Strona główna » Sukces naszej akcji charytatywnej – wspomogliśmy Dom Dziecka „Wiosna”

Sukces naszej akcji charytatywnej – wspomogliśmy Dom Dziecka „Wiosna”

28 grudnia 2019
Jako wiodąca firma w branży noclegowej posiadająca hostele oraz kilkadziesiąt mieszkań dla pracowników i firm w całym Wrocławiu oraz okolicach, każdego dnia staramy się dawać z siebie maksimum w każdej sytuacji w relacjach z naszymi gośćmi. Przychodzi jednak taki moment, gdy w codziennym pędzie i zabieganiu, należy spojrzeć na tych najbardziej potrzebujących, którzy każdego dnia zmagają się z wieloma trudami. W tym szczególnym, mikołajkowo-świątecznym okresie, postanowiliśmy zorganizować finansową zbiórkę charytatywną dla potrzebujących dzieci z placówki w Krzydlinie Małej, która zakończyła się sukcesem – a nawet przerosła nasze oczekiwania!

Każdego roku przed Mikołajkami w naszej firmie padały pomysły, w jaki sposób możemy umilić sobie ten czas, aby choć na chwilę oderwać się od pracy i sprawić sobie nawzajem miłą niespodziankę. Najczęściej kończyło się to tradycyjnym losowaniem karteczek z nazwiskami osób, którym następnie wręczaliśmy drobne upominki. W tym roku postanowiliśmy, że nic nie sprawi nam takiej satysfakcji jak pomoc najbardziej potrzebującym. Z tego powodu, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę finansową dla potrzebujących dzieci z Domu Dziecka „Wiosna” w Skrzydlinie Małej. W placówce opiekuńczo-wychowawczej przebywa ponad 50 dzieci – od noworodków do sześciolatków. Opieką otacza je Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame, które wskazały nam, czego najbardziej brakuje w placówce.

 

Cel zbiórki

dom-dziecka-wiosna-zbiorka

Naszym celem było zebranie 3000zł. Taka kwota pozwalałyby na zakup 14 kompletów pościeli na łóżka dla nieco starszych dzieci oraz 10 kompletów pościeli i 10 nieprzemakalnych prześcieradeł dla najmłodszych. Dzieciom brakowało także zupełnie podstawowych rzeczy – pieluch oraz odrobiny słodkości. Postanowiliśmy zabrać się do pracy!Z uwagi na to, że w naszych obiektach – biurze, hostelach oraz innych obiektach na terenie całego Wrocławia i okolicach – pracuje ponad 50 osób, a naszych klientów szacujemy w tysiącach – wiedzieliśmy, że zbiórka powinna osiągnąć sukces. Nie sądziliśmy, że stanie się to tak szybko, a próg finansowy zostanie przekroczony.

 

Działamy!

Zbiórkę rozpoczęliśmy 28 listopada za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Tam, nasi pracownicy, goście oraz wszyscy chętni, aby wesprzeć akcję, mogli wpłacać dowolną sumę pieniędzy. Dodatkowo, za każdą rezerwację w naszych dwóch największych hostelach – Vanilla Hostel&Apartments oraz Świebodzki Delux – nasza firma dokładała kolejne środki na wsparcie maluchów z Domu Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej.

Już 1 grudnia uzbieraliśmy ponad 800zł, dzięki czemu mogliśmy udać się na pierwsze zakupy. Udało się kupić pieluchy, jajka niespodzianki oraz czekoladki.

Pomoc uzyskaliśmy z wielu stron – nawet od naszych serdecznych gości, którzy również bardzo pomogli podczas akcji charytatywnej. Jednym z nich była Pani Lilla – właścicielka firmy Fro-tex.pl (firma – tak się składa - produkuje dziecięcą pościel).

Podczas pobytu w naszym Vanilla Hostel&Apartments podarowała nam 10 kompletów pościeli dla maluchów, za co serdecznie dziękujemy!akcja-charytatywna-kwatery-dla-firm 

Dzięki Wam, udało nam się w Mikołajki dotrzeć do Domu Dziecka w Krzydlinie Małej z prezentami, które wywołały uśmiech nie tylko na naszych twarzach – lecz przede wszystkim na twarzach dzieci.Na początku naszym celem było uzbieranie 2 tysięcy złotych. Gdy udało nam się zdobyć tę kwotę, podnieśliśmy cel zbiórki do 3 tysięcy. Dzięki Waszej hojności udało nam się zebrać aż 3400 złotych, czyli 400 złotych więcej niż zakładaliśmy. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom oraz gościom za wsparcie finansowe oraz w postaci podarunków.

 kdf-zbiorka-charytatywna 

Dom Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej

To placówka, która działa już od 1943 roku. Od początku działalności o dzieci znajdujące się w ośrodku troszczy się Zgromadzenie Sióstr Szkolnych De Notre Dame. Do Krzydliny Małej Siostry Zakonne dotarły już w latach sześćdziesiątych XIX wieku. Założyły wówczas Dom pod wezwaniem Świętej Rodziny działający w oparciu o fundację księdza proboszcza Dominika Jashcke.

 wiosna-dom-dziecka 

W 1994 roku nad placówką zaczęło czuwać również Kuratorium Oświaty i Wychowania. Dzięki temu Dom Dziecka „Wiosna” wpisano do ewidencji placówek niepublicznych. Wówczas, do placówki trafiały jedynie dzieci w wieku od 1 do 10 lat. Latem 2000 roku przedział ten rozszerzono i do placówki zaczęły trafiać również dzieci do 12 roku życia.

Dom Dziecka „Wiosna” pomaga dzieciom, które znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych. Tym, których pozbawiono trwale, bądź czasowo opieki swojej rodziny. Zgromadzenie Sióstr Szkolnych De Notre Dame zapewnia całodobową opiekę, a także odpowiednie warunki rozwoju każdego z dzieci. Podczas zajęć, opiekunowie przystosowują podopiecznych do zaistniałej sytuacji i nauczają utrzymywania więzi z potencjalnymi rodzicami.Jeżeli chcielibyście wesprzeć placówkę, zapraszamy na stronę internetową „Wiosny”, gdzie znajdziecie numery kont bankowych.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności