Strona główna » Osada Złotnicka przy Kosmonautów – nowe osiedle na obrzeżach miasta

Osada Złotnicka przy Kosmonautów – nowe osiedle na obrzeżach miasta

28 listopada 2019
Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w kraju. Co chwilę w centrum stolicy Dolnego Śląska budują się nowe biurowce, które zapewniają kilkaset miejsc pracy. Z tego powodu do Wrocławia przyjeżdża do pracy coraz więcej osób z okolic i osiedla się w tym niezwykle klimatycznym miejscu. Miejscu, w którym zaczyna robić się ciasno pod względem przestrzeni na nowe inwestycje mieszkaniowe. Dlatego normą stały się już duże place budowy na obrzeżach miasta i rozbudowa nowych osiedli. Jednym z nich będzie Osada Złotnicka przy ulicy Kosmonautów, której przyjrzymy się w poniższym tekście.

Nowe osiedle powstaje między trzema ulicami – Kościańską, Złotnicką i drogą, która łączy Leśnicę z Wrocławiem, czyli ulicą Kosmonautów. Osiedle jest jednak nieco oddalone od bardzo ruchliwej drogi, co choć trochę uwolni nowych mieszkańców od dobiegającego hałasu przejeżdżających nieopodal samochodów. Inwestycja rozpoczęła się już we wrześniu 2015 roku i była realizowana etapami. Spośród dziewięciu budynków, które w sumie wchodzą w skład Osady Złotnickiej, deweloper pracuje nad ostatnimi dwoma obiektami.

Każdy z budynków to pięciokondygnacyjny blok mieszkalny zaprojektowany przez firmę Jakon z Tarnowa Podgórnego. Warto zaznaczyć, że jest to premierowa inwestycja inwestora na wrocławskiej ziemi. Nowi mieszkańcy nie muszą się natomiast obawiać – nie jest to firma, która buduje swoje pierwsze obiekty. Jakon zrealizował już pięć projektów w Poznaniu, dwa w Tarnowie Podgórnym i jeden w Bydgoszczy.

Mieszkania w Osadzie Złotnickiej to lokale mieszkalne w zróżnicowanej konfiguracji pod względem układu pomieszczeń oraz różnym metrażu. W ofercie znajdują się zarówno mniejsze kawalerki i mieszkania dwupokojowe, jak i nieco większe – z trzema i czterema pokojami. Metraże lokali wahają się od 34,5m2 do 73m2.

Jak prezentują się ceny?

Najtaniej za metr kwadratowy zapłacą mieszkańcy 3-pokojowego mieszkania o 63,5m2. Jego cena wynosi 405 900 zł, co daje 6 384 zł / m2.Najdroższym rozwiązaniem pod tym względem okaże się wybór 62m2 mieszkania 4-pokojowego, którego cena wynosi aktualnie 470 300zł, przez co cena za metr kwadratowy wynosi 7 589 zł / m2.

Aktualnie w ofercie dewelopera znajduje się całkiem spora liczba lokali mieszkaniowych:

  •  6 kawalerek
  • 15 mieszkań 2-pokojowych
  • 19 mieszkań 3-pokojowych
  • 2 lokale z 4 pokojami

Osada Złotnicka - Co otrzymają w tej cenie właściciele nowego m?

Pięciokondygnacyjne budynki będą dysponowały oczywiście garażem podziemnym, co aktualnie jest absolutnym standardem. Podobnie jak winda, która w dzisiejszych czasach jest raczej minimum niż jakimkolwiek punktem dodanym. Osada Złotnicka podąża za aktualnymi trendami i zaoferuje rozwiązanie z wcześniej opisywanych inwestycji. Mianowicie do dyspozycji mieszkańców najniższego poziomu udostępnione zostaną specjalnie wydzielone ogródki. Choć nie zastąpią one oczywiście ogrodu z prawdziwego zdarzenia, którym cieszyć się będą mieszkańcy swoich domków jednorodzinnych, jest to dobre rozwiązanie dla wielbicieli zwierząt czy osób ceniących własny kawałek ziemi.

Mieszkańcy Osady Złotnickiej nie tylko pod względem bardzo dobrej lokalizacji nie będą czuli się odcięci od reszty świata. Zadba o to także dostęp do Internetu światłowodowego, który zostanie poprowadzony wraz z telewizją kablową.

wrocław-złotnicka-nowe-osiedle

A jeśli już o lokalizacji mowa...

Inwestycja dewelopera realizowana jest w bardzo korzystnym miejscu dla nowych lokatorów. Choć do wrocławskiego Rynku z Osady Złotnickiej jest ponad 13 kilometrów, to nie wydaje się, aby mieszkańcy mieli potrzebę kursowania do ścisłego centrum w innych celach niż rekreacyjne. Wszelkie bieżące sprawy na spokojnie załatwią w okolicy. Pod przysłowiowym nosem właściciele nowego „M” będą mieli kilka sklepów spożywczych (m.in. Lewiatan), siłownię, kościół stację benzynową a nawet coś dla smakoszy piwa – sklep oferujący 303 rodzaje złotego trunku. W pobliżu znajduje się także Szkoła Podstawowa nr 24, która może być dużym atutem podczas wyboru nowego lokum.

Dla osób ceniących sobie aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu z pewnością do Osady Złotnickiej przekona bliskość terenów zielonych. W niedalekim sąsiedztwie od nowego osiedla znajduje się zarówno Park Złotnicki oraz Park w Leśnicy. Obydwa ogrody miejskie będą miały nieocenioną wartość podczas rodzinnych spacerów czy wycieczek rowerowych. Niedaleko znajduje się również Krępicka 1 - pierwsza inwestycja deweloperska Kwatery Dla Firm, o której możecie przeczytać na naszym blogu.

Istotną informacją dla osób dojeżdżających do pracy pociągami będzie także dogodne położenie od stacji kolejowej Wrocław Leśnica. Może być to szczególnie ważne, gdy jedna z osób codziennie musi dojeżdżać do zakorkowanego centrum stolicy Dolnego Śląska.Nowi mieszkańcy nie powinni narzekać też na poruszanie się standardową komunikacją miejską. Tuż przy osiedlu znajduje się przystanek Złotnicka obsługujący trzy linie tramwajowe – 3, 10 oraz 20. Umożliwią one sprawne przedostanie się do centrum miasta – podróż nie powinna zająć więcej niż 35 minut.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności