Jakiś czas temu pisaliśmy o powstających obiektach w dzielnicy Fabryczna. Trudno się dziwić, że kolejny artykuł również traktuje o inwestycji z tego rejonu Wrocławia, ponieważ nazwa dzielnicy nie jest przypadkowa. To właśnie tutaj realizuje się najwięcej inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. Kolejnym biurowcem, który weźmiemy dziś pod lupę jest wznoszący się budynek Carbon Tower.

Deweloper debiutuje we Wrocławiu

Warto zacząć od tego, że teren, na którym obecnie trwają prace należał wcześniej do wrocławskiego dewelopera Vantage Development. W planach było postawienie w tym miejscu biurowca o nazwie Gamma Office. Firma postanowiła jednak sprzedać działkę za 10,8 miliona złotych.

Nad przebiegiem prac czuwa aktualnie debiutujący na wrocławskim rynku deweloper Cavatina. Do tej pory firma realizowała projekty jedynie w Krakowie. Do Wrocławia weszła z przytupem, ponieważ prowadzi równolegle budowę innego biurowca, oddalonego o kilkaset metrów – Diamentum Office.

Carbon Tower w liczbach

carbon-tower-wrocław

Budowa ruszyła w kwietniu 2017 roku, po tym jak wyburzono budynki znajdujące się na terenie przyszłego placu budowy. Będzie to biurowiec oferujący najemcom 19 095m2 powierzchni biurowej na 15 kondygnacjach naziemnych. Projekt przewiduje parking podziemny, na którym zaparkuje 377 aut. Przyszłych pracowników na wybrane piętro zawiezie jedna z 6 nowoczesnych wind.

Na początku realizacja projektu Carbon Tower miała zakończyć się w czerwcu 2018 roku, jednak jak widać na załączonych zdjęciach – trwają jeszcze prace na zewnątrz budynku i mało prawdopodobne jest, by pierwsi najemcy wprowadzili się jeszcze w tym roku.Warto zaznaczyć, że biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM –  czyli ocenę budynku pod względem jego ekologiczności.

Ludzie narzekają

carbon-tower-wrocławWiele osób pewnie jest zadowolonych z faktu, iż dzielnica rozrasta się o kolejne miejsca pracy. Jednak ludzie, którzy codziennie dojeżdżają do swoich mieszkań lub domów z innych części miasta na dzielnicę Fabryczną narzekają. Głównie na to, że mimo rozwoju wysokich biurowców, nie widać żadnych zmian w związku ze stanem dróg i komunikacji w okolicy tych budynków. Jednopasmowe, zakorkowane ulice, które po oddaniu biurowca będę jeszcze bardziej zapchane przyćmiły ciekawą architekturę wśród opinii mieszkańców.
- Biurowiec na biurowcu a drogi dojazdowe jak do jakieś wiochy! Cała okolica stoi w korkach bo wąskie jednopasmówki kompletnie nie spełniają swoje roli!!! A ty ani widu ani słychu jakiejś poprawie infrastruktury drogowej!!! – czytamy pod jednym z artykułów o Carbon Tower.
Czy miasto znajdzie jakieś rozwiązanie na rozładowanie natężonego ruchu w tym regionie? Czas pokaże.
Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności