Strona główna » Okolice Wrocławia piękne niczym stolica Dolnego Śląska

Okolice Wrocławia piękne niczym stolica Dolnego Śląska

23 grudnia 2014
Turystom, którzy pragną wyjść ze schematu i nie spędzać całego wolnego czasu przechadzając się wyjątkowymi swoją drogą ulicami Wrocławia, proponujemy atrakcyjne zakwaterowania w pobliskich miejscowościach. Nasza firma to nie tylko tani nocleg we Wrocławiu, ale również we wspomnianej wcześniej Długołęce czy Kiełczowie.

Długołęka, Kiełczów i Siechnice warte poznania

Długołęka, wieś leżąca zaledwie 3 km od Wrocławia, to nie tylko wygodna lokalizacja, ale również wyjątkowy klimat przedmieść. Nazwa miejscowości nie wzięła się znikąd – jej etymologia bazuje na słowach „długa łąka”. Ma ona swoje potwierdzenie w stanie faktycznym. W Długołęce bez problemu trafimy na rozległe tereny zielone. Miejscowość jest przy tym mocno rozwinięta gospodarczo – na jej ziemiach swoją siedzibę mają liczne polskie i zagraniczne firmy. Ponadto przebiegają przez nią dwa szlaki turystyczne oraz linia kolejowa, która łączy miejscowość z województwem śląskim (stacja Kalety) oraz zachodnią częścią Wrocławia (Wrocław Mikołajów).Kolejna z miejscowości którą warto odwiedzić goszcząc we Wrocławiu jest Kiełczów. Leżąca w gminie Długołęka wieś liczy aktualnie około 8000 mieszkańców. Na jej terenie znajdują się dwa prężnie działające ośrodki wypoczynku rodzinnego, liczne warsztaty samochodowe oraz wulkanizacyjne, wiele sklepów spożywczych, wielobranżowych, piekarnia, kwiaciarnia, a także lokale usługowe. Kiełczów zachwyca zielenią i dobrą lokalizacją – warto tam zawitać by poczuć, że w niektórych miejscach, mimo bliskości pędzącego Wrocławia, czas wolniej płynie.Ostatnią z polecanych miejscowości będą Siechnice. Kameralne, liczące zaledwie 5,5 tysiąca mieszkańców położone są przy drodze krajowej nr 94, na biegu linii kolejowej Wrocław – Jelcz-Laskowice. W Gminie Siechnice znajduje się wieża widokowa rosła na 40 metrów, oryginalny, unikatowy obiekt turystyczny. Przez miejscowość przebiega Szlak dookoła Wrocławia im. doktora Bronisława Turonia oraz Szlak pielgrzymkowy św. Jakuba Via Regia prowadzący do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii.

Pobliskie wioski warte odwiedzenia

Jeśli w trakcie pobytu we Wrocławiu zmęczą się Państwo miejskim szumem, szybkim tempem życia i ogromną liczną osób przemierzających każdego dnia ulice Rynku, warto „uciec” do pobliskich miejscowości. Leżące zaledwie kilka kilometrów od stolicy Dolnego Śląska urzekają panującym w nich spokojem, kameralnością i terenami zielonymi, z których słyną. To również doskonały wybór dla szukających taniego noclegu – spanie w okolicach Wrocławia, np. w jednej z naszych kwater będzie dużo tańsze niż w samym mieście.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności