Strona główna » Obok Wrocławia powstaje tunel aerodynamiczny

Obok Wrocławia powstaje tunel aerodynamiczny

26 stycznia 2016

Obok Ślęży

Na drodze między Wrocławiem, a Sobótką leży wieś Mirosławice. W jej granicach od wielu lat funkcjonuje lokalne lotnisko. Startują z niego samoloty raczej turystyczne, lotnisko to jest także bardzo popularne wśród entuzjastów skoków o spadochronie, korzystają z niego również paralotniarze. Wszystko w ramach Aeroklubu Dolnośląskiego. Obiekt funkcjonował w ten sposób od wielu lat i radził sobie całkiem nieźle. Jemu podobnych nie ma w okolicy zbyt wielu więc brak konkurencji pozwalał na spokojne istnienie. Wszystko się jednak zmienia i również Mirosławice poszły z duchem czasu. Przy lotnisku właśnie budowa jednego z nowocześniejszych tuneli aerodynamicznych. Będzie to najciekawszy budynek tego typu, położony tak blisko Wrocławia.

Zasady działania

Jego otwarcie planowane jest na kwiecień bieżącego roku, a więc prace zdążają już prędko ku końcowi. Robotnicy uwijają się jak w ukropie aby dotrzymać terminów. Sam tunel, który nazywał się będzie SpeedFly, składa się ze szklanej, położonej w pionie tuby o szerokości ponad 4 metrów. W jej wnętrzu będziemy mogli wzlecieć na wysokość 13 metrów. Wszystko dzięki pędowi powietrza poruszającemu się z prędkością dochodzącą do 320 kilometrów na godzinę. Siła ta bierze się czterech silników umieszczonych po bokach wspomnianej wyżej tuby.

Wtłaczają one do niej powietrze, które rozpędza się do tak niebotycznych prędkości. Wypycha ono następnie śmiałków w górę, pozwalając im doświadczyć wrażeń zbliżonych do latania. Całość jest, wbrew pozorom, bezpieczna i prawie każdy może spróbować podobnych przeżyć na własnej skórze. Prędkość powietrza dostosowywana jest do wagi użytkownika, jego umiejętności i potrzeb. Aby skorzystać z toru należy ukończyć 4 lata (górnych ograniczeń wiekowych nie ma), cieszyć się w miarę przyzwoitym zdrowiem, nie narzekać na urazy pleców czy barków i nie być w ciąży.

Coś więcej

Odwiedzającym nowy ośrodek służyć ma również sklepem z różnego rodzaju gadżetami i pamiątkami, a także bar gdzie po wrażeniach z użytkowania SpeedFly-a będzie się można posilić. Inwestorzy planują w przyszłości postawić w pobliżu hotel wraz z restauracją.

Początkujący użytkownicy do szklanej tuby napędzanej powietrzem będą mogli jedynie w towarzystwie instruktora. Po "wylataniu" 45 minut, odbyciu odpowiedniego szkolenia i nabyciu odpowiednich umiejętności jego obecność nie będzie już obowiązkowa. Ceny obowiązujące za korzystanie z takich podniebnych atrakcji mają być podobne do cen w innych placówkach tego typu, chociaż w początkowym okresie działalności nowego tunelu aerodynamicznego przewidziane są atrakcyjne promocje.

Wybranie się do podwrocławskich Mirosławic i spędzenie tam wolnego czasu razem z rodziną, to świetny pomysł. Zarówno dzieci jak i dorośli powinni dobrze się bawić. A po wizycie w SpeedFly zawsze można podjechać do pobliskiej Sobótki i zdobyć Ślężę. Obiekt będzie czynny w godzinach od 8 do 24.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności