Strona główna » Wakacje we Wrocławiu to doskonały pomysł!

Wakacje we Wrocławiu to doskonały pomysł!

06 października 2015
Przed nami miesiąc zakańczający wakacje. Sierpień, który większości z nas kojarzy się z ostatnimi dniami ciepła, w tym roku nie powinien zanadto rozczarować. Meteorolodzy wprawdzie nie zapowiadają upałów, które dały nam się we znaki w lipcu, jednak nie powinniśmy spodziewać się chłodnych dni. Temperatura raczej nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza, a w trakcie niektórych dni zaskoczy, pozwalając termometrom na podniesienie czerwonej podziałki powyżej 30 stopnia skali. Niestety, możemy spodziewać się również opadów deszczu. W związku z tym, z pewną dozą ostrożności powinniśmy planować wakacyjne wojaże. W końcu nikt nie chce spędzać ostatnich wakacyjnych dni skrytym pod kocem w hotelowym pokoju na odludziu. Wprawdzie blisko morza, jednak bez możliwości cieszenia się jego urokami. W obliczu pogody, jaka szykuje się nam na sierpień, warto rozważyć wakacyjny wypad do stolicy Dolnego Śląska, malowniczego Wrocławia, gdzie na brak atrakcji, zarówno w trakcie upałów, jak i deszczowych dni, nikt nie powinien narzekać.

Przygotowania do wyjazdu

Zanim zdecydujemy się wsiąść w samochód, pociąg czy autobus celem wyjazdu do Wrocławia, powinniśmy przygotować dopasowane do aury ubrania, profilaktycznie zabierając nawet te, które teoretycznie nie powinny być nam potrzebne. Wyposażmy się w plan miasta, przyszykujmy listę zabytków które chcemy zobaczyć i miejsc, które pragniemy odwiedzić. Nie możemy również zapomnieć o rezerwacji miejsca w hotelu czy motelu. Wrocław, ze względu na spore zainteresowanie ze strony zarówno krajowych, jak i zagranicznych turystów, może być „przepełniony”. Dlatego, chcąc znaleźć tani nocleg we Wrocławiu lepiej dokonać rezerwacji stosownej kwatery kilka tygodni przed wyjazdem. Tylko wtedy mamy pewność, że nie będziemy zmuszeni skorzystać z drogich, ekskluzywnych apartamentów, które są w stanie zrujnować nasz wakacyjny budżet.

Na miejscu

Gdy dotrzemy na miejsce, rozgościmy się w wybranym miejscu noclegowym, możemy ruszyć do zwiedzania. Będąc we Wrocławiu, nie powinniśmy pominąć muzeum sztuki - Panoramy Racławickiej, gdzie zobaczymy cykloramiczny obrazy „Bitwa pod Racławicami”. Warta zobaczenia jest również Hala Stulecia, Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, jeden z najpiękniejszych w Polsce rynków czy liczne parki. Odwiedzając stolicę Dolnego Śląska nie można pominąć budzącego wiele kontrowersji, wznoszącego się na 212 metrów budynku nowomodernistycznego, pełniącego rolę galerii handlowej – Sky Tower. Zresztą każdy przewodnik po Wrocławiu podsunie mnóstwo ciekawych miejsc, które trzeba znać.Wrocław to miasto słynące z mostów. Przed II wojną światową, w obecnej stolicy województwa dolnośląskiego funkcjonowały 303 mosty. Na chwilę obecną zostało od 117 do 228 mostów, z czego 27 to kładki. Je również warto zobaczyć, a szczególnie Most Tumski, Most Grunwaldzki, Most Milenijny i Most Rędziński.Co w przypadku brzydkiej pogody? Na turystów czekają liczne kluby muzyczne, dyskoteki, puby i restauracje. Nie brakuje również kin, teatrów, muzeów i galerii sztuki. Miejsca te sprawiają, że Wrocław warto odwiedzić o każdej porze roku. Zarówno w piękne, słoneczne dni, jak i przy okazji deszczowej pogody. W stolicy Dolnego Śląska nie sposób się nudzić!
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności