Strona główna » Penthouse Ołtaszyn – ekologia na bogato

Penthouse Ołtaszyn – ekologia na bogato

28 lutego 2020
W poprzednim wpisie przedstawiliśmy Wam ogromną inwestycję, dzięki której powstanie niespełna 800 mieszkań. Kilkuetapowy projekt wielkiego osiedla na Różance robi wrażenie z pewnością nie tylko na przyszłych nabywcach, ale także i na deweloperach. Dziś przeniesiemy się natomiast na drugi koniec miasta, gdzie realizowana jest inwestycja o zupełnie odwrotnych założeniach. Penthouse Ołtaszyn to kameralne osiedle, na którym powstanie dziewięć dwukondygnacyjnych domów.
Idea całego projektu realizowana jest w oparciu o rozwiązania ekologiczne. Penthouse Ołtaszyn ma być bowiem osiedlem domów energooszczędnych. Budowa ruszyła na ulicy Pigwowej w 2019 roku i aktualnie projekt jest w fazie II etapu. W ramach pierwszej części realizacji powstało również dziewięć domów o ekologicznej charakterystyce. Co więc powstaje na Ołtaszynie? 

Po pierwsze ekologia

Warto zacząć od tego, że będzie to ekologia przez duże E. Dziewięć dwukondygnacyjnych domów ma bowiem spełniać normy, które zaczną obowiązywać od 2021 roku. Budynki będą energooszczędne za sprawą 20-centymetrowego styropianu i trzyszybowych okien siedmiokomorowych zamontowanych w specjalistycznej technologii. Dodatkowa izolacja termiczna będzie możliwa także za sprawą zastosowania unikatowych rolet okiennych.

Co ciekawe, w domach deweloper zamontuje centralny odkurzacz oraz zainstaluje niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe. Jest ono szczególnie istotne w przypadku alergików, ponieważ nie występuje ruch powietrza, który wywoływany jest przez standardowe grzejniki rozgrzane do niemal 60 stopni Celsjusza.

Dodatkowo, wszystkie pomieszczenia (łącznie z garażem) będzie zasilane z pompy ciepła powietrze-woda. W sercu każdego domu, czyli w salonach zostanie zagospodarowane miejsce na montaż nowoczesnego kominka. Jego zastosowanie dodatkowo wpłynie pozytywnie na energooszczędność. Przez jego lokalizację (środek dolnej kondygnacji) będzie równomiernie rozprowadzał ciepło po całym domu.

 

Charakterystyka domów w Penthouse Ołtaszyn

Osoby, które zdecydują się na jeden z innowacyjnych i ekologicznych domów nie będą z pewnością narzekać na brak przestrzeni. Każdy z nich będzie bowiem dysponował aż 145 metrami kwadratowymi. Na dole znajdzie się salon z jadalnią a także przestronna kuchnia oraz łazienka.

Dodatkowo, przyszli właściciele będą mieli do dyspozycji garaż, który oprócz miejsca na cztery kółka, będzie miał dodatkową przestrzeń na pomieszczenie gospodarcze.

Na piętrze znajdą się natomiast wszystkie pozostałe pomieszczenia. Projektanci budynków znaleźli miejsce aż dla czterech sypialni, z czego do jednej z nich przynależeć będzie garderoba. W części „odpoczynkowej” domu nie mogło również zabraknąć coraz częściej nazywanych pomieszczeń „salonem kąpielowym”.

Czym byłby ekologiczny dom bez możliwości obcowania ze świeżym powietrzem. Na piętrze znajdują się rzecz jasna także dwa balkony – jeden o wielkości 5,5 metra kwadratowego oraz 4,5-metrowy. Dzięki temu, że projektanci postawili na dość nowoczesne rozwiązanie i dach domu jest płaski – funkcjonalność pomieszczeń oraz możliwości ewentualnej aranżacji są znacznie większe. Każdą ze ścian wewnętrznych można zatem zburzyć lub przebudować.

 

Na bogato

Jak możecie się domyślić, deweloper nie szczędził także na wykończeniu domu. Przy wykańczaniu elewacji, wykonawca użyje szlachetnych materiałów w postaci świerku skandynawskiego. Parapety we wnętrzach też nie będą standardowe – projektanci postawili bowiem na te wykonane z białego marmuru. Dodając do tego klinkier połączony z surowym stylem betonowej faktury powstał nietypowy, lecz spójny i nowoczesny projekt. Trzeba przyznać, że na wizualizacjach wygląda to wyśmienicie. Nie da się ukryć, że inwestycja należy do tych prestiżowych.

I taka też jest cena. Budynki z I etapu kosztują ponad przysłowiową bańkę. Za te z wewnętrznego segmentu trzeba zapłacić 1 milion 115 tysięcy złotych, a za te położone skrajnie 1 milion 230 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku nieruchomości i ceny niektórych mieszkań – cena wydaje się być jak najbardziej zrozumiała. Jak popatrzymy na cenę za metr kwadratowy – nieco ponad 8 tysięcy – kwota nie wydaje się wygórowana. Zwłaszcza biorą pod uwagę, że dom zlokalizowany jest na 250-metrowej działce, która także jest zagospodarowana.

 

Śniadanie po królewsku

Bo jak inaczej nazwać możliwość zjedzenia posiłku na tarasie, który znajduje się na dachu domu? Taką opcję dodatkową umożliwia bowiem deweloper przyszłym właścicielom nowego M. Na 55-metrową przestrzeń można dostać się… za pomocą elektrycznie sterowanego okna dachowego. Trzeba przyznać, że jest to świetne rozwiązanie – praktyczne a zarazem niesłychanie oryginalne.

 

Lokalizacja

 

W tym aspekcie również nie mogło być inaczej. Lokalizacja jest równie przemyślana jak wszystkie rozwiązania znajdujące się w ramach domów należących do Penthouse Ołtaszyn.

Szeregowce znajdują się na bardzo dobrze rozwiniętym osiedlu, tuż przy ulicy Zwycięskiej, która umożliwia sprawną komunikację we wszystkich stronach. Tuż przy budynkach znajduje się przystanek autobusowy „Strachowskiego” obsługujący dwie linie. Po drugiej stronie mieszkańcy znajdą mnóstwo punktów usługowych i restaruacji z kuchniami z całego świata. Dodatkowo, po sąsiedzku znajduje się boisko piłkarskie Ołtaszyn. Kto wie, może w budynkach Penthouse Ołtaszyn dorośnie przyszły reprezentant Polski?

Więcej informacji znajdziecie na www.solidestate.pl.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności