Strona główna » Atal City Square – dla mieszkańców i inwestorów

Atal City Square – dla mieszkańców i inwestorów

02 października 2020
Pomimo panującej pandemii spowodowanej koronawirusem i wahań na rynku kredytów hipotecznych, popyt na mieszkania we Wrocławiu wciąż jest bardzo duży. Nie ma w tej chwili rejonu stolicy Dolnego Śląska, w którym nie widać na horyzoncie żurawi oraz placu budowy. Jednym z osiedli, które inwestorzy upatrzyli sobie szczególnie pod kątem atrakcyjności jest Przedmieście Oławskie. W Okolicy Odry i Mostu Grunwaldzkiego realizuje się wiele zarówno kompleksów biurowych, jak i inwestycji mieszkaniowych. Jedną z nich jest Atal City Square, która ruszyła w kwietniu tego roku.

W ostatnim wpisie przedstawiałem dużą inwestycję domków jednorodzinnych na obrzeżach Wrocławia. Dziś pod lupę weźmiemy inwestycję o zupełnie innym charakterze – będą to mieszkania w bloku i w ścisłym centrum miasta. Co oferować będą lokale położone w tak atrakcyjnej lokalizacji?

Kto buduje Atal City Square?

Atal to firma, która specjalizuje się w budowie kompleksów mieszkaniowych, apartamentów a także komercyjnych lokali użytkowych. Od 2003 roku deweloper prężnie działa na rynku budowlanym w całym kraju. Realizacje prowadzi aktualnie w największych polskich miastach – m.in. Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Trójmieście czy właśnie we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska spółka pracuje w wielu miejscach – wznosi biurowiec przy Krakowskiej, buduje Nowe Miasto Różanka, a w ubiegłym roku zakończyła pracę nad osiedlem Atal Nowe Żerniki. W kwietniu tego roku rozpoczęły się prace przy ulicy Pułaskiego nad dużą inwestycją mieszkaniową Atal City Square.

Co powstaje?

Według planów, na Przedmieściu Oławskim powstaną dwa budynki, w którym znajdą się aż 232 mieszkania o różnym metrażu. Przyszli właściciele będą mogli wybrać lokale o powierzchni od 25 do 131 metrów kwadratowych. Deweloper wprowadził do oferty zarówno nieduże, przytulne kawalerki jak i przestronne apartamenty. Niektóre z nich mają aż pięć pokoi, co jest bardzo rzadko spotykane w ofertach deweloperów. Ilość pokoi w większości inwestycji zazwyczaj kończy się na trzech, maksymalnie czterech pokojach. Będzie to więc dogodna opcja dla osób, którzy potrzebują znacznie większej ilości przestrzeni. Biuro, dodatkowa garderoba czy pokoje dla dzieci rodziny wielodzietnej? Apartamenty Atal City Square to umożliwią.

Projektanci przewidzieli także przestrzeń zagospodarowaną na komórki lokatorskie. W sumie będzie ich 142, więc więcej niż połowa mieszkańców będzie miała dodatkowe miejsce do przechowywania. Nie mogło oczywiście zabraknąć także miejsc parkingowych. W garażu podziemnym znajdzie się 263 stanowisk dla czterech kółek mieszkańców. Na parterze powstanie natomiast 10 lokali usługowych, które – biorąc pod uwagę aktualną praktykę – zostaną zagospodarowane na punkty ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Z reguły lokale te zamieniają się w sklepy spożywcze, placówki banków czy punkty medyczne.

Ile należy zapłacić za mieszkanie w Atal City Square?

Z uwagi na rozbieżność w metrażach jak i ilości pokoi, ceny poszczególnych mieszkań w Atal City Square również są zróżnicowane. Zgodnie jednak z zasadą panującą we wszystkich tego typu inwestycjach, przyszli właściciele zapłacą najwięcej za metr kwadratowy kawalerki – 10 500 PLN brutto. Mieszkanie dwupokojowe to koszt rzędu 9 400 – 10 500 PLN brutto. Nieco taniej wyniesie przyszłych lokatorów metr kwadratowy lokalu z trzema pokojami – około 9 200 PLN. Najtaniej za metr zapłacą osoby decydujące się na mieszkanie 4 lub 5 pokojowe. W przypadku tych dwóch opcji, cena jest taka sama i wynosi 9 000 PLN brutto. Podane ceny odnoszą się do standardu deweloperskiego.

Najtańsze mieszkanie w ofercie dewelopera to 25-metrowa kawalerka na drugim piętrze z balkonem. Jej cena wynosi około 270 tysięcy PLN. Najwięcej przyjdzie zapłacić przyszłym właścicielom 5-pokojowego apartamentu. 130-metrowe mieszkanie to koszt rzędu niespełna 1 200 000 PLN. Droższy od niego jest tylko 10 metrów większy lokal usługowy wyceniony na półtora miliona.

Zgodnie z panującym trendem, deweloper na życzenie przyszłych właścicieli może dokonać zmian w wykończeniu. Wiąże się to oczywiście z odpowiednią dopłatą. Wykończenie standard w cenie 750 PLN za metr kwadratowy obejmuje np. panele podłogowe o klasie AC4, gres podłogowy do przedpokoju czy kuchni a także wybór elementów wyposażenia łazienek. Standard Plus kosztujący 850 PLN za metr jest ofertą o poszerzonym katalogu względem tańszej wersji. Wersja VIP natomiast, za którą należy dopłacić 950 PLN za każdy metr kwadratowy, stworzona jest dla najbardziej wymagających klientów. W katalogu znajdują się elementy wyposażenia najwyższej jakości, a przyszli właściciele mogą dokonać wyboru z szerokiej gamy palet np. drzwi wejściowych i wewnętrznych.

Atal City Square - miejsce dla inwestorów

Atal City Square to inwestycja skierowana nie tylko dla osób szukających własnego M. Warto bowiem zaznaczyć, że oprócz lokali mieszkaniowych na sprzedaż, w ofercie inwestora znajdą się jeszcze 124 apartamenty inwestycyjne. Podobnie jak mieszkania, apartamenty również będą dostępne w zróżnicowanym metrażu, co ułatwi dostosowanie oferty do przyszłych najemców. W ofercie znajdują się apartamenty od 16 do 42 metrów kwadratowych o maksymalnie dwóch pokojach. Lokale te będą skierowane szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z deweloperką. Zakup takiego apartamentu będzie idealnym rozwiązaniem pod wynajem krótko- i długoterminowy. Umożliwi to inwestorom w sposób pewny ulokować środki i czerpać oczywiście zysk. Cena apartamentów waha się od 232 tysięcy do 432 tysięcy. Warto zaznaczyć, że deweloper oddaje tego typu lokale „pod klucz” a cena wynosi od 11 do 12 tysięcy PLN brutto za metr kwadratowy. Przyszli inwestorzy mogą wybrać jeden spośród czterech pakietów wykończenia apartamentu.

Patrząc z zewnątrz

Zgodnie z panującym trendem przy budowaniu nowych osiedli i kompleksów mieszkaniowych w idei ekologiczności i energooszczędności, w przypadku Atal City Square nie ma niespodzianek. Deweloper również wybuduje kompleks z materiałów energooszczędnych. Inwestycja będzie również wyposażona w nowoczesny system oświetlenia a także monitoringu, który zadba o bezpieczeństwo lokatorów. Bryła budynku jest typowa dla tego typu obiektów i próżno szukać tu elementów, które wyróżniają ją na tle innych w okolicy. To standardowy obiekt mieszkaniowy, który również elewacją nie zwraca na siebie uwagi. Dzięki temu powinien bez problemu wkomponować się w zabudowę okolicy.

Lokalizacja

Jak mogliście przeczytać powyżej, ceny mieszkań nie należą do najniższych. Trudno się dziwić, bo dyktuje je wiele czynników. Jednym z nich jest lokalizacja, która ma zazwyczaj największy wpływ na to, ile ostatecznie trzeba wyjąć z portfela na nowe mieszkanie. W tym przypadku jednak cena wydaje się być adekwatna do miejsca, w którym powstanie Atal City Square. Ulica Pułaskiego to jedna z głównych ulic Przedmieścia Oławskiego, dzięki czemu jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. W okolicy znajduje się kilka możliwości podróżowania komunikacją miejską. Do wyboru jest kilka przystanków umożliwiających przedostanie się w różne kierunki za pomocą linii tramwajowych i autobusowych. Dużym plusem jest również bardzo mała odległość od Dworca Głównego we Wrocławiu – docenią to z pewnością osoby często podróżujące do miejsc pracy lub np. do rodzinnej miejscowości.

Z uwagi na lokalizację w centrum miasta, wokół znajduje się cała masa sklepów i punktów usługowych. Od małych, osiedlowych - po mieszczącą się nieopodal dużą Galerię Dominikańską. Lwia część mieszkańców z pewnością doceni również bliskość wrocławskiego Rynku. Mieszkańcy docenią tę niedużą odległość szczególnie podczas takich wydarzeń jak Jarmark Bożonarodzeniowy (o którym przeczytacie na blogu naszego Vanilla Hostel&Apartments) czy Jarmak Świętojański (o którym przeczytacie więcej tutaj), kiedy to szczególnie docenia się bliskość swojego miejsca zamieszkania i brak konieczności szukania miejsca parkingowego.

Na jakim etapie jest Atal City Square?

Pod koniec czerwca inwestor zakończył prace przygotowawcze, w skład których wchodziły roboty rozbiórkowe. Na zaawansowanym poziomie były także roboty ziemne, a także prace związane z konstrukcją i izolacją budynku.Dwa miesiące później ekipa budowlana zakończyła roboty ziemne oraz rozpoczęła obsypki ścian fundamentowych. Jeden z budynków jest w stanie surowym/przejściowym, natomiast drugi w tzw. stanie „zero”. Stan surowy obydwu obiektów ma być gotowy w połowie przyszłego roku, natomiast całość według założeń planów ma zostać skończona w 2022 roku.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności