Strona główna » Osiedle Kajdasza na kwitnącym Jagodnie

Osiedle Kajdasza na kwitnącym Jagodnie

02 października 2020
W ostatnim artykule przyjrzeliśmy się inwestycji, która realizowana jest na Przedmieściu Oławskim w pobliżu Odry. Choć liczba mieszkań, jakie tam powstaną robi wrażenie, jest to niewiele w porównaniu z przedsięwzięciem, które weźmiemy dziś pod lupę. Będzie to także pierwsza opisywana na blogu inwestycja na wrocławskim Jagodnie. Powstaje tam cały kompleks mieszkaniowy Osiedle Kajdasza, który stworzy około pół tysiąca nowych mieszkań.
 

Chyba minęły bezpowrotnie już czasy, gdy deweloper stawia pojedynczy blok lub obiekt mieszkaniowy. Przyglądając się temu, co dzieje się aktualnie we Wrocławiu pod względem nowych inwestycji, nasuwa się jeden wniosek - deweloperzy się nie rozdrabniają i nie przebierają w środkach. Zmienił się też trend w budownictwie – odeszło się już od modelu budowy jednego wieżowca na rzecz kilku niższych, zazwyczaj trzy- lub czteropiętrowych bloków mieszkaniowych. Dzięki takim rozwiązaniom, deweloperzy mają większe pole do popisu i większe pole manewru pod względem projektu. Inwestorzy nie budują przecież już tylko samych obiektów, lecz całą infrastrukturę – place zabaw, alejki, mini-parki. Ograniczeniem wydaje się być teraz jedynie zasobność portfela inwestora oraz kreatywność projektantów.

O ile sporo dzieje się w okolicy centrum Wrocławia i najpopularniejszych osiedli, o tyle równie pokaźną ilość inwestycji można spotkać na obrzeżach miasta. Tam, deweloperzy mogą pozwolić sobie na nieco więcej ze względu na większe pole manewru spowodowane większą dostępnością wolnego terenu pod zabudowę. Taką przestrzeń pod nową inwestycję znalazł Profit Development na wrocławskim Jagodnie, gdzie powstanie Osiedle Kajdasza.

Osiedle Kajdasza – kto buduje?

PROFIT Development działa na wrocławskim rynku nieruchomości już od ponad 17 lat, od 2006 roku działa w Łodzi a od 2014 również w stolicy. Firma zrealizowała już ponad 15 inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. Odpowiada za takie projekty jak Kwadrat na Grabiszyńskiej, Punkt Piękna na Tarnogaju czy Zielone Stabłowice. Aktualnie spółka posiada grunty o łącznej powierzchni ok. 7,5 ha, co w sumie umożliwi stworzenie 1000 mieszkań. Od września ubiegłego roku inwestor realizuje projekt na wrocławskim Jagodnie – Osiedle Kajdasza.

Osiedle Kajdasza – co powstaje na Jagodnie?

Deweloper dysponuje terenem niemal 2 hektarów, na którym powstanie osiedle zapewniające około 500 mieszkań. Inwestycja zostanie zrealizowana w trzech etapach i obejmie także 15 lokali usługowych oraz – co jest już absolutnym standardem na rynku nieruchomości – place zabaw dla dzieci.

Pierwszy etap zakłada realizację ponad 230 mieszkań. Projektanci postanowili każde z nich wyposażyć w balkon lub taras – nikt z nowych lokatorów nie będzie w tym aspekcie poszkodowany. Ci, którzy wybiorą mieszkanie na parterze lub pierwszym poziomie mogą liczyć na namiastkę domu jednorodzinnego. Mieszkania usytuowane najniżej będą dysponować bowiem ogrodami, których powierzchnia będzie wynosić do 94 metrów kwadratowych. Porównując tę przestrzeń do innych tego typu inwestycji, jest to dość sporo. Nowi właściciele będą mieli pole do popisu w zagospodarowaniu swojego ogródka.

Osiedle Kajdasza – ile trzeba zapłacić za nowy kąt?

Aktualnie w sprzedaży dewelopera znajduje się około 115 mieszkań. Najtańszym w zestawieniu jest 28-metrowa kawalerka usytuowana na 4 piętrze za 243 tysięcy złotych. Najwięcej natomiast trzeba zapłacić za 4-pokojowe mieszkanie o powierzchni 70 metrów kwadratowych. By móc sobie pozwolić na takie mieszkanie, należy zapłacić około 544 tysięcy złotych. W sprzedaży na tym etapie pozostał jeden lokal usługowy/gastronomiczny o powierzchni 180 metrów kwadratowych. Przyszły właściciel będzie musiał wyłożyć niemal półtora miliona złotych.

Standard – za co zapłacą przyszli mieszkańcy Osiedle Kajdasza?

Deweloper oferuje swoim przyszłym mieszkańcom nowoczesne i wysokiej jakości rozwiązania. Zaliczają się do nich drzwi wejściowe o najwyższej klasie C, które są odporne na włamania. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na skrawek własnego ogrodu, będą mogli spać spokojnie. Projektanci zastosują bowiem rolety zewnętrzne. Inwestor nie oszczędzi również na wykończeniu balkonów. Ich powierzchnię pokryje przykładowo modrzew syberyjski – rodzaj deski tarasowej, która zostanie położona w cenie. Jak się można domyślać, do osiedla zostanie doprowadzone szybkie i nowoczesne łącze internetowe, czyli światłowód, który również staje się standardem w nowo powstałych obiektach.

Atutem każdego z mieszkań jest możliwość dopasowania układu według własnych potrzeb. Dużą zaletą jest wydzielenie osobnej kuchni – docenią to szczególnie ci, którzy nie potrafią przekonać się do panującego od kilku lat trendu łączenia części dziennej z przestrzenią jadalną. Zmotoryzowani nie powinni narzekać na brak miejsc parkingowych. W dwóch halach garażowych oddanych do użytku lokatorów będzie można zaparkować prawie 300 aut. Dodatkowo, przyszli właściciele nowego M będą mogli skorzystać z dodatkowej przestrzeni w postaci komórki lokatorskiej. Warto zaznaczyć, że są one wliczone w cenę mieszkania. Jest to mało popularny zabieg – zazwyczaj deweloperzy wyceniają osobno komórki lokatorskie, które potrafią kosztować zaskakująco dużo.

 
Lokalizacja – Jagodno kwitnie

Jagodno to mało popularna część Wrocławia, w której decydują się zamieszkać pary lub rodziny z dziećmi. Trudno się dziwić, ponieważ jest to obszar dość sporo oddalony od centrum miasta. Nie można jednak skreślać z tego powodu tej dzielnicy Wrocławia. Jak zapewnia deweloper, Jagodno to jedno z najprężniej rozwijających się części stolicy Dolnego Śląska. Niedawno rozstrzygnął się bowiem konkurs na realizację zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Asfaltowej. To z pewnością duży atut dla rodzin, które planują lub mają już dziecko w wieku szkolnym. To bardzo często jeden z czynników przeważających na korzyść danej opcji mieszkania. Do kolejnych przejawów rozwoju tej części Wrocławia jest zaplanowane stworzenie linii tramwajowej wraz z pętlą na skrzyżowaniu ulic Buforowej i Kajdasza. Deweloper wskazuje także na zrealizowaną przebudowę ulicy Buforowej, co ma znaczny wpływ na poprawę przemieszczania się chociażby Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

Oprócz kompleksu edukacyjnego, po sąsiedzku nowego osiedla zagospodarowane mają zostać tereny zielone. Firma Major Architekci wybuduje bowiem całą infrastrukturę – od dróg, chodników i zieleni po ławki. Powstanie parking dla ponad 100 aut oraz około 200 miejsc do pozostawienia swoich dwóch kółek. W planach jest także budowa kilku boisk, co dodatkowo może wpłynąć na rozwój rekreacji sportowej w okolicy.

Jak się okazuje, w perspektywie kilku lat Jagodno faktycznie może rozkwitnąć i rozwinąć się pod wieloma względami czyniąc to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjne do zamieszkania niż teraz. Wiele z planowanych inwestycji pokryje się w czasie z momentem, kiedy nowi mieszkańcy zaczną wprowadzać się do swoich mieszkań. A według planów nastąpi to w drugiej połowie 2021 roku.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności