Jeden z najprężniej działających deweloperów – firma Skanska – w lipcu ubiegłego roku ogłosiła swój kolejny projekt. Siódma inwestycja realizowana we Wrocławiu będzie największą, przy jakiej uczestniczył inwestor. W swoim portfolio ma tak znane budynki, jak Grunwaldzki Center, Dominikański czy opisywany przez nas jakiś czas temu Nowy Targ. Aktualnie na wrocławskich Krzykach powstaje Centrum Południe. Będzie to kompleks pięciu budynków o łącznej powierzchni około 85 tysięcy metrów kwadratowych. W ramach pierwszej fazy powstają dwa budynki o charakterze biurowym. To, co najbardziej wyróżnia Centrum Południe jest dbałość o środowisko.

Kolejny projekt Skanskiej

Budowa Centrum Południe ruszyła w sierpniu 2018 roku na rogu Powstańców Śląskich oraz Szczęśliwej. Budynki powstają w miejscu, w którym wcześniej znajdował się dziki parking. W tej chwili plac zamienił się w prężnie działający plac budowy. Znajduje się na nim kilka żurawi, które biorą udział przy wnoszeniu trzonu dwóch pierwszych budowli. Są one realizowane w ramach pierwszego etapu, który zakłada stworzenie budynków posiadających 15 oraz 6 kondygnacji o łącznej powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych. Pod ziemią znajdzie się oczywiście miejsce dla dwupoziomowego parkingu. Biurowce będą zaprojektowane zgodnie z obowiązującym standardem – będą bardzo funkcjonalne i zarazem przyjazne środowisku.

Zaprzyjaźnieni ze środowiskiem

centrum-południe-wrocław

Projektanci postawili w głównej mierze na to, by powstające budynki były jak najbardziej przyjazne środowisku. Niemal każdy aspekt kompleksu wpisuje się w popularną dzisiaj ideologię łączenia przyjemnego z pożytecznym. Pracownicy otrzymują nowoczesne wnętrza oraz przystępną lokalizację, a tym samym dokładają cegiełkę do ochrony środowiska wybierając miejsce pracy w Centrum Południe.

Projektanci wykonają budynki tak, by wpadało do nich jak najwięcej naturalnego światła słonecznego oraz świeżego powietrza. Wokół kompleksu pojawi się wiele zieleni oraz ławek, które przyciągną zarówno pracowników, jak i przechodniów. Autorzy projektu zadbali o różnorodność posadzonych roślin oraz przestrzeni rekreacyjnej. Co ciekawe, na placu pojawi się nawet fontanna. Strefa relaksu zajmie ¼ całej powierzchni Centrum Południe, w której znajdzie się miejsce dla ogródka letniego, strefy rekreacyjnej, ścieżki rowerowej a także przestrzeni spotkań i inicjatyw społecznych.

Inne udogodnienia

centrum-południe-wrocław

Oprócz wymienionych wyżej udogodnień w strefie zewnętrznej, na pracowników czeka wiele interesujących rozwiązań wewnątrz budynków. Projektanci zadbali o komfort pracy na tyle, że postanowili zredukować hałas do minimum. Stanie się tak dzięki zastosowaniu klimatyzacji opartej na systemie belek chłodzących. Elewacja natomiast zredukuje hałasy, które będą dobiegać z zewnątrz.

Wydaje się, że Centrum Południe będzie najbardziej przyjazny środowisku ze wszystkich opisywanych przez nas biurowców.Twórcy zadbali nawet o dostarczenie większej ilości tlenu. Dzięki wysokiej jakości filtrom cząstek stałych, do wnętrza budynku ma trafić nawet do 30% więcej oczyszczonego powietrza. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż woda w budynkach Centrum Południe będzie sprawdzana pod kątem 30 związków chemicznych. Wszystko po to, żeby pracownicy nie musieli zaopatrywać się w butelkowane, plastikowe wody mineralne. A jak już przy wodzie jesteśmy – biurowce będą także gromadzić wodę deszczową, która będzie wtórnie wykorzystywana do użytku sanitarnego. Kolejny punkt do ekologiczności!

Autorem pierwszego etapu jest warszawska pracownia architektoniczna APA Wojciechowski. Współpracuje przy inwestycjach w całej Polsce. Brała udział również przy projektach w Kijowie, Moskwie a nawet w Sudanie.

Lokalizacja

centrum-południe-wrocław

Choć wydaje się, że pracownicy Centrum Południe będą mieli wszystko pod ręką, w razie potrzeby mogą z łatwością dostać się do wielu przydatnych miejsc na wrocławskiej mapie. Najbliżej znajduje się oddalony o zaledwie 100 metrów Sky Tower, w którym znajduje się opisywany na stronie naszego hostelu punkt widokowy. Tuż obok mieści się również Uniwersytet Ekonomiczny, który może przyciągnąć do pracy w Centrum Południe studentów tej branży. W promieniu 2 kilometrów stoją trzy najpopularniejsze galerie handlowe – Wroclavia, Arkady i Renoma. Osoby z poza Wrocławia może ucieszyć fakt, że niedaleko znajduje się także Dworzec Główny obsługujący wiele połączeń z całej Polski.Aktualnie trwają prace nad trzonem wyższego biurowca i na ten moment wspina się na 12 pięter. Planowe zakończenie budowy wyznaczono na III kwartał 2020 roku.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności