Strona główna » Nowy budynek mieszkalny przy ul. Traugutta

Nowy budynek mieszkalny przy ul. Traugutta

08 marca 2016

Vanilla Hostel we Wrocławiu

Jako Kwatery dla Firm posiadamy szereg lokalizacji rozsianych po całym Wrocławiu i jego okolicach. Od podwrocławskiego Kiełczowa, Długołęki czy Siechnic, aż po samo centrum czyli np. budynki przy ul. Sienkiewicza oraz przy ul. Traugutta. Zwłaszcza ten ostatni obiekt, czyli Vanilla Hostel Wrocław, może się poszczycić doskonałą lokalizacją ze względów turystycznych. Bezpośrednia bliskość wszystkich najważniejszych zabytków miasta i odległość od rynku liczona w 10 minutowym spacerze (wolnym krokiem!) czynią ów obiekt szczególnie atrakcyjnym nie tylko dla osób wykonujących we Wrocławiu jakieś prace, ale pragnących poznać to miasto. Obranie Wrocławia jako celu urlopowego jest jak najbardziej rozsądnym pomysłem.

Vanilla Hostel - idealna dla turystów

Miasto posiada multum atrakcji, pozwalających na aktywny wypoczynek, a jednocześnie jest na tyle blisko różnych cudów natury jak góry czy jeziora, że staje się doskonałą bazą wypadową do wakacjowania się na łonie natury. Stąd wybór Vanilla Hostel we Wrocławiu będzie na pewno dobrym wyborem. Ale również pracownicy firm budowlanych, którzy muszą wykonywać jakieś prace w centrum, z pewnością znajdą tu dla siebie doskonałe miejsce wypoczynku. Nocowało u nas wiele osób pracujących przy Ovo Wrocław czy biurowcu powstałbym na Placu Dominikańskim. Z Vanilla Hostel do pracy dzielił ich krótki odcinek na piechotę. I kiedy jedne inwestycje się kończą, kolejne się zaczynają. W niedługim czasie rusza budowa budynków mieszkalnych przy ulicy Traugutta.

Anioły nad Oławą

Firma Angel, która ma już w swoim portfolio kilka inwestycji zrealizowanych na terenie stolicy Dolnego Śląska. Jest to jeden z pierwszych domów opieki nad osobami starszymi, Angel Care, który powstał w budynku dawnego szpitala, tuż przy dworcu głównym PKS. Teraz rusza na dniach z budową kolejnych dwóch budynków mieszkalnych. Będą ona atrakcyjnie położone, tuż nad rzeką Oławą od frontu, a ulicą Traugutta od tyłu. Z jednej więc strony w samym centrum miasto, a z drugiej z malowniczym widokiem na leniwie płynącą Oławę. Budynki nie będą jednakowe. Pierwszy w zamierzeniach liczy sobie dziewięć pięter, a drugi aż siedemnaście. Projekt przygotowała polska pracownia projektowa Maćków, ale opierała się na koncepcji paryskich architektów z grupy GSA. Jak zapewniają inwestorzy z Angel Poland budynki będą czymś nowoczesnym, ale ponadczasowym.

Czy rzeczywiście tak się stanie? Okaże się z czasem. Efekt końcowy jak sama nazwa wskazuje nie objawi się nam u zarania prac. Jesteśmy jednak pewni, że nie spotka nas zawód. Dotychczasowe inwestycje tej firmy okazywały się raczej udanymi projektami. Także lokalizacja, o której wspominaliśmy jest doskonała. Równie blisko co do rynku będzie stąd na plac Grunwaldzki, a uspokajający widok rzeki ubogacają także liczne tereny zielone jak położone nieopodal Niskie Łąki. O tym, że Angel River (taką nazwę nosi inwestycja) jest projektem nowoczesnym świadczą również pewne nietypowe dla naszego kraju rozwiązania.

Udogodnienia

Właściciele mieszkań przy Oławie będą mogli np. podładować swoje elektryczne samochody. Inwestycja ma być wyposażona bowiem w stację ładowania pojazdów elektrycznych. Nie zabraknie również innych udogodnień jak strefa fitness czy SPA, sala spotkań dla mieszkańców, internet Wi-Fi, sala zabaw dla dzieci oraz zielone patio. Oba budynki pomieszczą niemało, bo aż 340 mieszkań. Ich metraż będzie bardzo różny. Znajdziemy tam kawalerki o powierzchni 24 m kwadratowych, ale także pięciopokojowe apartamenty liczące sobie blisko 120 metrów. Oczywiście im większe mieszkanie tym droższe, a co za tym idzie, jego właściciele mogą liczyć na najlepszy widok czy najbardziej atrakcyjne ulokowanie swojej nieruchomości.

Całość inwestycji jest już sfinansowana i prace powinni ruszyć na przełomie miesięcy czerwiec - lipiec tego roku. Zakończenie budowy planuje się na trzeci kwartał 2018. Warto przy okazji dodać, że w tym samym miejscu miały powstać kiedyś o wiele większe budynki. Projekt z 2009 roku przewiduje powstanie kolosa liczącego sobie 160 metrów wysokości oraz 43 pięta. Co ciekawe 4 z nich miało stanowić przeszklenie, z którego rozciągałby się spektakularny widok na rzekę i jej zielone okolice. Jako Kwatery dla Firm mamy nadzieję, że będziemy mogli stać się symboliczną częścią tej inwestycji udostępniając naszą bazę noclegową robotnikom zatrudnionym przy budowie obiektów. Wypoczęci i nie marnujący czasu na dojazdy do miejsca pracy na pewno będą nie tylko znacznie bardziej efektywni, ale i bezpieczniejsi. Już teraz serdecznie zapraszamy do współpracy.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności