Strona główna » Wakacje we Wrocławiu – półkolonie dla dzieci

Wakacje we Wrocławiu – półkolonie dla dzieci

30 czerwca 2022

Sezon wakacyjny rozpoczęty. Temperatura za oknem dobitnie przypomina o tym, że przed nami ponad 2 miesiące długich letnich dni, podczas których można nie tylko leniwie chłonąć naturalną witaminę D. W trakcie dni wolnych od zajęć szkolnych swoich pociech warto zaplanować wyjazd, w trakcie którego zobaczyć można przepiękne miejsca i doświadczyć wielu ciekawych atrakcji. Nie bez powodu bardzo często wybór miejsca na wakacyjny wyjazd pada na stolicę Dolnego Śląska, w której wiele dzieje się w ciągu roku szkolnego, a jeszcze więcej podczas letnich ferii. W dzisiejszym artykule podpowiemy, dlaczego warto spędzić wakacje we Wrocławiu wraz z całą rodziną.

Półkolonie dla dzieci

Wrocław to świetny wybór na rodzinny wyjazd, podczas którego nie tylko chcecie wypocząć i zwiedzić najpopularniejsze atrakcje tego miasta. W trakcie wakacji wielu organizatorów przygotowało oferty specjalne dla dzieci i młodzieży w postaci półkolonii. Dla dzieci to masa atrakcji i wrażeń w ciągu kilku dni. Dla rodziców z kolei to gwarancja profesjonalnej organizacji oraz opieki, a także okazja, aby mieć w tym czasie kilka chwil dla siebie.

Półkolonia w Aquapark Wrocław – wakacje we Wrocławiu

Jak co roku półkolonie na najwyższym poziomie oferuje Aquapark Wrocław. Wakacyjne turnusy dla dzieci w wieku 7-12 lat są dostępne od 27 czerwca do 26 sierpnia. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych animatorów dostarczą bezpiecznej rozrywki przez 5 dni w tygodniu od 8:00 do 17:00.długi weekend we wrocławiu

Półkolonia w Aquaparku zapewni zabawę połączoną z nauką bezpiecznego zachowania nad wodą, w tym oczywiście nauką pływania. Zajęcia dostosowane są do wieku i umiejętności uczestników. Nie martw się, jeśli twoje dziecko nie miało wcześniej większego kontaktu z wodą. W trakcie zajęć nauczy się podstaw, które pozwolą zachowywać się pewniej na basenie. Bardziej zaawansowani uczestnicy mogą w trakcie półkolonii ubiegać się o kartę pływacką.

Organizatorzy przewidują różnorodne zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym dla dzieci. Oprócz lekcji pływania oferują również podstawy nurkowania – wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów. Rodzice nie muszą martwić się o żywieniową wyprawkę na czas trwania turnusu. Podczas zajęć uczestnicy mogą liczyć na II śniadanie, obiad i podwieczorek. Koszt całego turnusu wynosi 799 zł. Rodzice mogą zdecydować się również na jeden dzień pobytu dla swojego dziecka. Wówczas koszt wynosi 199 zł.

 

Półkolonie jeździeckie – wakacje we Wrocławiu

Jeśli wasze dziecko bardziej niż lekcjami pływania interesuje zdobycie umiejętności jeździeckich, koniecznie sprawdźcie ofertę szkółki na Partynicach. W te wakacje organizatorzy przygotowali aż 9 turnusów dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Zajęcia skupiają się na jak największym kontakcie dzieci z końmi. W programie znajdują się takie aktywności, jak:

  • pielęgnacja koni,
  • siodłanie,
  • ćwiczenia z woltyżerki,
  • codzienna jazda konna.
Aby lepiej poznać psychikę koni, na zajęciach pojawi się również hipoterapeuta. Konny behawiorysta zaprezentuje kilka zwrotów w języku migowym czy zorganizuje kurs pierwszej pomocy. Podczas turnusu dzieci mogą liczyć na wspaniały czas w towarzystwie nie tylko koni, ale przede wszystkim rówieśników. Organizatorzy duży nacisk kładą również na pracę w grupie, a także szlifowanie indywidualnych umiejętności. Dzięki nim dzieci spędzą aktywny czas rozwijając również koordynację i sprawność ruchową.Również i w tym przypadku cena obejmuje wyżywienie w postaci śniadań oraz obiadów. Więcej informacji odnośnie cen i programu znajdziecie na stronie wydarzenia.

Półkolonia na sportowo – wakacje we Wrocławiu

Wakacje to czas idealny dla dzieci i młodzieży przepełnionej energią. Świetną propozycją na jej rozładowanie będą półkolonie sportowe organizowane przez Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan. Co ciekawe możecie wybrać jedną spośród kilku opcji, w zależności jakie dyscypliny interesują twoją pociechę.

W ofercie znajduje się:

  • półkolonia pływacko-rolkarska – dla dzieci od 6. do 14. roku życia; nauka pływania na krytej pływalni 2 razy dziennie, gry i zabawy, 1 godzina dziennie jazdy na rolkach, śniadania i dwudaniowe obiady,
  • półkolonia tenisowo-rolkarska – dla dzieci w wieku od 6. do 16. roku życia; śniadania i obiady, nauka gry w tenisa oraz doskonalenie jazdy na rolkach (na rolkowisku Spiska), zabawy i gry sportowe (m.in. podchody z kompasem, gra terenowa, bitwa na balony z wodą),
  • półkolonie piłkarsko-sportowe – dla dzieci w wieku 6 – 12 lat; śniadania i obiady; treningi piłki nożnej prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską; gry i zabawypółkolonia tenisowa – dla dzieci od 6 do 16 lat; śniadania i obiady; nauka gry w tenisa, gry i zabawy sportowe.
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora.

Wakacje we Wrocławiu – półkolonia na Hali Stulecia

Wakacyjną odsłonę spotkań dla dzieci i młodzieży przygotowali również właściciele Hali Stulecia. Zapraszają na świetną zabawę o tematyce architektonicznej. To idealny wybór jeśli wasze pociechy przejawiają zapędy do architektury. Być może konstruowane budowle z klocków LEGO to pierwszy krok do kariery słynnego projektanta?5-dniowe turnusy skierowane są dla dzieci w wieku 6-13 lat. Każdego dnia od 7:30 do 17:00 pod okiem wykwalifikowanej kadry prowadzone są aktywności związane z historycznymi budowlami. Każdy turnus organizowany jest w oparciu o konkretną budowlę. Pierwszy z nich (4-8 lipca) upłynie pod znakiem starożytnego Rzymu.Koszt turnusu wynosi 750 zł. Co ciekawe, organizatorzy przewidzieli zniżkę w wysokości 100 zł dla rodzeństwa.

Kreatywno-naukowe półkolonie nad Odrą

Ostatnią propozycją w charakterze półkolonii są zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży nad Odrą. Będzie to nie tylko wyjątkowy czas, ale w wyjątkowym miejscu. Odra Centrum to pierwszy ośrodek edukacyjno-kulturalny wybudowany na wodzie. Realizowane są w nim projekty edukacyjne dotyczące tematyki historycznej, ekologiczne czy związane z ochroną środowiska.ostrów-tumski-wrocławW trakcie wakacji organizatorzy przygotowali 5-dniowe turnusy, podczas których zapoznają się ze środowiskiem wodnym. Na uczestników czeka budowa łodzi, sadzenie roślin, nauka wiązania węzłów żeglarskich czy tworzenie karmników. Znajdzie się coś również dla miłośników nauki i technologii. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli przeprowadzić badania pod mikroskopem, a nawet zobaczyć, jak działa drukarka 3D. Zajęcia prowadzi doświadczona i pełna energii kadra animatorów oraz wychowawców. Również i w tym przypadku rodzice nie muszą martwić się o wyżywienie swoich pociech. Szczegóły znajdziecie na stronie organizatora.

Tani nocleg – wakacje we Wrocławiu

Powyżej zebraliśmy tylko kilka propozycji, które w trakcie wakacji przygotowali organizatorzy wielu wrocławskich miejsc dla najmłodszych. Aby zagwarantować niezapomniany czas swoim pociechom warto wybrać komfortowy i niedrogi nocleg, który umożliwi dogodne zwiedzanie wielu ciekawych atrakcji.Sprawdź naszą ofertę i zarezerwuj nocleg w dogodnym dla siebie terminie.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności