Strona główna » Osiedle Scandi – osiedle domków przy Parku Brochowskim

Osiedle Scandi – osiedle domków przy Parku Brochowskim

31 sierpnia 2020
W stolicy Dolnego Śląska realizowana jest aktualnie masa inwestycji. Jedną część stanowią biurowce stworzone do komfortowej pracy w dużych korporacjach, a drugą duże kompleksy mieszkaniowe w postaci nowoczesnych bloków. Co jednak z tymi osobami, które chciałyby zamieszkać w domku? Postawienie własnych czterech kątów wiąże się z nieporównywalnie większymi problemami, które stoją na drodze rodzinom chcącym cieszyć się własną przestrzenią. Naprzeciw takim klientom wychodzi grupa Scandi-Home, która buduje nowe osiedle domków jednorodzinnych - Osiedle Scandi.

Zarówno mieszkanie w bloku jak i domu ma swoje plusy i minusy. Do życia w pierwszym miejscu skłania przede wszystkim dostępność lokali. Tych na rynku nieruchomości jest nieporównywalnie więcej niż domków wolnostojących. W ofertach można dosłownie przebierać i wybrać miejsce odpowiednie zarówno pod względem lokalizacji, jak i metrażu oraz innych udogodnień. Drugim aspektem jest cena, która również przemawia na korzyść lokum w jednym z nowych wrocławskich blokowisk. Dużą – i zazwyczaj największą – przeszkodą jest bowiem działka, którą należy posiadać, aby rozpocząć budowę domu. Aktualnie niezwykle ciężko jest znaleźć odpowiedni teren na budowę w przystępnej cenie i w dogodnej lokalizacji. Tendencja jest niezmienna od wielu lat – im bliżej dużego miasta, tym cena rzecz jasna będzie proporcjonalnie wyższa.

 

Na korzyść mieszkania w domku jednorodzinnym przemawia oczywiście wiele aspektów. Wśród najpopularniejszych jest przestrzeń, której brakuje w ciasnych mieszkaniach. Wiele poszukujących par marzy o własnym zagospodarowanym terenie przed domem. I choć standardem stało się wprowadzanie do ofert parterowych mieszkań z kawałkiem ogródka, trzeba przyznać sobie szczerze, że jest to zaledwie namiastka prawdziwego, dużego ogrodu spotykanego przy domkach jednorodzinnych. Innym ogromnym plusem jest przysłowiowa „cisza i spokój”. W odróżnieniu od głośnych osiedli budowanych blisko miejskich arterii, domki stawiane są z reguły w podmiejskich miejscowościach, które są nieporównywalnie spokojniejsze i mniej zaludnione.

 

Bez względu na indywidualne preferencje i odwieczny spór między mieszkańcami bloków i domków w kwestii argumentów, gdzie mieszka się lepiej – jedno jest pewne. Wprowadzenie się do jednorodzinnego domu jest aktualnie znacznie trudniejsze niż do jednego z mieszkań rynku pierwotnego. Z pomocą przychodzą inwestycje polegające na wybudowaniu całego osiedla złożonego z domków jednorodzinnych. Jedną z nich jest Osiedle Scandi.

Osiedle Scandi - kto buduje?

Z inicjatywą nowego osiedla domków jednorodzinnych wychodzi Scandi-Home - deweloper, który swoje działania koncentruje na lokalnej ziemi. Swój pierwszy projekt zrealizował bowiem w podwrocławskim Smolcu budując nieduży kompleks 29 mieszkań oraz Domy Scandi. W 2018 roku inwestor rozpoczął pracę również nad domkami jednorodzinnymi w ramach Villi Scandi. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to deweloper specjalizujący się tworzeniu czterech kątów dla rodzin, które zawsze chciały zamieszkać w domku. Nie inaczej jest w przypadku nowej inwestycji, która powstaje w okolicy Parku Brochowskiego.

Jak twierdzi deweloper to „jedyny taki projekt we Wrocławiu”. Zakłada on budowę 124 domów o metrażu około 150 metrów kwadratowych. Każdy z nich będzie dysponował dużym ogrodem i własną działką. To, co odróżnia tę inwestycję od innych tego typu jest lokalizacja. Deweloper wybuduje wszystkie obiekty na granicy wrocławskich osiedli – Brochowie i Jagodnie. Grupą docelową nowo wybudowanych domów są rodziny, które chciały zamieszkać w domku bez konieczności wyprowadzania się poza miasto.

Co na działce? - Osiedle Scandi

Na każdej działce stanie trzykondygnacyjny dom, który będzie naszpikowany energooszczędnymi i ekologicznymi rozwiązaniami. To, na co jednak warto zwrócić uwagę to fakt, iż każdy z domów położony jest na osobnej działce o różnych powierzchniach. W ofercie znajdują się opcje z terenem od 260 do 400 metrów kwadratowych. Deweloper umożliwia wykończenie każdego z domów „pod klucz”. W ofercie znajdują się trzy różne pakiety – Optimum, Comfort oraz Individual. Różnią się one od siebie oczywiście pod względem rodzaju wykorzystywanych materiałów i zakresem oferowanych usług. Nad całym procesem wykończenia czuwa wyznaczony specjalista, który ma dopilnować, aby cały proces przebiegł z pełną satysfakcją dla nowych lokatorów. Cena wykończenia w ramach pakietu Optimum wynosi od 799zł za metr kwadratowych. Za opcję komfort trzeba zapłacić od 1130 zł za metr kwadratowy.

Warto zaznaczyć, że po podpisaniu umowy deweloperskiej, nowi właściciele mogą dokonać tak zwanych zmian lokatorskich. Dzięki nim można dobudować lub usunąć ścianki działowe, utworzyć dodatkowe podejścia sanitarne lub zmienić ich lokalizację a także zmienić lub dodać punkty elektryczne. Patrząc na wizualizacje i zdjęcia z dziennika budowy od razu rzuca się w oczy skandynawski styl wykończenia budynków. Nic dziwnego, w końcu ta część Europy to główna inspiracja dla dewelopera, o czym można się już domyślić po nazwie Scandi-Home.

Lokalizacja - Osiedle Scandi

Ogromnym atutem całego projektu jest lokalizacja. Z pewnością inwestycja tego typu nie zrobiłaby wielkiej furory, gdyby była realizowana daleko za granicami Wrocławia. Tu jest jednak inaczej. Deweloperowi udało się pozyskać ogromny teren już 5 kilometrów od centrum miasta. Dzięki temu odchodzi największa obawa i największy minus zamieszkania w domku, czyli czas potrzebny na dojazd do miejsca pracy. Jeżeli nie będziecie pracować po drugiej stronie centrum – przykładowo na Psim Polu czy Muchoborze – dojazd powinien przebiegać dość sprawnie. Dodatkowo, w tej okolicy w niedługim czasie mają zostać przeprowadzone prace modernizacyjne związane z usprawnieniem komunikacji miejskiej. Dzięki przebudowie ulicy Buforowej, dojazd do najważniejszych miejsc ma zostać skrócony do kilkunastu minut.

Z uwagi na to, że do tego typu obiektów wprowadzają się rodziny z dziećmi, bardzo ważnym aspektem jest mała odległość od placówek edukacyjnych. Rodzice jednak nie mają się o co martwić – w sąsiedztwie Osiedla Scandi znajdują się trzy przedszkola i cztery żłobki. Co więcej, kolejny powstanie przy samej ulicy Sygnałowej. Natomiast jakby mało było nowym mieszkańcom przestrzeni i spokoju, w pobliżu znajduje się Park Brochowski, który umożliwi poranne spacery czy wycieczki rowerowe domowników. Zainteresowanie domami jest bardzo duże. Aktualnie, w tym etapie sprzedaży dostępne są jeszcze tylko trzy działki z czterema kątami dla przyszłych lokatorów.

O innej inwestycji tego typu przeczytasz w tym wpisie na naszym blogu. 
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności