Strona główna » Między Parkami – inwestycja dla miłośników terenów zielonych

Między Parkami – inwestycja dla miłośników terenów zielonych

31 marca 2020
Stolica Dolnego Śląska to jedno z największych miast w kraju. Dzięki temu oferuje mnóstwo udogodnień na każdym kroku. Bardzo dobrze rozwinięta komunikacja, masa nowoczesnych biurowców, które oferują ogromną liczbę miejsc pracy czy wiele ciekawych miejsc pozwalających na odstresowanie po niej. I choć wiele projektów mieszkaniowych powstaje jak najbliżej centrum – niektórzy właściciele przyszłego M. szukają mieszkania, które pozwoli im nieco uciec od miejskiego zgiełku. Z pewnością umożliwi to inwestycja Między parkami.
 

Zróżnicowany rynek - miejsce dla projektu Między Parkami

 

Z uwagi na prężnie rozwijający się rynek pracy, we Wrocławiu przeważa trend do miejskiego trybu życia. Ogromna ilość siedzib dużych firm oraz szkół wyższych przyciąga do stolicy Dolnego Śląska osoby młode, które znajdują się w sile wieku - zarówno fizycznego, jak i u szczytu aktywności zawodowej. Nic więc dziwnego, że najchętniej wybieranymi mieszkaniami są te zlokalizowane jak najbliżej wysokich biurowców, które pozwolą być blisko tętniącego życiem centrum.

Z uwagi jednak na stale rosnącą popularność życia ekologicznego i coraz chętniej prowadzonego zdrowego trybu życia, potencjalni właściciele nowych mieszkań coraz częściej zwracają uwagę na osiedla oddalone od zanieczyszczonego spalinami i głośnego miasta. W dobie sprawnie działającej komunikacji miejskiej, posiadania przynajmniej jednego auta w rodzinie, a przede wszystkim ulepszanej i poszerzanej oferty wypożyczania pojazdów miejskich – przemieszczanie się po Wrocławiu jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Między Parkami - siła w lokalizacji

Jak się więc okazuje, wzrasta zapotrzebowanie również na mieszkania oddalone od centrum. Z jednej strony jest to konieczne rozwiązanie ze strony deweloperów z uwagi na ograniczone tereny pod inwestycję bliżej zatłoczonych osiedli. Z drugiej jest to odpowiedź na upodobania klientów, którzy upatrują w mieszkaniach bliżej terenów zielonych niewątpliwego atutu. Naprzeciw preferencjom przyszłych właścicieli nowego „M” wychodzi firma Develia pracując nad projektem „Między parkami”.

 

Znana wcześniej pod nazwą LC Corp. spółka zbudowała w kilku miastach – w tym we Wrocławiu rzecz jasna – wiele dobrze znanych wszystkim budynków. Deweloper odpowiada między innymi za takie budowle jak Sky Tower oraz Arkady Wrocławskie. W ostatnim artykule przybliżyliśmy Wam projekt Nowa Racławicka, która także znajduje się w katalogu byłego LC corp. Co oferuje zatem nowe osiedle „Między parkami”?

 

Między Parkami - nazwa nie bez powodu

 

Osiedle Między Parkami powstaje przy ulicy Dożynkowej na wrocławskiej Klecinie. Kompleks zlokalizowany jest tuż przy przepływającej niedaleko rzeki Ślęzy oraz nieco dalej dwóch tytułowych, wrocławskich parków. Osiedle znajduje się około półtora kilometra od Parku Grabiszyńskiego, do którego można dojść w około 15 – 20 minut spacerem. O jego zaletach możecie przeczytać w artykule na blogu naszego Vanilla Hostel & Apartments.

 

Po „drugiej stronie” mieści się natomiast Park Kleciński, który dzieli Między Parkami podobną odległość. Na terenie 9 hektarów z pewnością znajdzie się miejsce na wiele aktywności. Mieszkańcy będą mogli z powodzeniem udać się tam na wycieczki rowerowe czy poranny trening.

 

Gdyby tego było mało, nieco dalej znajduje się również trzeci ogród miejski – Park Południowy. Ogród ten zlokalizowany jest 3 kilometry od bloków Między Parkami. Oznacza to, że spacer do jednego z najpopularniejszych parków zajmie mieszkańcom około 30 minut. Dla aktywnych to z pewnością żadna przeszkoda, by odmienić sobie miejsce na spacer z psem czy rowerową przejażdżkę po innym terenie niż zazwyczaj.

 

Dodatkowo, w listopadzie ubiegłego roku wybrano firmę, która wykona prace w ramach projektu Park Krzycki. Wykonawca będzie miał do dyspozycji teren wzdłuż rzeki Ślęzy od skrzyżowania ulic Krzyckiej oraz Przyjaźni. Projekt parku zakłada posadzenie 400 drzew a także zbudowanie wodnych kaskad czy ogródków skalnych. Ma działać także innowacyjne rozwiązanie proekologiczne – między innymi system ponownego wykorzystania tak zwanej deszczówki.

 

W listopadzie 2018 roku władze otworzyły natomiast również Park Mamuta – inwestycję zrealizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja dla dziecięcych zabaw. 8-metrowy mamut ma wewnątrz konstrukcji siatki do wspinaczki a także ślizgawkę imitującą jego kły. Z pewnością będzie to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych mieszkańców osiedla Między Parkami. Trzeba przyznać, że zdecydowanie nazwa jest nieprzypadkowa i idealnie pasuje do charakterystyki okolicy.

 

Co oferuje osiedle Między Parkami?

 

Budynki należące do osiedla Między Parkami należą do tych o niskiej zabudowie. W sprzedaży znajdują się bowiem mieszkania w blokach 3 oraz 4 poziomowych. Są to lokale o zróżnicowanym metrażu i liczbie pomieszczeń. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o wielkości od 27 do ponad 125 metrów kwadratowych w różnych konfiguracjach. Dostępne są:- kawalerki- mieszkania 2- pokojowe- mieszkania piętrowe z tarasami na dachu- lokale 3 – pokojowe- mieszkanie 4-pokojoweNiektóre z mieszkań posiadają widok na rzekę Ślęzę, co zdecydowanie uatrakcyjni walory wizualne okolicy.W sierpniu ubiegłego roku deweloper uruchomił przedsprzedaż II etapu osiedla, a na początku tego roku ruszyły prace w ramach drugiej części realizacji projektu.

 

Między parkami – nowe mieszkania Wrocław - ceny

 

Ceny mieszkań oscylują w granicach 7600zł za metr kwadratowy. Przykładowo, za mieszkanie 3 – pokojowe o metrażu 65 metrów z 3-metrowym balkonem na 1 piętrze trzeba zapłacić około 500 tysięcy złotych.Najmniejszym lokalem jest 30-metrowa kawalerka znajdująca się na parterze. Jej cena wynosi około 323 tysięcy złotych. Największym mieszkaniem w ofercie jest natomiast 4-pokojowe mieszkanie na parterze o metrażu 107,5 metrów kwadratowych. Decydując się na wybór tego lokalu, przyszłych właścicieli będzie to kosztowało ponad 838 tysięcy złotych.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności