Strona główna » Legnicka 33 – nowe mieszkania przy Muzeum Współczesnym

Legnicka 33 – nowe mieszkania przy Muzeum Współczesnym

20 września 2019

W połowie kwietnia tego roku spółka Vantage Development S.A. doszła do porozumienia z firmą Erbud S.A. w sprawie wykonania inwestycji Legnicka 33. Nowy adres na rynku nieruchomości to z pewnością gratka dla osób, które chcą być blisko tętniącego życiem centrum. Co oferują nowym właścicielom mieszkania naprzeciwko Muzeum Współczesnego?

Prace przy Legnickiej 33 rozpoczęły się w czerwcu, po tym jak obydwie spółki doszły do porozumienia i zawarły umowę na generalne wykonawstwo inwestycji, która opiewa na kwotę ponad 67 milionów złotych netto. Według umowy firma Erbud odpowiada za wykonanie zarówno budynku wielorodzinnego, jak i garażu podziemnego. Dodatkowo do zadań wykonawcy należy także praca przy układzie komunikacyjnym oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu.

Legnicka 33 w liczbach

nowe-mieszkania-wroclaw

Przyjrzyjmy się zatem co tak naprawdę powstaje naprzeciwko Muzeum Współczesnego. Według planów, w budynku ma znaleźć się miejsce dla 239 mieszkań. Do dyspozycji zostanie oddanych 10 lokali usługowych zlokalizowanych na parterze. Warto zaznaczyć, że budynek będzie należał tych o zabudowie wysokościowej, ponieważ nowe lokale będą rozmieszczone na 10 kondygnacjach nadziemnych.

Aktualnie dostępne mieszkania w ofercie dewelopera:

8 mieszkań dwupokojowych o metrażu 40m2 + balkony

45 mieszkań dwupokojowych o metrażu 40m2 + loggia


14 mieszkań trzypokojowych o metrażu 54m2 – 65m2 + loggia

21 mieszkań trzypokojowych o metrażu 54 – 65m2 + balkony + loggia


1 mieszkanie czteropokojowe o metrażu 83m2 + taras + loggia

3 mieszkania czteropokojowe o metrażu 83m2 + loggia

6 mieszkań czteropokojowych o metrażu 83m2 + balkon + loggia

Jak głęboko trzeba sięgnąć do portfela?

legnicka-33-wrocławOferta Legnicka 33 kusi z pewnością swoją lokalizacją,  jednak zawsze po drugiej stronie medalu kryje się wysoka cena oferowanych mieszkań. Jak jest w tym przypadku? Sprawdziłem dla was trzy różne oferty:
  • Mieszkanie 2-pokojowe z 41,4m2 powierzchni bez balkonu to koszt 390 434PLN, co daje w przeliczeniu 9430PLN/m2
  • Lokal 3-pokojowy o 63m2 z balkonem 3,74m2 kosztuje u dewelopera 551 647PLN, czyli około 8811PLN/m2
  • Za 4-pokojowe mieszkanie o powierzchni 83,25m2 z balkonem 4,44m2 należy zapłacić 731 672PLN co w przeliczeniu daje  8789PLN/m2

Mają rozmach…

wizualizacja-legnicka-33-wrocław

Patrząc na wizualizacje, które udostępnił deweloper można odnieść wrażenie, że najbardziej trafnym słowem, który opisuje tę inwestycję to słowo rozmach. I nie tylko na papierze tak to właśnie wygląda. Wizualizacja przedstawia bowiem masywny budynek na samym rogu Legnickiej i Poznańskiej. Wrażenie to potęguje fakt, iż do tej pory przez wiele lat w tym miejscu stał pusty plac i tak naprawdę można było tylko odliczać dni, w których w końcu teren zostanie odkupiony i zagospodarowany przez inwestora.Na pochwałę zasługuje projekt budynku, który przyciąga uwagę nie tylko ze względu na to, iż dookoła stoją same szare bloki z wielkiej płyty. Elewacja jest różnorodna, jednak wszystko wydaje się być spójne. Jej kolorystyka oraz zastosowane materiały świadczą zapewne o wyborze rodzaju pomieszczenia – te z balkonami i loggiami są przeszkolone, a elewacja mieszkań na ostatnim piętrze jest koloru czarnego/ciemnego brązu.

Dobra lokalizacja = duże zainteresowanie

To as w rękawie dewelopera biorąc pod lupę Legnicką 33. Aktualnie coraz ciężej jest znaleźć tak szeroki wybór mieszkań blisko centrum – inwestycje rozwijają w tej chwili zazwyczaj obrzeża miasta, gdzie ceny są znacznie bardziej przystępne. Na zainteresowanie jednak właściciel Legnickiej 33 nie będzie narzekał. Choć budowa rozpoczęła się kilka miesięcy temu, 12 mieszkań już zostało sprzedanych – póki co nowi lokatorzy wybierali mieszkania dwu- i trzypokojowe.

Deweloper promuje projekt Legnicka 33 jako miejsce, dzięki któremu nowi lokatorzy codziennie zaoszczędzą sporo cennego czasu. I trudno się z tym nie zgodzić. Budynek stanie bowiem między najważniejszymi rejonami miasta, na bardzo dobrze skomunikowanej ulicy w każdym istotnym kierunku.

Centrum w zasięgu nóg

ostrów-tumski-wrocław

Niespełna 2 kilometry dzielić będzie budynek Legnicka 33 od Magnolia Park oraz okolicznych biurowców i banków. To oznacza, że w najbliższej okolicy może pracować nawet kilka tysięcy osób. Na wprost od budynku znajduje się ulica Strzegomska, dzięki której mieszkańcy dotrą do Fabrycznej części miasta, która także bogata jest we wszelkiego rodzaju biurowce i miejsca pracy. Jednym z nich jest opisywany jakiś czas temu Carbon Tower, który lada dzień ugości w swoich progach nowych pracowników. Rzut beretem do swoich miejsc pracy będą miały także osoby pracujące przy ulicy Grabiszyńskiej, dokąd podróż w godzinach szczytu nie powinna zająć więcej niż 15-20 minut.

To samo tyczy się osób, które zostały zatrudnione w firmie znajdującej się na wrocławskim Rynku. Ale.. nie samą pracą człowiek przecież żyje. W tętniącym centrum miasta można znaleźć przecież nie tylko biura i oddziały banków, ale przede wszystkim mnóstwo lokali oraz miejsc kulturalnych. A to właśnie w nich najlepiej odreagować po męczącym tygodniu. Pod tym względem trzeba przyznać, że mieszkańcy Legnickiej 33 nie będą mieli na co narzekać. Spacer pod sam Ratusz nie powinien zająć więcej niż 25 minut, a dojazd komunikacją miejską nie powinien stanowić żadnego problemu. Spod Muzeum Współczesnego odjeżdża 7 linii tramwajowych oraz 4 autobusy, a dołączając do tego stacje rowerową można mieć spokojną głowę o poruszanie się spod budynku Legnicka 33.

Dookoła dużo się dzieje

legnicka-33-wroclaw

Do codziennego funkcjonowania mieszkańców nie będzie jednak konieczne przemieszczanie się do centrum. Wszystkie bieżące sprawy właściciele nowego M będą mogli załatwić w swojej okolicy. W najbliższym sąsiedztwie powstającego budynku znajduje się Sąd Rejonowy Wrocław-Fabryczna, apteki, piekarnia Hert, sklepy spożywcze, poczta, Miejska Biblioteka Publiczna, salon fryzjerski, stacja benzynowa, oddziały banków i wiele innych. Myślę, że mieszkańcy mimo wszystko najczęściej będą wybierać w takich kwestiach Magnolię, do której pieszo można się dostać w około kwadrans.

Dużym plusem jest także lokalizacja najbliższych placówek edukacyjnych.  Rodzice swoich pociech nie będą musieli zbyt daleko oddalać się od swojego M. Przedszkole "Szczepinek" oddalone jest zaledwie o 400 metrów, dokąd można przejść w 5 minut. Natomiast do szkoły podstawowej nr 46 im. Polskich Olimpijczyków jest niespełna 10 minut pieszo.

Słowem podsumowania

erbud-wrocław-legnicka-33

Legnicka 33 to z pewnością oferta dla rodzin lub dla pary, która żyje dynamicznie. W centrum wydarzeń zarówno zawodowych, jak i kulturalnych. Lokalizacja to dziś bardzo często najważniejszy argument przemawiający za wyborem oferty danego dewelopera. Ten atut z pewnością jest po stronie Vantage Development, które nie zawyżyło swoich cen i wydaje się utrzymało zdrowy balans między atrakcyjną ceną i oferowanymi możłiwościami.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności