Blisko lokomotywowni

Na wrocławskim osiedlu Tarnogaj, w dzielnicy Krzyki, już wkrótce powstaną jedne z największych, a na pewno najwyższych budynków mieszkalnych miasta. Spółka Osiedle Innova, która podjęła się tego zadania, wybrała tą lokalizację ponieważ powstanie wysokich budynków w tym miejscu zakłada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przygotowany przez magistrat. Taki zapis jest niezwykle atrakcyjny dla każdego potencjalnego inwestora. Im wyższy postawimy budynek, tym więcej pomieści mieszkań. A co za tym idzie - tym większy przyniesie nam zysk. Spółka, ustami swojego rzecznika, informuje, że budynki będą miały różną wysokość i nieco odmienne charaktery. Całość ma być jednak spójna i harmonijna. Powstaną one przy ulicy Jesionowej, w pobliżu terenów należących do kolei. Sąsiadem będzie największa na Dolnym Śląsku lokomotywownia Wrocław Główny, przynależąca do centralnego dworca miasta. Nieopodal miejsca inwestycji rodzice znajdą przedszkole i szkołę dla swoich pociech. Niezmotoryzowani natomiast dotrą do innych części miasta z przystanków położonych na ulicach Hubskiej, Bardzkiej czy Armii Krajowej, oddalonych od Osiedla Innova o około 500 metrów.

Tarnogaj w chmurach

Za projekt budynków odpowiada biuro architektoniczne APA Hubka. Całość zabudowań to dwa oddzielne obiekty. Mniejszy ma mieć 6 pięter, a większy będzie ich sobie liczył aż.. siedemnaście. Łącznie pomieszczą 206 mieszkań. Co ciekawe wyprzedały się już największe z mieszkań o powierzchni 76 metrów kwadratowych. Można wciąż kupować te w przedziale od 40 do 68 metrów kwadratowych. Oczywiście mieszkaniom jako takim towarzyszyć będą garaże, komórki lokatorskie popularnie nazywane piwnicami czy różnego rodzaju lokale usługowe. Co ciekawe wszystkie z oddanych do użytku mieszkań, od największych apartamentów po najmniejsze kawalerki zostaną wyposażone w panoramiczne okna. Apartamenty będzie wyróżniać to, że niektóre z nich będą wyższe, a co za tym idzie efekt panoramicznego okna będzie bardziej spektakularny.

Zielono mi

Wszystkie mieszkania wyposażone są również w balkon, taras lub loggię. Oprócz indywidualnych piwnic każdy z lokatorów będzie miał możliwość skorzystania ze wspólnych wózkowni czy rowerowni. Lokale użytkowe będą funkcjonować na parterze wyższego z budynków. Wielkim plusem takich wysokich konstrukcji jest oczywiście rozciągający się z nich widok. Inwestor zapewnia, że panoramę miasta podziwiać będzie można już z poziomu 7 piętra. Natomiast z wyższych kondygnacji, przy dobrej pogodzie, dojrzeć będziemy mogli nawet oddalone znacznie od Wrocławia pasma Sudetów, z najwyższym ich szczytem czyli Śnieżką na czele.

Parking przynależny całej inwestycji pomieści 255 pojazdów silnikowych. Większa jego część znajdowała się będzie pod ziemią, na aż dwóch podziemnych piętrach. Tylko niewielka część mieszkańców parkować będzie na poziomie zerowym. Zaskakująca jest natomiast aranżacja pierwszego piętra. Swoje miejsce znajdzie tam bowiem... ogród. Wyabstrahowany z otoczenia miejskiego, ponad głowami pozostałych wrocławian, wzniesiony nad parkingiem, przeznaczony jedynie dla mieszkańców nowego osiedla. Będzie to mini park z prawdziwego zdarzenia, z alejkami spacerowymi i ławkami, na których można będzie przysiąść. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że ludzie, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w nowo powstających na Tarnogaju mieszkaniach, dostaną w pakiecie swój własny park, dzielony jedynie z innymi mieszkańcami. Ma być on zielony przez cały rok, dobrano bowiem do niego rośliny odpowiednie dla naszych warunków klimatycznych. Trzeba przyznać, że to rzeczywiście rzadko spotykana atrakcja.

Jesteśmy przekonani, że każdy kto zdecyduje się na zakup i zamieszkanie w tej nowej inwestycji nie będzie zawiedziony. Kwatery dla Firm cieszą się, że kolejni wrocławianie zamieszkają w pięknych okolicznościach. Nie tylko przyrody.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności