Dokończona budowa

Kiedy pisaliśmy o nim poprzednio plac budowy dopiero przygotowywano, fundamenty dopiero się lały, a cała inwestycja dopiero ruszała (tekst znajdziesz tutaj). Dzisiaj budowa jest już na ukończeniu, a całość inwestycji jest praktycznie rzecz biorąc zakończona. Trwają ostatnie odbiory, sprawdzane są wszystkie instalacje, wykonuje się drobne wykończenia. Ekipa prowadziła prace przy budynku od lutego zeszłego roku i według planów zakończą je jeszcze w tym miesiącu. Mowa o biurowcu Wrocław 101 powstałbym na działce obok Dworca Głównego PKP we Wrocławiu.

Lokalizacja Wrocław 101

Bez wątpienia jednym z największych atutów nowego budynku jest jego położenie. Chociaż nie jest on spektakularnie wielki to jesteśmy pewni, że lokalizacja zapewni inwestorom wynajem całej dostępnej powierzchni biurowej. To nie tylko centrum miasta, ale także bezpośrednia bliskość największa  w mieście węzła kolejowo - autobusowego. Do pełni szczęścia brakuje jedynie lotniska, ale te jest położone we Wrocławiu na peryferiach miasta, daleko od centrum, co ma swoje zalety, ale i liczne wady. Jednak kolej zawsze była i wciąż pozostaje doskonałą alternatywą dla krajowego transportu zbiorowego. Polska jest na tyle mała i ma wciąż na tyle nie rozbudową sieć połączeń lotniczych, że to właśnie kolej staje się pierwszym wyborem dla wielu biznesmenów podróżujących po kraju. Stąd prosty wniosek, iż wynajem powierzchni we Wrocław 101 jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich prowadzących "międzymiastowe" biznesy, a potrzebujących nowoczesnych biur w pobliżu węzłów komunikacyjnych.

Nowoczesna konstrukcja Wrocław 101

W miejscu, w którym stoi obecnie biurowiec przed wojną stał hotel Germania, który uległ zniszczeniu w wyniku Festung Breslau. Po wojnie atrakcyjną działkę w centrum miasta zajmowały niezbyt urodziwe konstrukcje z blachy, które służyły jako sklepy. Projektanci wykonali elewację z odmiany martwicy wapiennej nazywanej trawertynem. Co ciekawe ten nowoczesny budynek będzie ozdobiony tworzywem, którego historia sięga starożytnego Egiptu. W kraju faraonów trawertyn nazywano alabastrem egipskim i wykonywanego z niego posągi czy wazy. Obecnie, tak jak ma to miejsce w przypadku Wrocław 101, używa się go w budownictwie jako materiału ozdobnego. Żeby jednak zachować różnorodność architektoniczną zdecydowano aby dwie najwyższe kondygnacje były w całości przeszklone. Ma to uatrakcyjnić wygląd budynku, a najemcom zapewnić piękną panoramę.

Ogólnie budynek jest dość mocno przeszklony. Wielkie okna to jego charakterystyczna cecha. Pogłębiają ją wysokie - jak na współczesne standardy - sufity. Większość kondygnacji liczy sobie niemal 3 metry wysokości, a reprezentacji parter aż 7,5 metra wysokości. Powierzchnia budynku przeznaczona pod wynajem to 4,2 tysiąca metrów kwadratowych, w tym 680 metrów przypada na parter, od 700 do 800 na piętra od pierwszego do czwartego i 375 metrów kwadratowych na piętro piąte. Budynek dysponuje także własnym podziemnym parkingiem, który pomieści 28 samochodów.

Oczywiście całość inwestycji została wykonana z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych jakich używa się przy budynkach biurowych. Składają się na nią otwieralne okna, podłogi techniczne, podwieszane sufity, oświetleniowe oprawy rastrowe w suficie, najnowocześniejsza klimatyzacja i wentylacja, system kontroli dostępu, 24 godzinna ochrona oraz system zarządzana obiektem. Tak jak pisaliśmy we wcześniejszym tekście wykonawcą inwestycji była firma Warbud, a inwestorem irlandzka firma Crownway Investments. W jej posiadaniu jest np. Pasaż Pod Błękitnym Słońcem na wrocławskim rynku.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności