa największa rzeka Dolnego Śląska). Pełna historycznej zabudowy. Jednym słowem - warto tu mieszkać. Nic więc dziwnego, że inwestorzy prędko wykupują wszystkie możliwe do zagospodarowania działki i stawiają na nich kolejne budowle. Tym razem padło na luksusowe apartamenty.

Trzy budynki, dwieście pięćdziesiąt mieszkań

Archicom, który zdecydował się zaangażować w to przedsięwzięcie, pragnie na Kępie Mieszczańskiej postawić trzy budynki mieszące łącznie 250 mieszkań. Inwestor zakłada, że do nowo powstałych budynków wprowadzać się będzie można od połowy 2019 roku. Oferta będzie kierowana raczej do tych zamożniejszych spośród wrocławian, gotowych wyłożyć duże pieniądze za spektakularną panoramę Starego Miasta i leniwie sunącą Odrę. Wprost z okien swojego mieszkania. O docelowej grupie potencjalnych klientów świadczy także i to, że większość oferowanych mieszkań będzie miała od 65 do 110 metrów kwadratowych (trzy i czteropokojowe).

Choć w ofercie znajdzie się także kilka mieszkań dwupokojowych, to inwestor zdecydowania stawia na kupców z większymi możliwościami finansowymi. Największe z oferowanych apartamentów znajdować się będą na najwyższych piętrach budynków. Ich właściciele będą się mogli pochwalić nie tylko metrażem, którego mogą im niekiedy pozazdrościć właściciele domów jednorodzinnych, sięgającym od 15o do nawet 200 metrów kwadratowych, ale także wysokimi sufitami, które od podłogi dzielić będą niemal 3 metry. Taka wysokość lokalu w połączeniu z oknami od podłogi po sam strop sprawi, że panorama rozciągająca się z lokalu będzie jeszcze bardziej zachwycająca, a wartość mieszkania okaże się trwała. Budowa ma ruszyć pełną parą w trzecim kwartale tego roku. Ceny mieszkań sięgną 6500 zł za metr. Najdroższe kosztować będzie niemal 1 500 000 złotych, a najtańsze, niespełna 38 metrowe, ponad 300 000. Biorąc pod uwagę prestiż tych lokali i ich cenę nie zaskakuje, że wszystkie wyposażone są w taras lub balkon, a najdroższe mają nawet dwa albo trzy tego typu dodatki.

Marzenie Żeromskiego

Można by się pokusić o żartobliwe stwierdzenie, że nowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej jest ziszczeniem marzeń Żeromskiego o szklanych domach. Elewacja ma się bowiem w większości składać właśnie ze szkła. River Point (bo taka jest oficjalna nazwa całej inwestycji) ma być w wizji architektów jednym wielkim tarasem widokowym. Służyć mają temu wielkie okna i liczne balkony oraz tarasy. Inwestor chce maksymalnie wykorzystać lokalizację w której stawia swoje budynki. Położenie w centrum miasta, a jednak w otoczeniu nadrzecznych bulwarów spacerowych. Faktycznie będzie co podziwiać. Wnętrze (podobnie jak zewnętrzne) ma być nowoczesne i gustowne. Wykonane z najlepszych materiałów. Ozdobione elementami sztuki. Mieszkania również mają być wykończone na wzór typowy dla nowoczesnych apartamentowców. Oczywiście im droższe tym więcej w środku na starcie znajdziemy. Garaż podziemny pomieści o 20% więcej miejsc postojowych niż całościowa ilość dostępnych w sprzedaży mieszkań.

Osobne mieszkania - wspólne przestrzenie

Zgodnie z obowiązującym obecnie trendem inwestor pomyślał także o miejscach wspólnego wypoczynku przeznaczonych dla każdego z mieszkańców. Najwyższy z trzech budynków, liczący 10 pięter (dwa pozostałe po 9) na swoim szczycie będzie posiadał taras widokowy. U dołu znajdą się klub fitness i pomieszczenie klubowe. Doświadczenie podpowiada, że tego typu przestrzenie cieszą się zainteresowaniem wśród późniejszych mieszkańców, którzy dużo i często z nich korzystają. Pozwala to budować zgodnie współżyjącą wspólnotę lokatorów.  To bardzo ważny argument przemawiający za zainwestowaniem swoich pieniędzy. I to niemałych - w jedno z mieszkań budowanych przez Archicom na Kępie Mieszczańskiej.

Nad rzeką dobrze mieszkać

Jesteśmy pewni, że tak jak pozostałe inwestycje na Kępie Mieszczańskiej również i River Point będzie się cieszył sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Kępa Mieszczańska, wyspa jeszcze niedawno prawie w całości należąca do Wojska, to na prawdę świetne miejsce do życia. W otoczeniu rzeki, która oddziela od zgiełku wielkiego miasta, ale jednak w samym jego centrum. Jest tu dużo zieleni, spokoju. Wspaniałe widoki. Nie dziwimy się, że chętnych kupców nie brakuje. Jesteśmy pewni, że każdy kto zainwestuje tu zainwestuje nie będzie żałował swojej decyzji. Mieszkania w tym miejscu to doskonały wybór.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności