Od kwietnia 2015 roku przy ulicy Legnickiej trwa budowa ciekawego, designerskiego projektu o nazwie „Pixel House”. W dzielnicy Fabryczna, naprzeciwko Centrum Handlowego Magnolia powstaje budynek mieszkalny z częściami handlowo-usługowymi. Deweloperem jest Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego Mój Dom.

Rzucając okiem

pixel-house-wrocławW sumie powstaną trzy budynki tworzące kompleks Pixel House. Będą to budowle o 1 podziemnej oraz 9 nadziemnych kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 10 000 mkw. Przyciągają one uwagę swoim niestandardowym projektem, który jest dziełem architektów z pracowni Biura Architektonicznego Bzdęga-Wiśniewski. Kompleks swoją architekturą znacznie wyróżnia się na tle innych budynków, które powstały w okolicy – Quattro Forum, Legnicka Business House czy Dealer Toyota Alan Auto.Główną część budowli stanowić będą mieszkania od 28 do 86 mkw. Na parterze będą działać natomiast lokale usługowe oraz garaż wielostanowiskowy, który zajmie także podziemną kondygnację.Projektanci przewidzieli oczywiście przestrzeń dla najmłodszych mieszkańców oraz specjalne miejsca do zaparkowania rowerów. Aktualnie trwa budowa trzeciego budynku, który według prognoz zostanie skończony w I kwartale 2019 roku.

Efektownie i efektywnie

pixel-houseJak nazwa wskazuje, elewacja budynku poprzez abstrakcyjne ułożenie kwadratów będzie przypominała komputerowe piksele. Ciekawe rozwiązania kryją się jednak nie tylko na zewnątrz. Z uwagi na to, iż kompleks postawiony zostanie przy bardzo ruchliwej ulicy, projektanci postawili duży nacisk na wyciszenie wnętrz. Dlatego też, w środku zostanie umieszczona duża ilość dźwiękoszczelnych okien. Od strony Legnickiej zastosowana zostanie podwójna szklana tafla, która ma pełnić funkcję izolatora akustycznego.Oprócz względów wizualnych, bardzo mocną stroną Pixel House jest niewątpliwie lokalizacja. Wokół znajduje się wiele terenów rekreacyjnych, takich jak Park Popowicki (7 minut piechotą) czy centrum treningowe Spartan (4 minuty autem).Jednak najważniejszym dla mieszkańców jest bliskość lokali handlowo-usługowych, których nie powinno brakować za sprawą Magnolia Park ulokowanego po drugiej stronie Legnickiej. W pobliżu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również jeden z największych hipermarketów – Kaufland. Przyszli właściciele nie powinni narzekać także na komunikację miejską. Spod Pixel House jeździ 6 linii tramwajowych oraz 3 autobusowe. Okolica bogata jest także w restauracje czy stacje benzynowe.pixel-houseJak możemy przeczytać na stronie przedsiębiorstwa - ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 6285PLN/m2.  Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego Mój Dom skończyło lub wciąż realizuje wiele inwestycji w różnych częściach Wrocławia. Niedawno w okolicy Parku Południowego zakończył się III etap projektu „Słoneczny Zakątek”. Do WSBM Mój Dom należy także m.in. Rybnicka Park, Rezydencja i Kępa Staromiejska.Pixel House jest kolejną inwestycją realizowaną przy ulicy na Legnickiej. W poprzednim artykule opisywaliśmy oryginalny kompleks, tym razem biurowy.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności