Tuż obok naszego Vanilla Hostel&Apartments trwa realizacja kolejnej inwestycji wrocławskiego dewelopera Archicom. Inwestor odpowiedzialny jest za takie projekty jak Słoneczne Stabłowice czy Róży Wiatrów na wrocławskich Krzykach. Na jakim etapie znajdują się prace przy kompleksie biurowców klasy A - City Forum?

Miejsce, w którym dzisiaj powstaje projekt City Forum służyło przez wiele lat mieszkańcom jako dzikie targowisko. Powstało po wyburzeniu poniemieckich kamienic, a niezagospodarowany teren został wykupiony w 2011 roku. Powierzchnię należącą do miasta wykupił właściciel m.in. zabytkowego domu handlowego Kameleon – Zakład Przemysłu Odzieżowego Otis. Firma planowała wznieść biurowiec, jednak prace stanęły na przygotowaniu wizualizacji. W maju 2016 roku Archicom odkupił działkę za ponad 33 miliony złotych.

Od lipca 2017 roku na placu między ulicami Traugutta, Haukego-Bosaka oraz Pułaskiego trwają prace budowlane zgodnie z projektem City Forum. Zakładają one budowę dwóch obiektów biurowych połączonych ze sobą wspólnym dziedzińcem. Zarówno 7-kondygnacyjny City One, jak i 6-kondygnacyjny City 2 ma dysponować ponad 11 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Pierwszy z nich wygospodaruje 1 820 metrów powierzchni usługowej, natomiast drugi z braci 540 metrów.

Udogodnienia

city-forum-wroclaw

Pracownicy każdego z budynków będą transportowani do konkretnej kondygnacji dzięki jednej z czterech wind, natomiast swoje auta będą mogli zaparkować na jednym z 280 miejsc. Projektanci przewidzieli także miejsce dla stref relaksu z ławeczkami a nawet miejskiego ogrodu, który będzie cieszył się powodzeniem po nadejściu wiosennych dni. W trosce o komfort swoich pracowników, City Forum będzie wyposażone także w restaurację i kawiarnię. Podobnie jak opisywany przez nas jakiś czas temu biurowiec Nowy Targ, City Forum również wspiera rowerzystów zapewniając im specjalnie wydzielone zaplecze.

Lokalizacja 

Biurowce powstające w centrum jako swoje atuty wskazują oczywiście swoją lokalizację, która ma ogromny wpływ na ostateczny wybór najemców. Tak jest i w tym przypadku. Archicom w swoim katalogu zaznacza, że dojazd do pracy z największych osiedli mieszkaniowych Wrocławia wynosić będzie 15 minut. Ponadto, inwestor wyliczył aż 480 połączeń autobusowo-tramwajowych na dobę. Z przystanków naokoło kompleksu autobus lub tramwaj odjeżdża natomiast co 3 minuty. W pobliżu znajduje się wiele miejsc, które posłużą pracownikom jako odpoczynek od nawału pracy – Wybrzeże Dunikowskiego czy Plac Społeczny.

Patrząc z zewnątrz

Na podstawie wizualizacji można stwierdzić, że będzie to standardowy biurowiec nie wyróżniającym się niczym szczególnym z zewnątrz. Jasna elewacja połączona z dużymi przeszkleniami to swego rodzaju standard wśród wrocławskich biurowców. Jedyne na co można zwrócić uwagę to ciekawe połączenie obydwu kompleksów za pomocą przeszklonej części centralnej, przy której będzie widniało logo City Forum. Zdecydowanie ciekawiej prezentują się wizualizacje dotyczące wnętrz oraz placu, na którym powstanie wspomniany wcześniej miejski ogród. Według prognoz, prace mają zakończyć się w tym roku.

Ogłoszeni najemcy

city-forum-wrocław

Pierwszy najemca został ogłoszony już ponad rok temu. Została nim firma NOTUS Finanse, która jest liderem pośrednictwa finansowego rezerwując 550 metrów powierzchni biurowej. W czerwcu ubiegłego roku do listy najemców dołączyła natomiast firma Connect Lunch Bar - sieć cateringowa, dla której znajdzie się 350 metrów w City One. Kilka dni temu można było przeczytać, że całe piętro wynajmować będzie wrocławski producent gier -  Ten Square Games. Firma zajmuje się tworzeniem gier na smartfony i tablety. Ostatnio było o niej dość głośno za sprawą zamieszania związanego z wejściem spółki do indeksu mWIG40. 

Deweloper City Forum

Archicom działa nieprzerwanie od 1986 roku jako deweloper na rynku nieruchomości. Realizuje projekty zarówno mieszkaniowe jak i komercyjne. Co ciekawe, jest to jedyna wrocławska firma, która posiada własne biuro architektoniczne, pion realizacji inwestycji a także dział obsługi klienta. Grupa ma na swoim koncie około 150 zrealizowanych inwestycji. Od 2016 roku Archicom notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Archicom działa także w Gdyni, Poznaniu i Łodzi. Na wrocławskim rynku deweloper odpowiada za takie projekty komercyjne jak West Forum przy Strzegomskiej czy Browary Wrocławskie na Śródmieściu.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności