Na początku każdego roku wielu pracowników i uczniów zerka w kalendarz wypatrując wolnych długich weekendów. Pozwalają one zaplanować nieco dłuższy wyjazd pozwalający odetchnąć i odciąć się od codziennych obowiązków. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku można znaleźć kilka czerwonych kartek w kalendarzu. Przy odpowiednim zaplanowaniu urlopu umożliwią dłuższy wyjazd. Długi weekend 2022 warto spędzić we Wrocławiu – mieście, na którego zwiedzanie klasyczny weekend to zdecydowanie zbyt krótko. Atrakcji oraz miejsc wartych zobaczenia jest wiele, dlatego warto oprócz odpowiedniej daty, wybrać nocleg blisko centrum Wrocławia.

 

Długi weekend 2022 – Wielkanoc

W tym roku kalendarz ułożył się pod względem długich weekendów dość korzystnie dla pracowników, którzy w sumie będą mogli liczyć na 114 dni wolnych od pracy. Oprócz klasycznych weekendów znaleźć można w nim dni ustawowo wolne z uwagi na różnego rodzaju święta.rynek-wroclawPierwszy najbliższy długi weekend 2022 przypada w kwietniu za sprawą Poniedziałku Wielkanocnego. 18 kwietnia jest dniem ustawowo wolnym, dzięki czemu osoby planujące wyjazd do Wrocławia będą mogły na nieco dłużej zaplanować wizytę w stolicy Dolnego Śląska. Zazwyczaj w okresie Świąt Wielkanocnych w mieście można wybrać się na różnego rodzaju kiermasze i jarmarki wielkanocne, które pozwalają zaopatrzyć się w lokalne przysmaki oraz pamiątki.

 

Majówka 2022 – co robić we Wrocławiu na długi weekend majowy

Korzystniej w 2022 roku układa się weekend majowy. Z uwagi na to, że rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja wypada we wtorek, wykorzystując 1 dzień urlopu mogą cieszyć się pełnymi 4 dniami wolnymi. Taki czas pozwoli na to, aby spokojnie zobaczyć najciekawsze atrakcje we Wrocławiu.hydropolis-atrakcje-wroclawPrzede wszystkim warto rozpocząć zwiedzanie od pozycji obowiązkowych podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska. Mowa szczególnie o największym tego typu obrazie w tej części Europy - Panoramie Racławickiej, najwyższym budynku w Polsce – Sky Tower czy wystawie naukowej o wodzie – Hydropolis. Są to propozycje, które trzeba zobaczyć spędzając majówkę we Wrocławiu, zwłaszcza, że są to atrakcje skierowane zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wszystkie trzy atrakcje znajdują się blisko naszego Vanilla Hostel&Apartments – obiektu, który oferuje zarówno pokoje dla par, pokoje wieloosobowe czy apartamenty idealne dla rodzin z dziećmi.

Przyjeżdżając do Wrocławia ze swoimi pociechami polecamy wypad do Kolejkowo – ogromnej makiecie kolejowej odwzorowanej z najdrobniejszymi szczegółami. Atrakcja znajduje się w budynku Dworca Świebodzkiego, w której mieszczą się nasze hostele – Świebodzki Delux oraz Świebodzki Hostel.

Jeśli jesteście fanami dobrego brzmienia, koniecznie spędzając długi weekend 2022 we Wrocławiu wybrać się na „3-majówkę”. Festiwal ten odbywa się już od kilku lat na terenie Pergoli obok Hali Stulecia – terenie, który również trzeba uwzględnić na swojej turystycznej mapie. Koncerty trwają 3 dni, podczas których na scenie pojawią się najpopularniejsze polskie zespoły oraz artyści – Dżem, KULT, Organek, Daria Zawiałow, Brodka czy Artur Rojek.

 

Długi weekend 2022 – Boże Ciało

Kolejnym weekendem, który pozwoli zaplanować dłuższy wyjazd do Wrocławia jest Boże Ciało, które wypada w tym roku w czwartek, 16 czerwca. Podobnie jak w przypadku weekendu majowego, 1 dzień urlopu zagwarantuje 4 pełne dni wolne, podczas których można zwiedzić przepiękne zakątki Wrocławia. Z uwagi na to, że pogoda z pewnością już wtedy pozwoli na plenerowe wypady, polecamy odwiedzić przepiękne wrocławskie parki. Bliżej opisaliśmy je dla Was w artykułach na stronie naszego hostelu Vanilla Hostel&Apartments (Część 1 | Część 2).parki-wroclaw

Pogoda pozwoli także na zwiedzenie terenu Wrocławskiego ZOO, który połączony jest z Afrykarium Wrocław. Nowoczesne obiekty pozwolą poznać nieznane dotąd gatunki zwierząt z głębin afrykańskich oceanów z niezwykle bliskiej perspektywy. Jest to propozycja szczególnie dla rodzin z dziećmi, które z pewnością nie będą nudziły się podczas takiego wypadu.

 

Długi weekend 2022 w sierpniu

Tegoroczny kalendarz uśmiecha się również pod kątem wakacyjnego wyjazdu do Wrocławia. W tym roku ustawowe święto wolne od pracy związane z Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny obchodzone 15 sierpnia przypada na poniedziałek. Dzięki temu bez wykorzystywania dnia urlopu można spędzić długi weekend 2022 we Wrocławiu. Wakacyjna aura sprzyja przede wszystkim atrakcjom plenerowym. W tym czasie na terenie stolicy Dolnego Śląska będą królowały miejsca nad Odrą. Przede wszystkim różnego rodzaju beach bary i inne plaże oferujące nie tylko schłodzone napoje. W wielu miejscach można posłuchać muzyki na żywo lub obejrzeć występy stand-uperów.forma-płynna-wrocław

Sierpień to czas, w którym na terenie całego miasta odbywa się mnóstwo letnich festiwali niemal wszystkich gatunków muzycznych. Z pewnością każdy znajdzie więc coś dla siebie. W wakacje we Wrocławiu odbywają się również pokazy multimedialnej fontanny przy Hali Stulecia. Je również musicie zobaczyć spacerując wieczorem klimatyczną Pergolą.

 

Długi weekend 2022 we Wrocławiu w trakcie lata to również idealny moment na rejs statkiem po Odrze. W tym okresie możecie zobaczyć stolicę Dolnego Śląska z perspektywy rzeki przepływając jedną z wodnych tras. Możecie delektować się w ten sposób widokiem Ostrowa Tumskiego czy Mostu Grunwaldzkiego.

 

Długi weekend 2022 w listopadzie – Wszystkich Świętych i Narodowe Święto Niepodległości

W 2022 roku na dni w ciągu tygodnia przypadają listopadowe uroczystości. Wszystkich Świętych wypada we wtorek, a Narodowe Święto Niepodległości w piątek. W tym okresie dużą popularnością cieszą się muzea i różnego rodzaju wystawy nawiązujące do święta odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Długi weekend 2022 – Święta Bożego Narodzenia

jarmark-wroclawKorzystnie pod kątem długiego weekendu wypadną w tym roku również Święta Bożego Narodzenia. Drugi dzień Świąt przypadnie w poniedziałek, co pozwoli przedłużyć pobyt we Wrocławiu w tym magicznym czasie. W okresie świątecznym bez wątpienia najciekawszym punktem na waszej turystycznej mapie powinien być Jarmark Bożonarodzeniowy. Gromadzi on w sercu stolicy Dolnego Śląska wystawców z całej Polski. Na stoiskach oprócz regionalnych przysmaków można kupić unikalną pamiątkę, którą zabierzecie z powrotem do domu.

 

Długi weekend 2022 – nocleg we Wrocławiu

apartamenty-wroclawPlanując odpowiednio wcześniej swój urlop, warto wybrać nocleg, który umożliwi wysoki standard i świetną lokalizację w atrakcyjnej cenie. Vanilla Hostel&Apartments cieszy się uznaniem gości, którzy oprócz niespotykanego nigdzie indziej klimatu oraz darmowego parkingu i Wi-Fi, doceniają również świetną lokalizację. Umożliwia sprawne przemieszczanie się do najciekawszych atrakcji. Do wielu z nich możecie dotrzeć spokojnym spacerem delektując się aurą Wrocławia. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, pisząc na rezerwacje@vanillahostel.pl oraz za pośrednictwem systemu rezerwacyjnego.

Facebook101Google+78Pinterest86

Polecane artykuły

Nie przegap najciekawszych wiadomości

Zaufali nam

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Zadzwoń Rezerwuj

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności